Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή περιεχομένου σε layer (χωρίς frames)


mstaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα σε ένα layer έχω ένα πίνακα με εικόνες. Αυτό που θέλω είναι να δημιουργήσω στην ίδια σελίδα ένα linκ το οποίο να αλλάζει τα περιεχόμενα του συγκεκριμένου layer (ή πίνακα) δηλ. πχ στον πίνακα να εμφανίζονται διαφορετικές εικόνες... χωρίς να φτιάξω καινούρια σελίδα η οποία θα ξαναφορτώνεται με τις αλλαγές που θέλω.

Κάτι σαν τη λειτουργία των frames... αλλά χωρίς frames.

Δουλεύω στο dreamweaver και το site που φτιάχνω είναι σε html (με διάφορα scripts java...)

Αν δε γίνεται χωρίς frames μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει στο περίπου πως θα μπορούσε να γίνει με frames?

Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να το κάνεις με php. Αλλά θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις ένα gallery. Υπάρχουν πολλά καλά και δωρεάν.

 

Άλλοι τρόποι είναι να κάνεις πολλές σελίδες (Δεν το συνηστώ) και επίσης μην σκεφθείς να βάλεις frames ούτε για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστω για τις απαντήσεις... βρήκα τη λύση τελικά με layers, το ένα πάνω στο άλλο και με 2 εικονίδια-links τα οποία εμφανίζουν το ένα layer και κρύβουν το άλλο (Dreamweaver:behaviors>Show-Hide Layers)

αν και θα φορτώνονται και τα 2 στην αρχη δε με πειραζει γιατι οι εικόνες είναι μικρά thumbs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...