Προς το περιεχόμενο

Πως βρίσκω από τον Αριθμό το όνομα ?


chvet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι έχεις δίκιο, απλά καμιά φορά όταν τη τηλεφωνήμτα πέφτουν βροχή και ζαλίζεσαι μπορεί να σου ξεφύγει και κάτι.Άνθρωποι είμαστε...

 

Πάντως δεν υπερασπίζομαι σε καμία περίπτωση τον εργοδότη μου, ειδικά τον ΟΤΕ δεν θα τον υπερασπιζόμουν πΟΤΕ. Τον ανώνυμο συνάδελφο υπερασπίζομαι που πάνω στον φόρτο της δουλειάς μπορεί να του ξέφυγε κάτι. Είναι κουραστικό να δέχεσαι συνεχή τηλεφωνήματα χωρίς να παίρνεις ανάσα. Μου έχει τύχει να μου ξεφύγει κι εμένα κάτι και ο πελάτης να μου πει "Πες μου την θέση σου" (και καλά για να κάνει καταγγελία). Δεν έχω ξαναμισήσει τόσο άνθρωπο...

 

Κακως τον μισησες...Πηρωνει αδρα για μια πληροφορια και πρεπει να την εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κακως τον μισησες...Πηρωνει αδρα για μια πληροφορια και πρεπει να την εχει.

 

Δεν διαφωνώ αλλά δεν απειλείς κάποιον με το να χάσει την δουλειά του για ένα λάθος που έκανε. Ο καθένας μπορεί να το πάθει. Είναι θέμα καλού ή κακού ανθρώπου το πως θα φερθείς σε τέτοια περίπτωση. Εξαλλου την πληροφορία στο τέλος αν είσαι υπομονετικός και επίμονος θα την πάρεις ενώ αν νευριασεις χάθηκε το παιχνίδι.

Εγώ πάντως κράτησα τα στοιχεία του ατόμου που με απείλησε γιατί ο κόσμος είναι μικρός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ αλλά δεν απειλείς κάποιον με το να χάσει την δουλειά του για ένα λάθος που έκανε. Ο καθένας μπορεί να το πάθει. Είναι θέμα καλού ή κακού ανθρώπου το πως θα φερθείς σε τέτοια περίπτωση. Εξαλλου την πληροφορία στο τέλος αν είσαι υπομονετικός και επίμονος θα την πάρεις ενώ αν νευριασεις χάθηκε το παιχνίδι.

Εγώ πάντως κράτησα τα στοιχεία του ατόμου που με απείλησε γιατί ο κόσμος είναι μικρός...

 

 

Ο πελατης δεν σε απειλησε οτι θα χασεις την δουλεια σου αλλα οτι θα καταγγειλει το γεγονος , αν καταλαβα καλα.Αναφαιρετο δικαιωμα του.Το αν εχει συνεπειες και ποιες ειναι θεμα εργοδοτη.

 

Πολυ καλα εκανες και κρατησες τα στοιχεια του αν σε απειλησε με καποιο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Κάτσε ρε συ Γιάννη (και σόρι που χώνομαι-και δεν πρόκειται να ξαναχωθώ-αλλά ΜΙΑ κουβέντα θα την πω : ) ...αναφαίρετο δικαίωμα του καθ' ένα όντως είναι να καταγγέλει καταστάσεις - αλλά εδώ λέμε η κοπελιά δεν τον έγραφε, είχε σκιστεί να τον εξυπηρετήσει, απλά έτυχε να μην βρίσκει κάτι που μπορεί να ήταν ακόμα και κάτω από την μύτη της. Ε νομίζω ΔΕΝ χρειάζεται να ήμασταν εκεί για να έχουμε "αντικειμενική άποψη" - το πράγμα κάνει μπαμ ότι ο άλλος ήταν δίποδο με δικαιώματα καταγγελίας αλλά όχι άνθρωπος.

Πες μου εσύ ότι έτσι χαλαρά αν πας σ' ένα κατάστημα (ναι, η παραδειγματική αναλογία ΕΙΝΑΙ η ίδια), και ζητάς κάτι, και σπάει ο διάλος το ποδάρι του, και το συγκεκριμένο νούμερο μπλούζας πχ δεν το βρίσκει ο/η υπάλληλος, και καρφί εσύ του ζητάς του αλλουνού τον υπεύθυνο, κι εγώ κάνω εντιτ το ποστ αυτό και δεν αφήνω παρά μόνο "10 χαρακτήρες"...

 

Δεν λέμε να κάθεται ο κόσμος "να την τρώει", διότι ΟΥΚ ολίγα κοπροσκυλάκια δουλεύουν είτε σε τηλεφωνικές βοήθειες, είτε και γενικά, και σαφώς και είναι άπειρα τα παραδείγματα που έχει ο καθ' ένας για παρόμοιους υπαλληλους που ήταν ξεκάθαρα μη-εξυπηρετικοί, ειρωνικοί ακόμα κλπ κλπ.

Αλλά αν ο άλλος δίνει "αγώνα", είναι έως απάνθρωπο να του τη φέρνεις "στα σημεία" - και προσωπικά δικαιώνω την Κατερίνα που "δεν έχει ξαναμισήσει τόσο άνθρωπο" (όταν ξέρεις ότι έχεις κάνει ό,τι μπορείς, και ο άλλος σε απειλεί με καταγγελία στον εργοδότη -διότι ΕΙΝΑΙ απειλή αυτό, τί να λέμε τώρα, εκτός κι αν δεν έχεις κάνει ιδιωτικός υπάλληλος και δεν ξέρεις τι σημαίνει για την ψυχολογία σου κάτι τέτοιο- όλα πάνε περίπατο, ανεξάρτητα αν είσαι εργαζόμενη κοπέλα σε τρυφερή ηλικία, ή μεσήλικας με εμπειρίες).

Δίποδα -και όχι άνθρωποι- υπάρχουν σαφώς γενικώς ΚΑΙ από τις 2 μεριές του πάγκου ή της τηλεφωνικής γραμμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.αλλά εδώ λέμε η κοπελιά δεν τον έγραφε, είχε σκιστεί να τον εξυπηρετήσει,

 

 

Εγω δεν ειδα κατι τετοιο γραμμενο...Απλα η Κατερινα ειπε οτι ετυχε και σε αυτη να μην βρει κατι που ολοι το εχουμε παθει και φυσικα δεν ειναι λογος απολυσης.Ουτε νομιζω καποιος θα απελυε μια υπαλληλο για μια τετοια αβλεψια.Το να λεμε "λεγομαι ταδε" και να ζηταμε το ονομα ή την θεση του συνομιλητη μας δεν το βρισκω κακο.Εξ αλλου αν θυμαμαι καλα το "θεση ταδε" ειναι και το πρωτο που ακουμε σε τετοιες συνομιλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειδα κατι τετοιο γραμμενο

 

E αν κωλοβαρούσα και δεν το έβρισκα γι αυτό τον λόγο δεν θα ετίθετο θέμα μίσους.

Ο λόγος που δεν το βρήκα ήταν η εξ' αρχής πιεστική συμπεριφορά του πελάτη που με άγχωσε τότε επειδή ήμουν και καινούρια.

 

...Απλα η Κατερινα ειπε οτι ετυχε και σε αυτη να μην βρει κατι που ολοι το εχουμε παθει και φυσικα δεν ειναι λογος απολυσης.Ουτε νομιζω καποιος θα απελυε μια υπαλληλο για μια τετοια αβλεψια.Το να λεμε "λεγομαι ταδε" και να ζηταμε το ονομα ή την θεση του συνομιλητη μας δεν το βρισκω κακο.Εξ αλλου αν θυμαμαι καλα το "θεση ταδε" ειναι και το πρωτο που ακουμε σε τετοιες συνομιλιες.

 

Φυσικά και δεν θα με απέλυαν, ούτε καν μου είπαν τίποτα αν έκανε πράγματι καταγγελία.

Αλλά το να έχεις τέτοια συμπεριφορά σε κάνει δίποδο όπως πολύ σωστά είπε ο washcloud.

Επίσης το άτομο αυτό όπως μου είπε ήταν πρώην συνάδελφος, ήξερε δηλαδή τι παίζει με την δουλειά, πράγμα που τον προβιβάζει από δίποδο σε ερπετό...

(αλλά ο κόσμος είναι μικρός...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η ημερα στο γραφειο κυλαει ηρεμα εκανα ενα test. Ξεροντας 7 αριθμους γνωστων που δεν ανηκουν αμμεσα στο δικτυο του ΟΤΕ τα εδωσα ψαχνοντας στοιχεια στα 11880,11888,11850,1183

 

Αποτελεσματα

 

Το 11888 βρηκε 2 αριθμους (Κατερινα βρηκε οντως και το δικο μου που βρηκες κι εσυ).

Το 11880 κανενα αριθμο .Εβρισκε μονο γεωγραφικη θεση του αριθμου και οχι σε ολα.

Το 11850 βρηκε 5 αριθμους

Το 11830 μονο εναν.

 

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το οτι το δικο μου τηλ που εχω netone και ενος φιλου που εχει επισης netone αλλοι τα εβρισκαν και αλλοι οχι !!!!

 

Το κορυφαιο βεβαια το ακουσα απο το 11830 που μου ειπαν και επεμεναν οτι αφου τα τηλ ξεκινανε απο 210 ειναι ολα στον ΟΤΕ γιατι αλοιως θα ξεκιναγαν απο 211 κλπ !!!

 

Η λεξη μπαχαλο μηπως υστερει για να αποδωσει την κατασταση ????

 

Θεωρω απαραδεκτο να μην υπαρχει μια ενιαια βαση δεδομενων με ολα τα σταθερα τουλαχιστον τηλεφωνα οσων δεν εχουν επιλεγξει να ειναι απορητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η ημερα στο γραφειο κυλαει ηρεμα εκανα ενα test. Ξεροντας 7 αριθμους γνωστων που δεν ανηκουν αμμεσα στο δικτυο του ΟΤΕ τα εδωσα ψαχνοντας στοιχεια στα 11880,11888,11850,1183

 

Αποτελεσματα

 

Το 11888 βρηκε 2 αριθμους (Κατερινα βρηκε οντως και το δικο μου που βρηκες κι εσυ).

Το 11880 κανενα αριθμο .Εβρισκε μονο γεωγραφικη θεση του αριθμου και οχι σε ολα.

Το 11850 βρηκε 5 αριθμους

Το 11830 μονο εναν.

 

:lol: :lol: :lol:

και εγώ όταν δεν έχω δουλειά κάθομαι και παίζω flash games...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κινητό αποκλείεται δέν το δίνουν ποτέ.

Για σταθερό άν είναι καταχωρημένο στον ΟΤΕ απο το www.whitepages.gr κατευθείαν.

 

Καποια απο τις παραπανω υπηρεσιες , δεν θυμαμαι ποια, ελεγε οτι εχει και κινητα. Στο whitepages υπαρχει περιορισμος για 5 σελιδες ανα αναζητηση που καποιες φορες δεν φτανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια απο τις παραπανω υπηρεσιες , δεν θυμαμαι ποια, ελεγε οτι εχει και κινητα. Στο whitepages υπαρχει περιορισμος για 5 σελιδες ανα αναζητηση που καποιες φορες δεν φτανουν.

 

Εννοούσα το αντίστροφο απο τον αριθμό στο όνομα, όχι απο το όνομα στον αριθμό, για το whitepages γνωρίζω οτι υπάρχει ο συγκεκριμένος περιορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα το αντίστροφο απο τον αριθμό στο όνομα, όχι απο το όνομα στον αριθμό, για το whitepages γνωρίζω οτι υπάρχει ο συγκεκριμένος περιορισμός.

 

Για το αντιστροφο σωστα δεν νομιζω να ισχυει ο περιορισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η ημερα στο γραφειο κυλαει ηρεμα εκανα ενα test. Ξεροντας 7 αριθμους γνωστων που δεν ανηκουν αμμεσα στο δικτυο του ΟΤΕ τα εδωσα ψαχνοντας στοιχεια στα 11880,11888,11850,1183

 

Αποτελεσματα

 

Το 11888 βρηκε 2 αριθμους (Κατερινα βρηκε οντως και το δικο μου που βρηκες κι εσυ).

Το 11880 κανενα αριθμο .Εβρισκε μονο γεωγραφικη θεση του αριθμου και οχι σε ολα.

Το 11850 βρηκε 5 αριθμους

Το 11830 μονο εναν.

 

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το οτι το δικο μου τηλ που εχω netone και ενος φιλου που εχει επισης netone αλλοι τα εβρισκαν και αλλοι οχι !!!!

 

Το κορυφαιο βεβαια το ακουσα απο το 11830 που μου ειπαν και επεμεναν οτι αφου τα τηλ ξεκινανε απο 210 ειναι ολα στον ΟΤΕ γιατι αλοιως θα ξεκιναγαν απο 211 κλπ !!!

 

Η λεξη μπαχαλο μηπως υστερει για να αποδωσει την κατασταση ????

 

Θεωρω απαραδεκτο να μην υπαρχει μια ενιαια βαση δεδομενων με ολα τα σταθερα τουλαχιστον τηλεφωνα οσων δεν εχουν επιλεγξει να ειναι απορητα.

 

Καλά πόσα πλήρωσες? Είναι πολύ υψηλή η χρέωση.

Όντως απαράδεκτο αυτό το χάος...

 

Καποια απο τις παραπανω υπηρεσιες , δεν θυμαμαι ποια, ελεγε οτι εχει και κινητα. Στο whitepages υπαρχει περιορισμος για 5 σελιδες ανα αναζητηση που καποιες φορες δεν φτανουν.

 

Το 11888 έχει κινητά. Οι άλλοι δεν ξέρω. Αντίστροφη αναζήτηση σε κινητά απαγορεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πόσα πλήρωσες? Είναι πολύ υψηλή η χρέωση.

Όντως απαράδεκτο αυτό το χάος...

 

 

 

 

 

Χμ....Εγραψα οτι επερνα απο το γραφειο !!!!Και δεν ειναι ιδιοκτησιας μου για να πληρωνω εγω τον λογαριασμο.:-D:-D:-D:-D

 

To 11888 εχει ολα τα κινητα ή και εκει ...χαος ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ....Εγραψα οτι επερνα απο το γραφειο !!!!Και δεν ειναι ιδιοκτησιας μου για να πληρωνω εγω τον λογαριασμο.:-D:-D:-D:-D

 

To 11888 εχει ολα τα κινητα ή και εκει ...χαος ???

 

α οκ τοτε γιατι αν δεις τις χρεώσεις θα σου πέσουν τα μαλλιά.

 

Όχι δεν έχει όλα τα κινητά. Μόνο κάποια από τα συμβόλαια.

Ίσως αν είσαι στους καταλόγους των εταιριών κινητης να εισαι και στο 11888.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...