Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακη..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Ειμαι ετοιμος για την αγορα μιας ψηφιακης κ θα ηθελα κ την δικη σας αποψη,σχολια,εντυπωσεις,η οτιδηποτε γνωριζει καποιος απο εσας επειδη δεν ξερω κ πολλα πραγματα..Sony cyber-shot dcs-T7...Ευχαριστω εκ των προτερων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

makria apo sony an thes kalh camera pas se olympus.

Opa re megale... gia pes mas kai emas ..giati einai mapa oi sony?

Mila me epeixirimata..diabase kanena review

 

Thimios kales oi T alla genika legetai oti exoune problima kai oti bgazoune noise stis fotografies.

Genikotera oi sony einai oi kalyteres mixanes gia ta lefta tous se auth tin kathgoria me polly kaloous aisthitires kai carl zeis fakous.

Psaksou ligo kai me tis W seires pou erxontai na antikatastisoune tis P

(W30-W50-W70) analogos me tin tseph sou.

An parola auta breis tin P200 (palio modelo) se skotomenh timi parthna.Einai apo tis kalyteres mixanes pou exei bgalei i sony.

 

Episis des kai tis Ixus tis Canon pou einai para polly kales mixanes (isws kai kalyteres apo tis sony xwris omws orates diafores gia enan amateur fotografo) alla me megalytero kostos.

 

Plus Checkare to www.dpreview.com gia na deis reviews gia oles tis mixanes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μάγκες φωτεινότερο φακό από Olympus δύσκολα θα βρεις γενικά η συγκεκριμένη εταιρεία είναι από τις καλύτερες επιλογές.

Μια ψήφο και από μένα σαυτή

Όχι βέβαια ότι η Sony δεν είναι καλές οκ?

 

Οπωσδήποτε μακριά από canon. Πολύ καλές μηχανές αλλά το χειρότερο service (τσεκαρισμένο αυτό από πολλούς καμμένους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Genikotera oi sony einai oi kalyteres mixanes gia ta lefta tous se auth tin kathgoria me polly kaloous aisthitires kai carl zeis fakous.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Η δική μου φτηνή DSC-S40 των 180 ? υπερέχει σε πολλά σημεία από την ακριβή Olympus των 350+ ? που έχει φίλος μου (και οι δύο είναι της ίδιας χρονιά και των 4.1 Mpixel). Εγώ με την sony μου είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο αρνητικό που έχει είναι ότι δεν έχει ρυθμιζόμενη ταχύτητα κλείστρου από τον χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apo oso kserw to na rithmiseis tin taxuthta apo to diafragma mono se dslr mixanes ginetai .Den eimai sigouros gia auto alla den exei pesei sta xeria mou mixani digital tis taksis mexri 500 -600 euro pou na mporeis na rithmiseis teleiws manually tin taxuthta tou diafragmatos.

 

Twra se aples mixanes san autes pou anaferontai o monos tropos na rithmiseis kati tetio einai me ta diafora modes pou exei i mixani (diladi se sport mode to diafragma klinei me 1000 speed enw se night mode klinei me 30 )

 

Plus mporeis na rithmiseis emesa to diafragma rithmizontas to iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για το πιθανό off topic. Γιατί να μην πάρει το παλικάρι ενα απο τα καινουρια κινητά με ενσωματομένη ψηφιακή φωτ. μηχανή; Είναι λάθος ; Υστερεί η λύση αυτή ως φωτ. μηχανή ; Προς αποφυγή παρεξηγήσεων :

Είδα/Διάβασα οτι το παιδι ρωτησε για ψηφιακή και όχι για τηλέφωνο.

Απλά, το θέτω ως θέμα για προβληματισμό, ώστε άλλοι, σοφοτεροι από εμένα που δεν το γνωρίζω, να απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα σας ευχαριστω πολυ για την γρηγορη ανταποκριση..Επειδη δεν γνοριζω πολλα απο ψηφιακες,εκτος απο τα βασικα,ειπα να παρω τελικα sony επειδη και ο φιλος μου ειναι πολυ ικανοποιημενος,κ επισης επειδη το συγκεκριμενο μοντελο το βρηκα σε αρκετα καλη τιμη πιστευω απο μια συγκριση που εκανα με Ελλαδα..(240Ε τελικη τιμη..)..Επισης μου αρεσει πολυ κ ο σχεδιασμος της και επειδη δεν εχω πολυ χρονο για ψαξιμο ειπα να καταληξω εκει..Πλεον σε σχεση με την τιμη σας φενεται καλη επιλογη?Σας ευχαριστω ολους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αναλυτικα για καθε μοντελο,αλλα γενικα οι CANON ειναι σε αλλη κατηγορια, ποτε δεν εισαι δυσαρεστημενος απο μια Canon.Η παλια των 1.2Μ που ειχα έβαζε τα γυαλια σε καθε sony κατω των 3Μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αναλυτικα για καθε μοντελο,αλλα γενικα οι CANON ειναι σε αλλη κατηγορια, ποτε δεν εισαι δυσαρεστημενος απο μια Canon.Η παλια των 1.2Μ που ειχα έβαζε τα γυαλια σε καθε sony κατω των 3Μ

 

Ti sxesi exoune ta mp me to an mia kamera einai kalh i oxi? Emena diladi i Nikon D70 pou einai 6.1 mp einai xeiroterh apo tin SonyP200 pou einai 7?

 

gia tis casio ti apopsi exte exo brei mia kali se kali timi.

 

Teletaia exoune bgalei polly kalyteres mixanes se sxesi me paliotera modela alla its not my cup of tea... mpes sto http://www.dpreview.com kai diabase gia tin casio pou theleis na pareis .ekei ta lene ola ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι οι canon είναι πολύ καλές μηχανές, ένα κλικ παραπάνω από τις άλλες αλλά ακριβότερες.Νομίζω όμως ότι τα τελευταία μοντέλα της sony είναι πολύ αξιόπιστα καί σε λογικές τιμές γιά όσα προσφέρουν καί πού είναι αρκετά.

Καλορίζικη λοιπόν η μηχανή σου καί κράτα τις αναμνήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apo oso kserw to na rithmiseis tin taxuthta apo to diafragma mono se dslr mixanes ginetai

 

Η Canon Powershot A520 που έχω έχει ρυθμίσεις full manual, οπότε έχει και ρυθμίσεις για ταχύτητα κλείστρου και άνοιγμα διαφράγματος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

se genikes grammes oti dineis perneis!!!!exo mia olympus 5050c edo kai 3 xronia kai eimai apolyta eyxaristhmenos .exo episeis mia canon A310 h opoia gia ta leyta thw einai mia xara .sxeytomai na paro tora mia canon eos 350d .oso gia to service yparxoyn kai eksoysiodothmena pleon.

mhn ksexname kati .....gia poio logo pernoyme fotografiki mixani.alles apaithseis exeis gia fografies diakopon kai alles na prabikseis mia parastash ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...