Προς το περιεχόμενο

Καλοκαιρινή προσφορά για τα μέλη του insomnia


Dr_Michael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η NetDynamics προσφέρει στα μέλη του Insomnia, δωρεάν πακέτα φιλοξενίας για 3 μήνες. Η προσφορά ισχύει για παραγγελίες πακέτων μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου και αφορά στο πακέτο των 100 ΜΒ χώρου και 1000 ΜΒ μηνιαίας κίνησης. Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να επιλέξουν από τα πακέτα φιλοξενίας, το δεύτερο πακέτο (100 ΜΒ χώρος και 1000 ΜΒ κίνηση), με επιλογή για 3 μήνες (το default είναι 1 μήνας) και να συμπληρώσουν τη φόρμα ολοκληρώνοντας την παραγγελία. Στο πεδίο «Σημειώσεις-Πώς μας βρήκατε» πρέπει να συμπληρώσουν "Insomnia" και μόλις εγκριθεί η παραγγελία τους, θα λάβουν αυτόματα emails με κωδικούς και οδηγίες για πρόσβαση στο control panel κλπ.

Μετά το πέρας της λήξης της δωρεάν φιλοξενίας 3 μηνών, οι χρήστες μπορούν να ζητήσουν τη διακοπή της φιλοξενίας, χωρίς καμία δέσμευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ότι μπήκα στο forum για να ρωτήσω εντυπώσεις για αυτή την εταιρεία, αν κάποιος την έχει χρησιμοποιήσει

 

Κάποιες εντυπώσεις υπάρχουν εδώ:

 

http://www.webhostingstuff.com/review/NetDynamics.html

 

Αλλά και το πελατολόγιο είναι γνωστό οπότε μπορείς να ρωτήσεις κάποιους από αυτούς:

 

http://www.netdynamics.gr/index.php?option=com_weblinks&Itemid=67

 

Τέλος, μπορεί να προκύψουν σχόλια και στο παρόν thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oraio einai alla to link pou exo stin upografi mou dinei kalitero hosting :P

Apla dialegeis subdomain lineage2-gr.com kai sou dinei 100mb free hosting:D

Alla kai 1GB xoro me 19$/xrono pistevo oti einai polu xoma i timi :D

 

Καλύτερο σημαίνει φθηνότερο; Δεν νομίζω... ;)

 

Εξάλλου το hosting δεν είναι μόνο χώρος και traffic. Είναι σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο με μόνο κριτήριο τα κυβικά του κινητήρα και τους εσωτερικούς χώρους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω τις υπηρεσίες της Netdynamics και δεν έχω κανένα παράπονο. Είναι νωρίς για συμπεράσματα αλλά

1) η εξυπηρετικότητα των ανθρώπων που απαρτίζουν την εταιρία, μου έδωσε την εντύπωση ότι πρόκειται για μια σοβαρή και κυρίως υπεύθυνη εταιρία.

 

2) Οι τιμές της είναι πολύ συμφέρουσες, μάλιστα κάποια πακέτα ίσως αποτελούν την καλύτερη λύση Ελληνικής εταιρίας hosting με servers στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο σημαίνει φθηνότερο; Δεν νομίζω... ;)

 

Εξάλλου το hosting δεν είναι μόνο χώρος και traffic. Είναι σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο με μόνο κριτήριο τα κυβικά του κινητήρα και τους εσωτερικούς χώρους...

Ego to edosa san link gia free hosting ton 100mb se subdomain...kai gia osous theloun na doune kai hosting me 1GB gia 1 xrono me 19$

tora gia ta extra xaraktiristika ta leei anlitika to site apla den ta ekana c/p

aaaa kai einai elliniko

 

EDIT:

To Link to allaksane http://www.1-host-1.com/billing/order.php

kai pigenete terma kato pou leei insomnia-users kanete klick ekei kai meta bazete sto epomeno bhma subdomain alluwant.gr

 

Xaraktiristika: 250 mb free account - 250 mb free -100 pop3 emails-5 mailing list- 2 Ftp Accounts - 5 SQL Databases-Cgi Access-Frontpage Extentions-Bandwidth Limit 15gb !!! /month - free backup (day-week-month) Cpanel Theme : xpevolution ( free stats ) free profesional site builder no banners no adds

 

To Subdomain tha einai tis morfis: anything.alluwant.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είναι προφανές. Και γιατί να αγοράσουμε από αυτούς ενώ μπορούμε να έχουμε ακριβώς το ίδιο πακέτο στη μισή τιμή;

 

Και που υπάρχει καν η σύγκριση με τα κλασσικά πακέτα που προσφέρουν οι εταιρίες hosting για στήσιμο εταιρικών και προσωπικών ιστοσελίδων ;

Τέτοιο πακέτο χρειάζονται μόνο Forums με κίνηση σαν και αυτή του insomnia & portals του ίδιου μεγέθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή η εξυπηρέτηση και το support από την netdynamics αλλά μάλλον έχουν μπερδέψει λίγο το 3 με το 1.

Εκανα εγγραφή κι εγώ στο πακέτο προσφοράς, και σήμερα, πριν καν κλήσει μήνας , μου ήρθε email ότι πρέπει να καταθέσω 9? γιατί σε 5 μέρες θα λήξει ο λογαριασμός!!!!

Αυτά προς ενημέρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή η εξυπηρέτηση και το support από την netdynamics αλλά μάλλον έχουν μπερδέψει λίγο το 3 με το 1.

Εκανα εγγραφή κι εγώ στο πακέτο προσφοράς' date=' και σήμερα, πριν καν κλήσει μήνας , μου ήρθε email ότι πρέπει να καταθέσω 9 γιατί σε 5 μέρες θα λήξει ο λογαριασμός!!!!

Αυτά προς ενημέρωση[/quote']

 

Πρόκειται για το αυτόματο μήνυμα που στέλνει το λογισμικό κάθε φορά που πρέπει να γίνει πληρωμή. Αυτό συνέβη διότι είχατε επιλέξει 1 μήνα στο πακέτο και όχι 3 μήνες όπως λέει η προσφορά. Βέβαια κάθε λάθος διορθώνεται, όπως και αυτό: Το αλλάξαμε λοιπόν σε 3 μήνες στην παραγγελία σας. Κάλλιστα βέβαια, θα μπορούσατε να μας ρωτήσετε γιατί λάβατε αυτό το αυτόματο email όπως συνέβη και σε έναν άλλον χρήστη. Αυτά προς ενημέρωση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά αν δεν κάνω λάθος, στο αρχικό μήνυμα το μόνο που θέτετε σαν όρο gγια τους 3 μήνες είναι κατά την εγγραφή να συμπληρώσουμε """Στο πεδίο «Σημειώσεις-Πώς μας βρήκατε» πρέπει να συμπληρώσουν "Insomnia""", που σημαίνει ότι αυτή η αναφορά είναι που μας δίνε τους 3 μήνες αν κατάλαβα καλά. Επίσης αν μπορείτε να μου στείλετε ένα μήνυμα, σε ποια παραγγελία μου βάλατε 3 μήνες???? γιατί δεν θυμάμαι να έχω κάνει εγγραφή σαν pctechgr.

 

Ευχαριστώ

 

 

Είναι προφανές αφού επιλέξατε, 1 μήνα στο πακέτο και όχι 3 μήνες όπως λέει η προσφορά. Βέβαια κάθε λάθος διορθώνεται, όπως και το δικό σας. Το αλλάξαμε λοιπόν σε 3 μήνες στην παραγγελία σας. Αυτά προς ενημέρωση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά αν δεν κάνω λάθος' date=' στο αρχικό μήνυμα το μόνο που θέτετε σαν όρο gγια τους 3 μήνες είναι κατά την εγγραφή να συμπληρώσουμε """Στο πεδίο «Σημειώσεις-Πώς μας βρήκατε» πρέπει να συμπληρώσουν "Insomnia""", που σημαίνει ότι αυτή η αναφορά είναι που μας δίνε τους 3 μήνες αν κατάλαβα καλά. Επίσης αν μπορείτε να μου στείλετε ένα μήνυμα, σε ποια παραγγελία μου βάλατε 3 μήνες???? γιατί δεν θυμάμαι να έχω κάνει εγγραφή σαν pctechgr.

 

Ευχαριστώ[/quote']

 

Το default κατά την παραγγελία είναι 1 μήνας και μερικοί χρήστες δεν επιλέξανε 3 μήνες, οπότε λάβανε αυτό το αυτόματο μήνυμα, που απλώς πρέπει να αγνοήσουν.

Όσο για το πακέτο σας, δεν μπορώ να γνωρίζω ποιο είναι, απλά όντως βρέθηκαν 2-3 λογαριασμοί που είχαν επιλέξει 1 μήνα αντί για 3, και φυσικά το αλλάξαμε όπως προείπα. Μάλλον δεν διευκρινίζεται με σαφήνεια στην προσφορά και θα διορθωθεί αμέσως. Ευχαριστώ.

Εσείς αλήθεια πώς γνωρίζετε για το αυτόματο email αφού δεν κάνατε εγγραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...