Προς το περιεχόμενο

ws tha syndesw to laptop me ton pc mou?


dimitroulias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχουμε πει πολλές φορές εδώ.

Και με λίγο ψαξιματάκι στην αναζήτηση θα βρεις παρόμοια topic.

Παρόλαυτα, αν θέλεις να συνδέσεις απ'ευθείας λαπτοπ - desktop,

αγοράζεις ένα κροσόβερ utp, βάζεις μία ip στον λαπτοπ πχ.192.168.0.1, μία ip στον desktop 192.168.0.2. Κοιτάς να είναι και στο ίδιο workgroup πχ. MSHOME

και στην συνέχεια θα μπορείς να βλέπεις τα κοινόχρηστα έγγραφα του άλλου

υπολογιστή.

Θέλει ιδιαίτερη προσοχή με τα firewalls γιατί μπλοκάρουν μερικές φορές τις συνδέσεις.

Καλή αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει ιδιαίτερη προσοχή με τα firewalls γιατί μπλοκάρουν μερικές φορές τις συνδέσεις.

Για το λογο αυτο απενεργοποιησετα και εισαι οκ. διαφορετικα θα εχεις προβληματα. ακομη και εαν τα επιτρεψεις.

καλη αρχη οπως ειπε και ο φιλος διοτι τα xp ειναι πολυ ασταθης στα δικτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασταθη ως προς τι φιλε Bakxos, τι εννοεις δηλαδη? Πιστευω με το Service Pack 2 και τα updates δε θα εχει καποιο προβλημα, στο κατω κατω 2 υπολογιστες παει να συνδεσει!

 

Οποτε ειχα προβλημα με μηχανηματα ΧΡ σε δικτυο ειτε εφταιγε καποιο hardware, ειτε καποιο προγραμμα που ειχαν γραψει εκανε ζημια ειτε απλα δε επαιζε το καλωδιο. Ποτε δε ειχα προβλημα που να λεω φταινε τα ΧΡ για αυτο :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα πολλα προβληματα και μαλιστα πριν φυγω απο ελλαδα ειχα φτιαξει δικτυο μεταξυ του φορητου και του σταθερου. τι περισσοτερες φορες λειτουργουσε κανονικα αλλα καποιες στιγμες μου εβγαζε το λαδι. και ο φορητος και η καρτα του σταθερου δοκιμασμενα με αλλα pc. πολλες φορες ενα restart αρκουσε για να φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εφταιγαν το καλωδιο σου ή καποιο προγραμμα, τα ΧΡ ως λειτουργικο χλωμο επειδη προσωπικα εχω στησει πολλα δικτυα με ΧΡ σε διαφορα μεγεθη και δε ειχα ποτε καποιο προβλημα απο το λειτουργικο...

 

Αν θες κανε ενα topic καποια στιγμη, να μας πεις πιο πολλα σχετικα με τα μηχανηματα σου, να το δουμε τι φταει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...