Προς το περιεχόμενο

ACER 9113 keyboard


d_e_v

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Είχα στείλει το λαπτοπ για σερβις και οι έξυπνοι τεχνικοί δεν κούμπωσαν σωστά το πληκτρολόγιο. Δηλαδή, στο πάνω μέρος του, το ένα απο τα 3 κλιπάκια βρίσκεται εκτώς του σασι με αποτέλεσμα σχεδόν το μισό πληκτολόγιο να προεξέχει και να κάνει θόρυβο σαν χαλασμένη ανάρτηση κάθε φορά που πατάω κάποιο κουμπί... Μπορεί κανείς να μου πεί αν μπορώ να το διορθωσω μόνος μου? Ασχολούμε χρόνια με υπολογιστές αλλά λάπτοπ δεν έχω ανοίξει ποτέ μου...

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατί είναι κουμπωτά με κλιπάκι και αν το ζορίσεις πολύ, μπορεί να σπάσει ( το κλιπάκι ).Να τους τον ξαναπάς πάλι και αν είναι στην εγγύηση <φρόντισε> να στο αντικαταστήσουν !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με ενα λεπτο ισιο κατσαβιδι να σπρωξεις το κλιπακι μαλακα προς τα μεσα, ωστε να κατσει το πληκτρολογιο καλα και να κουμπωσει. Αν δε σου κατσει ετσι ή φοβασαι, απλα πηγαινε στο service δε θελει πανω απο 1 λεπτο αυτη η δουλεια. Παραλειψη τους, για να μηνπω τιποτα αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παράληψή μου, εννοούσα αν μπορεί κανείς να μου πεί κανείς αν μπορώ εγώ ο ίδιος ακίνδυνα να το ανοίξω και να το φτιάξω. Το κλιπάκι που ξέχασαν να κουμπώσουν είναι μεταλλικό και έξω απο το σασί οπότε δεν παίζει να μπεί με τη βία... Όσο για να τους το στείλω ξανά πείσω δεν πρόκειται γιατί είμαι επαρχία και αυτοί οι ανεκδιήγητοι στην acer θα το κρατήσουν κανά 10ήμερο παρέα για να το χαλάσουν ακόμα περισσότερο... Μήπως μπορώ να το πάω σε κανά μαγαζάκι να μου το φτιάξουν επιτόπου χωρίς να ανακατέψω την acer??

Ευχαριστώ και πάλι παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...