Προς το περιεχόμενο

Eizo Μ1900k Black


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αααα και κάτι άλλο που παρατήρησα χθες στην Eizo. Όταν ανοίγω το κομπιούτορα μού γράφει πάνω δεξιά "Digital" για μερικά δευτερόλεπτα και μόλις μπαίνει στα Windows μου γράφει "Analog"... είναι φυσιολογικό αυτό? Να επισημάνω ότι η σύνδεση από και προς την οθόνη είναι DVI
.

 

Πρόβλημα σύνδεσης-Επρεπε να λέει μια φορά Digital αν την εχεις με DVI-Ρυθμίσεις στο Auto.

 

 

Επίσης, ο λόγος που δεν με αφήνει να βάλω ανάλυση πάνω από 1280x1024 είναι η 6600GT που έχω σωστά? Με μια καλύτερη κάρτα δεν θα μπορούσα να βάλω και 1600x1280?

 

Δεν έχει να κάνει με την κάρτα γραφικών-Η αναλυση στις TFΤ είναι standard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά έλεος lol, δεν θα πιστέψετε τι έκανε ο πατέρας μου τη μέρα που έφτασε σπίτι η οθόνη. Με παίρνει τηλέφωνο στη δουλειά να μου το πει και επειδή είχε κάποια δουλειά να κάνει στο pc του λέω σύνδεσέ τη εσύ δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Και τί έκανε ο θεός??? Σύνδεσε και το analog και το DVI καλώδιο!!!! ROFL έτσι??? Και η αλήθεια είναι ότι έβλεπα μία ψιλο-θωλούρα στα γράμματα κυρίως αλλά δεν έδωσα πολύ σημασία. Νά' σαι καλά Gary_Kokkin, αν δεν το έλεγες αυτό, θα μού' παιρνε μερικές μέρες ακόμα μέχρι να έβλεπα τι παίζει με τα καλώδια :razz:.

 

Όπως καταλαβαίνετε η εικόνα είναι χάρμα οφθαλμών πλέον, δεν έχω λόγια να περιγράψω πόσο τέλεια είναι (φτου φτου μην τη ματιάσω κιόλας :razz: ).

 

Πάντως Gary, πίστεψέ με, δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση η εικόνα της Sony που είχα με της 1900Κ, καμία απολύτως! Ίσως να φταίει το γεγονός ότι την X72 την έχω ήδη 2 χρόνια αλλά και πάλι δεν θυμάμαι τέτοια τελειότητα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έλεος lol' date=' δεν θα πιστέψετε τι έκανε ο πατέρας μου τη μέρα που έφτασε σπίτι η οθόνη. Με παίρνει τηλέφωνο στη δουλειά να μου το πει και επειδή είχε κάποια δουλειά να κάνει στο pc του λέω σύνδεσέ τη εσύ δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Και τί έκανε ο θεός??? Σύνδεσε και το analog και το DVI καλώδιο!!!! ROFL έτσι??? Και η αλήθεια είναι ότι έβλεπα μία ψιλο-θωλούρα στα γράμματα κυρίως αλλά δεν έδωσα πολύ σημασία. Νά' σαι καλά Gary_Kokkin, αν δεν το έλεγες αυτό, θα μού' παιρνε μερικές μέρες ακόμα μέχρι να έβλεπα τι παίζει με τα καλώδια :razz:.

 

Όπως καταλαβαίνετε η εικόνα είναι χάρμα οφθαλμών πλέον, δεν έχω λόγια να περιγράψω πόσο τέλεια είναι (φτου φτου μην τη ματιάσω κιόλας :razz: ).

 

Πάντως Gary, πίστεψέ με, δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση η εικόνα της Sony που είχα με της 1900Κ, καμία απολύτως! Ίσως να φταίει το γεγονός ότι την X72 την έχω ήδη 2 χρόνια αλλά και πάλι δεν θυμάμαι τέτοια τελειότητα ;-)[/quote']

 

mou thimizei polous pou pernoun router kai to sindeoun kai usb kai ethernet.malon isxuei i logiki.gia na exei 2 kalodia xriazontai kai ta 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mou thimizei polous pou pernoun router kai to sindeoun kai usb kai ethernet.malon isxuei i logiki.gia na exei 2 kalodia xriazontai kai ta 2.

 

Lol, πλάκα κάνεις έτσι?? Ο λόγος που μια οθόνη έχει και analog και DVI υποδοχές είναι για την περίπτωση που κάποιος έχει πχ. παλιά κάρτα γραφικών που δεν υποστηρίζει DVI, άρα χρησιμοποιεί την analog. Προσωπικά, το να έχεις και τα 2 καλώδια συνδεδεμένα το θεωρώ ανούσιο :razz:. Ο λόγος? Γιατί εγώ ας πούμε που έχω και κάρτα και οθόνη με DVI,να χρησιμοποιήσω την αναλογική? Αφού η ποιότητα εικόνας είναι πολύ καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να πω και εγώ την ιστορία μου.

Πήρα πριν από ένα μήνα την ΕΙΖΟ Μ1700 και όλα τέλεια.Τρομερή ευκρίνεια σε σχέση με μία 17 CRT που είχα αν και ήταν πολύ καλή.Μερικές φορές όμως μου κάνει κάτι μαυρίσματα για λίγα δευτερόλεπτα και μετά πάλι εντάξει.Φταίει η οθόνη ή η κάρτα γραφικών?

Κατέβασα ένα wallpaper και όταν το τοποθετώ στην επιφάνεια εργασίας βλέπω από κάτω λες και αστράφτει χρωματιστά!!!!Αν γυρίσω την επιφάνεια σε μαύρο χρώμα όλα καλά.

Μήπως τελικά φταίω εγώ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...