Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire 9412 WSMi ΙΙ help


andreapaog328

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου πει τι θερμοκρασία πιάνει το μηχάνιμα και τι λέει απο θόρυβο???:|

Intel Core Duo T2500 2GHz' date=' 2048 MB, 120 GB,Ge Force 7300,17.0":-D[/quote']

 

Φίλε μου το αγόρασα πρόσφατα από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων. Μετά από εξαντλητικό τέστ 3 ημερών (δούλεψε περίπου 19 ώρες την ημέρα) έβγαλα τα εξής συμπεράσματα :

 

- Είναι πραγματικά αθόρυβο. Δεν καταλαβαίνεις πως δουλεύει. Εκτός ίσως από το DVD που είναι ελάχιστα θορυβώδες.

 

- Δεν ζεσταίνεται και πολύ. Το δοκίμασα και με την μπαταρία και χωρίς. Με την μπαταρία ζεσταίνεται λίγο περισσότερο αλλά σε ανεκτά επίπεδα. Το ePowerManagement της Acer κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

-Από επιδόσεις είναι αρκετά καλό (το Photoshop δούλεψε άνετα σε ότι κι αν του έβαλα να κάνει) όταν ήταν στο ρεύμα. Με την μπαταρία οι επιδόσεις πέφτουν ελάχιστα (αναμενόμενο βέβαια) χωρίς να προβληματίζει.

 

Γενικά σαν σύνολο είναι καλό, τουλάχιστον δικαιολογεί τα χρήματα για να το αγοράσει κάποιος. Αυτό που με προβλημάτισε κάπως είναι η επίδοση των ηχείων του, που ομολογώ τα περίμενα σαφώς καλύτερα. Το άλλο ίσως που μπορεί να αποθαρύνει τον κάθε υποψήφιο αγοραστή είναι το ομιχλώδες (από όσο έχω ακούσει κατά καιρούς) service της εταιρίας... Εγώ πάντως προσωπικά το πήρα σαν δεύτερο μηχάνημα (για πρώτο έχω ένα Dell XPS M1710).

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου που το βρηκες με αυτο το CPU?

Εδω στο πλαισιο το δηλωνει T2250. Τυπογραφικο λαθος ειναι;

 

Οχι δεν είναι τυπογραφικό λάθος. Οντως είναι Τ2250 η ονομασία του. Είναι ενδιάμεση version μεταξύ Τ2300 και Τ2400. Τουλάχιστον αυτό μπόρεσα να μάθω. Το γιατί το ονόμασαν έτσι δεν κατάλαβα....ας το λέγανε Τ2350, τους χ'αλαγε τη σειρά ? Τελος πάντων, το μηχάνημα είναι αρκετά καλό αρκεί να μην ζητάς τρελλά πράγματα από αυτό (όπως κάνουν οι περισσότεροι). Και επίσης μην ξεχνάς πως είναι φορητό και όπως όλα είναι πιο ευπαθες από ένα σταθερό, όλα εξαρτώνται από το πως χειρίζεσαι το μηχάνημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η αλήθεια είναι ότι ενώ γενικά δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις πολύ θερμό, θερμένεται πολύ δεξιά από το touchpad, εκεί που συνήθως ακουμπάς το χέρι σου. Αυτό για έναν χρήστη desktop (όπως η αφεντομουτσουνάρα μου) είναι σοβαρό πρόβλημα. Από θόρυβο είναι πολύ ήσυχο (δύσκολα ακούς το δίσκο και ο ανεμιστήρας δουλεύει πολύ σπάνια και πάλι με πολύ χαμηλό θόρυβο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το αγόρασα πρόσφατα από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων. Μετά από εξαντλητικό τέστ 3 ημερών (δούλεψε περίπου 19 ώρες την ημέρα) έβγαλα τα εξής συμπεράσματα :

 

- Είναι πραγματικά αθόρυβο. Δεν καταλαβαίνεις πως δουλεύει. Εκτός ίσως από το DVD που είναι ελάχιστα θορυβώδες.

 

- Δεν ζεσταίνεται και πολύ. Το δοκίμασα και με την μπαταρία και χωρίς. Με την μπαταρία ζεσταίνεται λίγο περισσότερο αλλά σε ανεκτά επίπεδα. Το ePowerManagement της Acer κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

-Από επιδόσεις είναι αρκετά καλό (το Photoshop δούλεψε άνετα σε ότι κι αν του έβαλα να κάνει) όταν ήταν στο ρεύμα. Με την μπαταρία οι επιδόσεις πέφτουν ελάχιστα (αναμενόμενο βέβαια) χωρίς να προβληματίζει.

 

Γενικά σαν σύνολο είναι καλό' date=' τουλάχιστον δικαιολογεί τα χρήματα για να το αγοράσει κάποιος. Αυτό που με προβλημάτισε κάπως είναι η επίδοση των ηχείων του, που ομολογώ τα περίμενα σαφώς καλύτερα. Το άλλο ίσως που μπορεί να αποθαρύνει τον κάθε υποψήφιο αγοραστή είναι το ομιχλώδες (από όσο έχω ακούσει κατά καιρούς) service της εταιρίας... Εγώ πάντως προσωπικά το πήρα σαν δεύτερο μηχάνημα (για πρώτο έχω ένα Dell XPS M1710).

 

Ελπίζω να βοήθησα.[/quote']

Apo poia gnwsti alysida katastimatwn giat endiaferomia kai egv na to agorasw me ayti ti cpu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...