Προς το περιεχόμενο

Επιστολή διαμαρτυρίας για τη Rainbow


sotirisl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άκου τώρα σκηνικό: μπαίνω rainbow στουρνάρη και το πρώτο πράγμα που λέω είναι: "θέλω δύο macbook pro 2,16 και δύο cinema display 23' και θα πληρώσω μετρητά". Ε λοιπόν ο τύπος ήταν απλά αγενέστατος. Εγώ τον ρώταγα διάφορα και αυτός το μόνο που έλεγε: "το applestore είναι ηλεκτρονικό κατάστημα. Κάντε μια εγγραφή και παραγγείλτε ότι θέλετε και η αποθήκη θα επικοινωνήσει μαζί σας"

 

άκρη δεν μπόρεσα να βγάλω μαζί του. ρώταγα για ημερομηνίες παράδοσης, για τιμολογία, για ένα σωρό πράγματα και αυτός τον χαβά του.

 

δεν γίνεται να συμπεριφέρεσαι έτσι σε πελάτες...

 

αλλαξα πορεία πλεύσης και πήγα systemgraph και όλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πάντως... πρέπει να πω, πως εγω οσες φορές έχω παει στο Κατάστημα στο Κολωνάκι (Ακαδημίας 32), μια κοπέλα που πετυχαίνω κάθε φορά εκει, είναι πολύ εξυπηρετική.

Τώρα για το άλλο κατάστημα τι να πω.. δοκιμάστε και το άλλο στην Ακαδημίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως... πρέπει να πω' date=' πως εγω οσες φορές έχω παει στο Κατάστημα στο Κολωνάκι (Ακαδημίας 32), μια κοπέλα που πετυχαίνω κάθε φορά εκει, είναι πολύ εξυπηρετική.

Τώρα για το άλλο κατάστημα τι να πω.. δοκιμάστε και το άλλο στην Ακαδημίας[/quote']

 

 

Πηγα κι εγω απο εκει!

Εκει ειναι λεει μονο εκθεση, δεν πουλανε!

Οποιος θελει αγορα...μονο μεσω Internet.

 

Παντως ενα 15αρι macbook που ειχε εκει, δεν μου φανηκε ιδιαιτερα γρηγορο.

Βεβαια πρωτη φορα ειδα macbook απο κοντα, και γενικα mac, οποτε ισως δεν μπορω ακριβως να κρινω σωστα.

 

Οτι και να λεμε εγω επιμενω στο θεμα δισκο. Η 7200 ή τιποτα. 4200 στροφες το θεωρω πολυ αργο. Εδω ακομη και οι 7200 δεν ειναι και τιποτε σουπερ.

Να πεταει ολο το μηχανακι και να σερνεται λογω δισκου.

 

Στο φορητο μου εχω 7200 δισκο και ειναι αρκετα γρηγορος. Μακαρι να υπηρχε και σε 10000στροφες!

 

Παντως το desktop του mac, με αφησε αφωνο. Που να εντρυφουσα και περισσοτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai mjmj.

Ahpou oloi loipon exete neuriasei -to ligotero- me tin simperiphora tis rainbow giati den mazeute ipographes online kai na tis steilete stin apple? Mporei na min ginei kati spoudaio, alla 1) den kostizei tipota para ligo xrono ston kathena kai 2) tha anagkastei sxedon sigoura na allaxei politiki.

To eixe xanaanapferei auto kai kapoios allos merikes selides poio piso.

Gia na aphisoume kai tous agious stin isixia tous dld.

 

Kai exei dikio o tsalakoutis82 telika. An to xreiazesai to pairneis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου τώρα σκηνικό: μπαίνω rainbow στουρνάρη και το πρώτο πράγμα που λέω είναι: "θέλω δύο macbook pro 2,16 και δύο cinema display 23' και θα πληρώσω μετρητά". Ε λοιπόν ο τύπος ήταν απλά αγενέστατος. Εγώ τον ρώταγα διάφορα και αυτός το μόνο που έλεγε: "το applestore είναι ηλεκτρονικό κατάστημα. Κάντε μια εγγραφή και παραγγείλτε ότι θέλετε και η αποθήκη θα επικοινωνήσει μαζί σας"

 

Sygnomire sy alla milame gia 6000 sto xeri... Emena ama mou milouse etsi tha tou evgaza ta lefta apo tin tsepi mou tha tou ta edeixna kai tha tou elege pare ta tetoia mou mlka..Molis exases auta edo... Gaidouria! Tha protimousa na paro to aeroplano na ertho na ta paro apo ti germania kai na gyriso para na doso ta lefta mou ekei!! Kai stin teliki 200 euro kanei to eisitirio... Ksereis posa tha kerdiseis?? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν μιλάμε για 6000 ευρώ. μιλάμε για 10.000 ευρώ (2*3500 για τους φορητούς και 2*1400 για τις οθόνες).

Αλλά από ότι κατάλαβα ο τύπος υπάλληλος είναι. δεν τον ενδιαφέρει αν από έναν πελάτη λιανικής κάνει τζίρο δέκα χιλιάρικα αλλά να κάνει μια απλή παρουσίαση των προιόντων.

 

πλάκα πλάκα εγώ Βερολίνο που έχω τα ξαδέρφια μου, πηγαινοέρχομαι με 180 ευρώ (μη τουριστικές περιόδους και σίγουρα όχι περίοδο mundial). θα μπορούσα κάλιστα να το πάρω από εκεί (αλλά ήθελα να κόψω τιμολόγιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

posoooooooo??????? A re ksylo pou theloune.... http://www.apple.de O 15aris 2430 kai o 17aris 2730...

 

Ma nomizo oti kai eksoteriko mporeis kanonika na kopseis timologio...

 

 

Kai ti tha ginei dld me ti diamartyria... Edo den noiazontai otan pas na tous doseis ta lefta sou tha noiastoun epeidi diamartyresai esy??... Etsi ki allios den exeis apo pou allou na pareis, an den exeis gnostous sto eksoteriko...Opote...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den me katalavate. Ta apotelesmata tis diamartirias pane stin apple..

Gia na katalavei tous sinergates tis. Kati mou leei oti otan akousoun stin apple ola auta ta ektropa tha ginei tis p.opis. An den noiazetai i Rainbow gia ta lefta pou xanei tha noistei i apple. Min xexname oti vrisketai se treli periodo tora gia na auxisei to koino tis prin ta vista. To koino einai disarestimeno me ta win - i apple to ekmetaleutai auto. H Rainbow apo tin alli..

Sto kato kato pos stis ipoloipes xores exei sinergates tis prokopis kai edo oxi?

Kapoio lathos tha egine. Akous ekei na arnithoun 10.000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@steven όχι αυτές είναι οι καινούργιες τιμές.

εγώ το πήρα πριν την μείωση τιμών και στην τιμή σε κάθε φορητό συμπεριλαμβάνεται και μια επιπλέον μνήμη 1GB Kingston και ένα mighty mouse.

 

μπορείς να κόψεις τιμολόγιο αλλά όχι για επιστροφή ΦΠΑ στην Ελλάδα.

 

@assaya εγώ λέω να μαζευτούμε όλοι οι χρήστες apple του insomnia, helmug, macephemera κτλ. και μαζί με τους γονείς μας, ξαδέρφια μας, μπαρμπάδες μας, γυναίκες μας, να φτιάξουμε την επιστολή διαμρτυρίας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesa sotirisl. Alla pou den exo oreksi. Exo sixathei tin agora ton PC-molis koroidepse ton patera mou kolitos tou gia 2 phora kai paei legontas. Einai enas tropos na proothiso ta mac kai tha to kano.

An pragmatika thelete na to kanoume peito to. Min pame mono dio atoma. Yo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mesa sotirisl. Alla pou den exo oreksi. Exo sixathei tin agora ton PC-molis koroidepse ton patera mou kolitos tou gia 2 phora kai paei legontas. Einai enas tropos na proothiso ta mac kai tha to kano.

An pragmatika thelete na to kanoume peito to. Min pame mono dio atoma. Yo.

Κι εγω πάντως θα θελα να συμμετέχω στην επιστολή διαμαρτυρίας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

As tin grapsei kapoios pou exei diathesi kai empeiria apo rainbow. Episis tha mporousan na graftoun 2-3 diaforetikes kai meta na kopsoume kai na rapsoume oste na ftiaksoume mia kai kali...

 

Kapoios pou exei server anevazei ena grigoro aplo site opou tha emfanizetai i epistoli diamartyrias kai tha mporoun na ypografoun oi endiaferomenoi... Episis kalo tha itan osoi ypografoun na dinoun kai kapoio monadiko stoixeio tous.. px arithmos tautotitas gia na einai pio egkyri i diamartyria...

 

Postarete to site se ola ta fora kai molis mazeutoun arketes ypografes feugei mail se oles tis efimerides kai genika stous endiaferomenous, rainbow kai apple...

 

Pantos kalo tha itan na anoixtei apo kapoion syntelesti tis diamartyrias ksexoristo topic kai na metaferuoun kai ta sxetika minimata ekei gia na min xalasoume to paron pou thema tou einai to MacBook!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na pw kai egw me th seira mou 2-3 pragmatakia.

kai mena me exei ekneyrisei h rainbow ,ouk oliges fores.eidika otan xriastika service ston powerbook.

de mou aresei san etairia, kai symfwnw me thn epistolh diamartyrias!

omws to na pas sth vitrina tous sth stournarh ,kai na apeteis apo enan ypalilako na kanei kati diaforetiko apo ayto pou tou epibaloun einai to ligotero asxhmo!

paidia ekei einai mia aplh vitrina tipota allo. kai me 200.000 eyro na phgaines kai na zhtages ibook,an den htan kleftes tha sou elegan pws de ginete.

 

twra oson afora thn erwthsh gia to timologio apo xenh xwra,loipon ayto de ginete giati de mporeis na plhrwseis toys forous sth germania kai na perimeneis thn epistrofh toys apo ellada

 

elpizw na bohthisa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ακριβώς αυτό είναι το θέμα, να διαμαρτυρηθούμε για αυτά που καταχρηστικά έχει επιβάλλει η rainbow, άσχετα με το γεγονός ότι του υπαλληλάκου δεν του καίγεται καρφί και αν δεν του κάθισε το βράδυ η γυναίκα του, την άλλη μέρα είναι αγενέστατος. Πέρα από όλα τα άλλα, νομίζω ότι η rainbow θα έπρεπε τουλάχιστον να ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ στους υπαλληλάκους της να είναι εξυπηρετικοί και να κάνουν μια στοιχειώδη επίδειξη των υπολογιστών που έχει στο μαγαζί-βιτρίνα, όχι να τους λες "θέλω να αφήσω τόσα λεφτά στο μαγαζί" και να έχει μια μούρη μέχρι το πάτωμα. Αυτά για τον υπάλληλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

symfono me auta pou leei o IKARIWTHS.... Alla apo tin alli kathe sostos ypallilos otan erxete kapoios pelatis kai thelei na agorasei kati exei xreos na ton eksypiretisei... Se antistoixi periptosi kapou allou sti eksoteriko eimai sigouros pos poly apla tha pigaine o ypallilos se ena pc tou magaziou tha empaine sto internet kai tha ta pareggelne... Toso apla...i gia tin rainbow einai dyskolo??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...