Προς το περιεχόμενο

MiniDV me 200Euro! Ποιά;


kgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνοντας μια βόλτα χτες απο τα μαγαζιά είδα μια minidv jvc, την jvc gr d21e με 175Ευρώ στα carrefour. Ψάχνοντας στο ιντερνετ δεν βρήκα και πολλές πληροφορίες, εκτός του ότι έχει dv out, 16x optical zoom.

Επίσης στα 200Ε βρήκα την jvc gr d325

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=DigitalVideoMiniDv&cp_id=112331

 

Δεν σκόπευα να πάρω κάμερα αλλά σε αυτές τις τιμές είναι πολύ δελεαστικές, ιδιαίτερα ενόψει διακοπών. Σκοπεύω να κάνω επεξεργασία στο pc και δεν έχω καμιά φοβερή τηλεόραση οπότε σε αυτή την φάση δεν με ενδιαφέρει να πάω στα 3ccd. Θέλω κάτι πολύ φτηνό. Έχει κανείς άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρε 1 φιλος αυτή από τα multirama για λίγο που τη δοκιμάσαμε ικανοποιητική είναι για τα λεφτά που ζητάει, μου άρεσε που έχει 1 κουμπί auto που βάζει τις σωστές ρυθμίσεις φωτεινότητας - χρώματος - πρόγραμμα κλπ αν δς ξέρεις πως να τα ρυθμίσεις είναι χρήσιμο, επίσης είναι απλή στη χρήση γενικά, τα κουμπια το μενου όλα είναι εύχρσητα κατά τη γνώμη μου πάντα.

Αρνητικά: 1) όταν βάλεις το ζουμ που είναι αρκετό όντως (25x) τρέμει πολύ εύκολα η εικόνα εννοώ δεν έχει κάποιο πρόγραμμα για σταθεροποίηση άρα στην ουσία άχρηστο ειναι 2) δεν δίνει καλώδιο firewire και του παιδιού του δώσανε οι πωλητές mini USB! και επέμειναν ότι κάνει... Όταν πήγαμε μαζί στο μαγαζί να το αλλάξουμε ήθελαν να του δώσουν 1 κάρτα firewire που έχει το καλώδιο αλλά έχει και 20ευρώ!! γιατί λέει χρειάζεται software για να περάσεις το video, το οποίο όμως software το έχουν ενσωματωμένο τα windows (Movie Maker) και άλλωστε όποιος έχει dvd recorder έχει και το nero που έχει το nerovision που επίσης κάνει capture... τελικά πήραμε σκέτο firewire 7ευρώ, ακριβό αλλά τελοσπάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...