Προς το περιεχόμενο

dreamweaver kai flash buttons


gthdch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο dreamweaver mx 2004 προσθέτω σε μια σελίδα flash buttons, αλλά όταν καταχορώ το κείμενο που θα αναγράφεται πάνω στο κουμπί αν είναι στα αγγλικά όλα ΟΚ αλλιώς τα ελληνικά τα δείχνει "κινέζικα". Δοκίμασα με όλες τις Fonts αλλά τίποτα ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και πως θα μπορούσα τελικά να γράφω ελληνικά πάνω στα κουμπιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε...

εχω και γω το ιδιο προβλημα αλλα δεν εχω βρει λυση. Μαλλον ειναι θεμα υποστηριξης του flash και μπορει να μην γινει κατι. Ελπιζω καποιος να μας δωσει μια λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

λοιπόν το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ κάποτε... Μια "μπακάλικη" λύση (No offense για τους μπακάληδες :)) την οποία βρήκα είναι η εξής: όταν υπήρχε ταύτιση αγγλικών και ελληνικών χαρακτήρων (π.χ. το κεφαλαίο Α) έβαζα αγγλικό χαρακτήρα, όταν όμως ο ελληνικός χαρακτήρας είναι μοναδικός (π.χ. το Θ) υπάρχει μια μυστήρια αντιστοίχιση: στο πεδίο button text γράψε το ελληνικό ψ, κάνε apply και στο κουμπί θα εμφανιστεί το κεφαλαίο Θ!!! Κάπως έτσι θα βρείς τις αντιστοιχίες που περιγράφω αν πειραματιστείς...

 

Βέβαια μετά από λίγο καιρό κατέφυγα σε πολύ πιο συμβατικές λύσεις τύπου corel και flash mx για να σχεδιάσω τα κουμπιά μου...

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...