Προς το περιεχόμενο

Καλές προσφορές ή μούφες ;


javaneze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το οτι καθρεφτίζει έχει να κάνει με τις τεχνολογίες που χρησιμοποιούν σε πολλούς φορητούς για τις οθόνες για καλύτερη απεικόνιση. (crystal bright στους acer, trubtire στους toshiba) Ανάλογες τεχνολογίες υπάρχουν κα σε οθόνες για Pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα αυτο το crystal bright μας εφαγε! :D

δλδ υποτιθεται οτι ειναι τεχνολογια καλυτερη απο την αλλη, την απλη ας πουμε τυπου "ματ" οθονη που δεν καθρεφτιζε;

ωραια φετα! Παντως ειναι ακρως ενοχλητικο ωρες ωρες, ειδικα οταν χαζευεις καμια ταινια και εισαι πιο απομακρυσμενος απο την οθονη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα αυτο το crystal bright μας εφαγε! :D

δλδ υποτιθεται οτι ειναι τεχνολογια καλυτερη απο την αλλη' date=' την απλη ας πουμε τυπου "ματ" οθονη που δεν καθρεφτιζε;

ωραια φετα! Παντως ειναι ακρως ενοχλητικο ωρες ωρες, ειδικα οταν χαζευεις καμια ταινια και εισαι πιο απομακρυσμενος απο την οθονη...[/quote']

 

:) :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος πήρε το ίδιο. Όταν ρώτησε αν μπορεί να βάλει δικό του OS του είπαν ότι αυτόματα χάνει την εγγύηση της Acer.

 

Ρώτα καλύτερα πριν προβείς σε τέτοιες κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι;;;;;;

Η acer δίνει εγγύηση μόνο για το hardware. Τι την ενδιαφέρει το software-OS που επέλεξα....

Με την ίδια λογική θα μπορούσε να πει "μην εγκαθιστάτε το ταθε πρόγραμμα γιατι θα χάσετε την εγγύηση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mac4all ή ευχη σου επιασε τοπο :D να σαι καλα φιλε.!

Μολις σημερα το πηρα στα χερια μου... και βεβαια εχω και καποιες αποριες' date=' που θα ηθελα καποια βοηθεια απο οποιον ξερει.

 

- Στο πρωτο λινκ που δινω, αναφερει καρτα γραφικων "64MB SIS shared". Εγω μεσα απο το BIOS της εδωσα 128 MB και το πηρε σαν ρυθμιση. Απλα κοροιδευω τον εαυτο μου γιατι το τσιπακι οντως υποστηριζει 64mb ή οντως επεκταθηκε αλλα τοσα;

fwtonio αν το παρελαβες κιολας, αυτη η θυρα στο πλαι δεξια, που την αναφερει σαν "1xPC Card Slot" τι ειναι; τι μπορει να παρει εκει; δεν ειναι η "pcmcia" με αλλο ονομα ε... (; )

- Και τελος επειδη δεν θα μπορεσω να συνηθισω με τιποτα τα ελληνικα windows, λεω να προχωρησω σε φορματ (να χωρισω και σωστα τα παρτισιονς που μου εχει το σκληρο κομμενο στην μεση ακριβως...) και να περασω τα winXP pro SP2. Θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα ή ειναι οπως σε PC; Εχετε καποια συμβουλη, κατι να προσεξω, πριν κανω το βημα του "format C:";

 

Eυχαριστω κυριοι... ![/quote']

καλοριζικο κι απο μενα εστω και με καθυστερηση,τα γραφικα πιθανον να εχουν 64Μb onboard και ν απαιρνουν και οποτε χρειαζονται αλλα 64 απ τη μνημη του συστηματος...αλλα δε γνωριζω το οριο της συγκεκριμενης...

Φορματ δεν νομιζω πως δεν μπορεις να κανεις,απλα μη σβησεις την recovery κρυφη παρτιτιον tis ACER ωστε να μπορεις να επαναφερεις το συστημα στην αρχικη του κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορματ εκανα και περασα τα pro SP2.

Αυτο το παρτισιον που αναφερεις στο τσακ ημουν να το σβησω, :D αλλα κρατησα μια πισινη επειδη δεν ηξερα τι ηταν. Εβαλα μολις 8 gb στο C: και τα υπολοιπα στο D: ...

 

Αυτο που λεει ο φιλος παραπανω περι εγγυησης και μενα κουλο μου ακουγεται ... Τι σχεση μπορει να εχει το παραμικρο hardwarικο προβλημα με το OS που τρεχεις και το πως εκοψες τα partitions;

Η εγγυηση ειναι ενας χρονος. Οχι δλδ γινεται να μην κανεις φορματ για ενα χρονο σε computer; :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν την εσβησες μη σκας,εισαι αρχοντας

Υγ αυτα ειναι για εκεινους που δεν θα τους δουλεψει κατι,ειτε απο λαθος εγκατασταση ειτε επειδη ψωνισαν εναν ιο και θα πανε στην Acer να πουνε α!ο υπολογιστης μου,μπλοκαρει/σβηνει μονος του...

εσυ θα το πας οταν κατι δεν δουλευει επειδη χαλασε to hardware...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατηρηση μονο προς μελλοντικους αγοραστες.

 

Οταν εψαχνα για φτηνη λυση σε λαπτοπ πολλοι πωλητες σε καταστηματα με τρωγανε οτι "μην παρεις sepron/celeron, ειναι πολυ αργοι και θα βαριεσαι να περιμενεις, 2 λεπτα boot" και τετοιες χαζομαρες. Με ειχαν τρομοκρατησει...

 

Πληροφοριακα λοιπον, για να δειτε οτι οσα ξερουν τοσα λενε, μαζι με εμενα πηρε ενα συναδελφος ενα τοσιμπα quosmio. 600 ευρω το δικο μου, 1600 το δικο του. Τα ανοιγουμε μαζι, και ενω το δικο μου εχει μπει ηδη στα windows το quosmio με P4 prescott centrino στα 3.00ghz ειναι ακομα στην μαυρη οθονη.

A ναι, κι εγω με XP pro, το αλλο με XP home.

 

Δεν παω σε καμια περιπτωση να βγαλω τον σεμπρον καλυτερο απο πεντιουμ απλα μην ακουτε τις υπερβολες του καθε τυχαιου πωλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ήθελαν να που "μήν πάρεις celeron" αλλά το εμπλούτισαν και με τον sempron. Μην τρελαθούμε κιόλας....celeron και sempron στο ίδιο καζάνι;;

 

Παρατήρησες ότι το laptop ΔΕΝ υπάρχει πλέον στην ίδια τιμή;;;

709€ μόνο με τα 512ΜΒ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα φιλαρακο!

Του βαζεις και ενα 512 ντιμακι ακομα και εισαι κομπλε και απο πισι και απο λαπτοπ! ;)

Καλοριζικο ευχομαι!

 

(Ο τουριον ειναι ο διπυρηνος της AMD;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...