Προς το περιεχόμενο

MindBook? Τα ξέρει κανείς?


laptopmaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να αλλάξω το 1630 που έχω με ένα Τεχνολογίας Core Duo. Είχα ψιλοκαταλήξει στο P1 της LG αλλά προχθές είδα και τα παρακάτω:

MindBook Pandora

και

MindBook XTREME Gamers

Πήρα στο κατάστημα και μου είπαν πως είναι σε σασί της Asus και πιο συγκεκριμένα στο Asus S96J με τα λοιπά καλούδια που βλέπετε...

Αφού σκρούτζαρα το Asus S96J διάβασα πολύ καλά σχόλια και ψήνομαι άγρια για το Gamers μιας και έχει πολύ καλή τιμή και είναι πάρα πολύ δυνατό...

Το θέμα είναι αν τα έχει δει ή δοκιμάσει κανείς να μας πει καμμιά γνώμη..

Πάντως απο εγγύηση και χαρακτηριστικά είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα και τα ειδα τα mindbook.ειναι εμφανισιακα με λεπτο σασι και απ'οτι μου ειπαν εκει το σασι ειναι της asus και η μητρικη της intel οπως και το service.απο τεχνικα χαρακτηριστικα παντως παει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγες και τα είδες εκεί? Αλλά ναι αφου είσαι απο εκεί...

Απο οθόνη βασικά με ενδιαφέρει...Είναι καλά? Διάβασα κάποια review στο net για το Asus S96J και τα πύγε πολύ καλά στα τεστ.

Link: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2975&review=Asus+S96j

Στο παραπάνω link φαίνεται απο το review να είναι πολύ καλό και ταχύτατο με configuration μικρότερο απο αυτό που δίνει το openmind στο Gamers...

Απλά θα ήθελα να μπορούσα να το έβλεπα απο κοντά γμτ...

Astrea απο εμφάνιση γενικά τι λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε laptopmaniac το laptop στη φωτογραφια του link που παραθετεις παραπανω ειναι το ιδιο με το mindbook εκτος ισως απο την καμερα που δεν θυμαμαι να την ειδα και ισως το χρωμα να μην ειναι τοσο σκουρο(αλλα εκει μπορει να φταιει η φωτογραφια).δεν το ειδα ανοικτο για να σου πω εντυπωσεις για την οθονη αλλα ειναι αρκετα εμφανισημο και λεπτο.εμενα προσωπικα μου φερνει λιγο σε toshiba.τωρα για περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να επικοινωνησεις τους.αν δε βιαζεσαι μπορεις να περιμενεις λιγο για τι μου ειπαν οτι θα φερουν κι αλλα μοντελα της ιδιας εταιριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα δεν νομζιω να υπαρχει ακομα φυλλαδιο η καποια αλυσιδα που να πουλαει τα συγκεκριμενα μηχανηματα, γιατι ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα δεν νομζιω να υπαρχει ακομα φυλλαδιο η καποια αλυσιδα που να πουλαει τα συγκεκριμενα μηχανηματα, γιατι ομως?

Απο ότι έμαθα το openmind θα τα έχει αποκλειστικά για ακόμα κανα μήνα ( Μέχρι τέλος Αυγούστου μάλλον ) και μετά θα βγεί και σε άλλα μαγαζιά.

 

Κατα την γνώμη σας αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παράγγειλα το XTREME Gamers με δώρο μια τσαντα μεταφοράς και ένα flash USB 512MB απο το openmind. Σύντομα ( Την δευτέρα το παραλαμβάνω) θα κάνω και ένα review του μηχανήματος για κάθε ενδιαφερόμενο. Πάντως δεν δείχνει να υστερεί σε κάτι του LG S1 παρά μόνο στο Design. Κατα τα άλλα μάλλον καλύτερο είναι....Σε αναμονή του REVIEW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κάνω ένα λεπτομερέστατο review προς κάθε ενδιαφερόμενο...

Astrea μου είπαν ότι τελικά έχει και κάμερα. Δεν ξέρω αλλά είμαι πολύ ενθουσιασμένος με την ιδέα της υλοποίησης αυτής....Θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello again. Σας γράφω απο το καινούριο μου notebook!Αγόρασα το XTREME Gamers Mindbook στα 1598 ευρώ με δώρω μια τσάντα μεταφοράς και ένα Flash Drive 512MB.

Θέλω μόλις βρω ώρα να κάνω ένα λεπτομερές review...

Προς το παρόν ένα mini...

Απο εμφάνιση θεωρώ ότι είναι πάνω του μετρίου, με λεπτό σχεδιασμό και ενσωματωμένη web-camera στο πάνω κεντρικό μέρος της οθόνης. Η ποιότητα κατασκευής είναι πάνω του μετρίου και τα πλαστικά μέρη του υπολογιστή είναι και δείχνουν καλά φινιρισμένα.

Η οθόνη είναι καλής ποιότητας, καλύτερη απο αυτή του 3438 που έχω αλλά υπολείπετε σαφώς σε σχέση με αυτές των Vaio. Όλα τα συνοδευτικά CD,s ( Drivers-Programms ) είναι με την υπογραφή της Asus. Οι επιδόσεις του συγκεκριμένου notebook μπορούν απλά να χαρακτηριστούν εξωπραγμετικές....

Το notebook έχει τον Τ2500 , 2048ΜΒ Corsair RAM 667MHz, Ati Radeon X1600 256MB, και DVD-RW της Nec.

Είναι νομίζω μια πολύ τίμια αγορά με φοβερά τεχνικά χαρακτηριστικά και αξιοπρεπέστατη ποιότητα. Η εγγύηση που τα καλύπτει είναι πολύ καλή με διετή on-site κάλυψη και αλλαγή του notebook για τον πρώτο μήνα.

Λεπτομερές review προσεχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...