Προς το περιεχόμενο

Μετατροπέας που να μου δινει pcmcia slot


mjmj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα τιποτε διαφωτιστικο. Ισως ομως να διεφυγε κατι.

Ψαχνω για ενα μετατροπεα, είτε μεσω usb είτε μεσω της νεας θυρας expresscard, που να μου δινει, σε φορητο υπολογιστη που δεν την εχει ενσωματωμενη, μια θύρα pcmcia.

Δηλαδη, πχ. αγοραζω laptop με θυρες usb και expresscard(διαδοχος pcmcia), αλλα οχι pcmcia.

Υπαρχει καποιος μετατροπεας, που απο usb ή expresscard, να μου δινει pcmcia θυρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Malista mono poy to link poy toy edwses den exei kamia sxesi me ayto poy psaxnei.

To paidi psaxnei usb se pcmcIa adaptora

h expresscard se pcmcIa

kai oxi tropo me ton opoio tha syndesei mia 3g karta sto pc..

Toylaxiston den to anaferei...

Pithanws na thelei na valei mia audigy sto neo toy pc..

 

Arxige diskola tha vreis kati tetoio..

Aksizei to psaksimo pantws.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγουμε τον browser.

 

Γράφουμε http://www.google.gr

 

Δίνουμε usb to pcmcia converter

 

Πατάμε I'm feeling lucky

 

Wireless-Card Reader

USB-to-PCMCIA Converter

 

USB-to-PCMCIA Converter

The U111 Series of USB-to-PCMCIA card reader allows Broadband Wireless Modem users to utilise their cards in desktop workstations or any other environment where a USB interface is available. Commonly now, there are situations where new laptops do not offer PCMCIA slots, or when all the available slots are already in use, and the U111 is designed to overcome the problem simply and easily. All the readers in the U111 Series are housed in a smart, compact, and rugged plastic casing and are supplied with the required software drivers to interface directly with existing applications software such as Connection Dashboard. The U111 unit is the first in a range planned to support all major 16-bit PC Card and Compact Flash Broadband Wireless Modem cards.

 

http://www.epn-online.com/page/27162/wireless-card-reader-usb-to-pcmcia-converter.html

 

 

Mήπως κάποιος βαριόταν να ψάξει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο mjmj δεν θα μας εγκατέλειπε για άλλες πολιτείες;

 

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=147936

post 13.

 

Ακόμη εδώ βλέπω με τις ίδιες πάντα απορίες...

 

edit= sorry για το off topic αλλά πρέπει να μου αναφνωρίσετε το ελαφρυντικό οτι προκαλεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mjmj είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ΔΕΝ έχεις laptop με expresscard διότι θα μας είχες ζαλίσει τα μύδια πριν το αγοράσεις....(όπως κάνεις με τα mac τελευταίους μήνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω. Αλλα θα αγορασω. Και επειδη εχω vodafone mobile connect σε pcmcia, δεν θελω να αχρηστευτει με την νεα αγορα laptop. Και χρηματα εδωσα μολις περσι για να την αγορασω, και την χρειαζομαι να την λειτουργω.

Να μην δω αν υπαρχει τροπος να την χρησιμοποιησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω. Αλλα θα αγορασω. Και επειδη εχω vodafone mobile connect σε pcmcia' date=' δεν θελω να αχρηστευτει με την νεα αγορα laptop. Και χρηματα εδωσα μολις περσι για να την αγορασω, και την χρειαζομαι να την λειτουργω.

Να μην δω αν υπαρχει τροπος να την χρησιμοποιησω?[/quote']

Όταν αποφασίσεις να αγοράσεις laptop, αφού φυσικά θα έχεις κάνει 6587635 Post σε 5465 forum, η ευρώπη θα έχει σκεπαστεί με WiMax πέπλο.

 

Οπότε ΑΧΡΗΣΤΗ θα σου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mjmj είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ΔΕΝ [/b']έχεις laptop με expresscard διότι θα μας είχες ζαλίσει τα μύδια πριν το αγοράσεις....(όπως κάνεις με τα mac τελευταίους μήνες)

 

sostoooooosssssss apsogos . den sas krivo mages oti polles fores kano search gia post tou mjmj . eidika ekeino me tous epexergastes amd klp me ekane na rixo toso gelio pou den thimame pote xanarixa .

min masas mjmj ta forum einai gia na sou linoun tis apories . eilikrina sou milao , na rotas oti goustareis . kai parakalo tous admin na min kleidonoun ta post tou paidiou . einai silektika kommatia .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κοιτα

Σιγουρα υπαρχει pci σε pcmcia το οποιο κοστίζει κανα 30 € και φέρνουν πολλά μαγαζια στην Αθηνα

Για αυτο που ζητας μας εχει ζητησει πολύς κοσμος που εχει ερθει στην εταιρεια μου αλλα δεν μπορεσαμε να βρουμε πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...