Προς το περιεχόμενο

ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ Laptop????????


dalnik01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ.

ΕΧΩ ΕΝΑ Laptop Compaq Presario 2.500.

ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ Pc ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ Office Kai Internet, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΤΟ Flight Simulator ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ, ΤΟ Pc ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΛΕΠΤΑ ΚΑΝΑΙ Shut Down.ΟΧΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.coolers Kai ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ.ΕΠΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΝΟΙΧΤΕΙ, ΓΙΑ 5-10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΛΕΠΤΑ Η ΟΘΟΝΗ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΕΙ, ΚΟΥΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΛΙΓΟ, ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ.ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΟ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ?? Η, ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Laptop ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ??

ΑΝ ΝΑΙ ΘΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΕ ΠΟΛΥ..!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΙΚΟΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 lepta shut down mou akougete poly .Episis ayto me tin othoni mallon einai provlima tis othonis .Seaytes tis periptoseis to pairneis opos einai kai to pas adiprosopeia ! afou to exeis 8 mines se kalyptei i eggyisi .Ti to sizitas ??:-)

 

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ 8 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΝ ΕΧΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΝ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ COMPAQ, ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΣΤΗΝ HP ΜΑΛΛΟΝ, ΚΑΗΚΑ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.(ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΑ).

ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πες μου το serial number που εχει απο κατω και θα σου πω τιμες

Η το fan η το motherboard εχει προβλημα.

Η οθονη η το inverter εχουν προβλημα στη δευτερη ερωτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to idio provlima akrivws exei kai o ksaderfos mou me to COMPAC tou PRESARIO den thimame to modelo omws...vazei paixnidi kai kanei shutdown apeutheias...gia na mporesei na paiksei prepei na mhn to exei ennomeno sto reuvma...paizei mexri na teleiwsh h mpataria tou kai meta to fortizei kai pali apo thn arxh :P to eixe paei antiprosopoia kai den tou vrikan tpt apolytos!!!!!!!!! sthn ALTEC an den kanw la8os

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to idio provlima akrivws exei kai o ksaderfos mou me to COMPAC tou PRESARIO den thimame to modelo omws...vazei paixnidi kai kanei shutdown apeutheias...gia na mporesei na paiksei prepei na mhn to exei ennomeno sto reuvma...paizei mexri na teleiwsh h mpataria tou kai meta to fortizei kai pali apo thn arxh :P to eixe paei antiprosopoia kai den tou vrikan tpt apolytos!!!!!!!!! sthn ALTEC an den kanw la8os

 

 

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΤΟ FLIGHT SIMULATOR OMΩΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???????????????????????????????????????

HELP ΚΑΠΟΙΟΣ.!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου το serial number που εχει απο κατω και θα σου πω τιμες

Η το fan η το motherboard εχει προβλημα.

Η οθονη η το inverter εχουν προβλημα στη δευτερη ερωτηση σου.

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ S/Ν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ S/Ν?

TO COOLER TO EXOYME KOITAΞΕΙ,ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΚΑΙ ΣΑΣΙ.MOTHER??? ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ?ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ?ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΜΟΤΗΕR ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΙ ΕΞΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΝΟ, ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΤΟ Flight Simulator OmΩΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΧΤΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ, ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???????????????????????????????????????

Help ΚΑΠΟΙΟΣ.!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας ειναι και στους κανονες του Insomnia να μην μιλαμε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ειναι σα να φωναζεις και δε καταφερνεις κατι ετσι παρα μονο να κουραζεις τους αλλους...

 

Εχετε κανει ελεγχο για ιους στο μηχανημα για adware/spyware και γενικα οτιδηποτε μπορει να το κανει να υπολειτουργει απο πλευρας software?

 

Σου παιζει με την μπαταρια και δε παιζει με το ρευμα? Μηπως ειναι θεμα μετασχηματιστη? Περιεργο μου φαινεται ομως δε θα αναβε καθολου... Για αυτο που λες που σερνεται με την μπαταρια δοκιμασε να απενεργοποιησεις το Speedstep ή οποια αλλη παρομοια τεχνολγια χρησιμοποιει το φορητο σου, ωστε να σου αποδιδει πληρως και με την μπαταρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φίλε ας τα πάρουμε ένα ένα τα πράγματα.

1. Αν η οθόνη σου σου κάνει νερά τότε βαλε μια εξωτερική CRT η TFT οθόνη στο ΤV-OUT του notebook και δες αν και στη εξωτερική σου κάνει νερά.

2. Κάνε ένα καλο ελεγχο στο σκληρό δίσκο και στην RAM σου, σου βάζω τα link για να κατεβάσεις τα προγράμματα που χρειαζεσαι για τον έλεγχο.

http://www.seagate.com/support/seatools/

SeaTools Desktop αυτό να κατεβασεις

αυτό είναι για τον δισκο,είναι σε μορφη ISO το γράφεις σε ένα CD και κανεις boot με αυτό.

Για την RAM Download Windows Memory Diagnostic το ιδιο κανεις όπως και με το πρόγραμμα του δίσκου.

http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp

 

3. Κάνε ένα BIOS update στο motherboard του notebook σου ,καθώς και σε όλους του drivers τον windows.

4. Δες αν στο κανει και σε αλλα games

5. Bγαλε την μπαταρια και δουλεψε το μονο με τροφοδοσία από το ρεύμα.

 

Κανε αυτά για αρχή και μας λες τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχήν να ζητήσω ενα συγνώμη απο το το forum για τα κεφαλαία.Δεν ήξερα οτι ενοχλούν, και στη συνέχεια να σας πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας στο πρόβλημά μου.

Λοιπόν όσο αναφορά την σιλικόνη,ήταν το πρώτο πράγμα που κοίταξα και που άλλαξα.Για ιο δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, έχω κάνει δυο φορές format.Η ram μου είναι οκ και είναι 512.Το τροφοδοτικό μου το μετρήσαν και δουλεύει σωστά.Φοβάμαι οτι κάποιο κύκλωμα μέσα στο pc ίσως έχει το πρόβλημα.Τo inverter που μου αναφέρατε, δεν το έχω κοιτάξει αλλά θα το δω κι αυτό.Για το shut down που κάνει δεν ξέρω πραγματικά τι να πω.Εχω απογοητευτεί.Θα κάνω τον έλεγχο με τα links που μου έδωσε ο φίλος και βλέπουμε.Οποιαδήποτε άλλη ιδέα θα μου ήταν χρήσιμη.

Ευχαριστώ όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τοτε η το FAN δεν δουλευει σωστα η εχει προβλημα το mobo.

Kαι δες αν μεσα στο bios εχει επιλογη να δουλευει συνεχεια το fan.

Σε πολλα notebookk το inverter ειναι μεσα στην οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...