Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με usb σε φορητό


spasoklambania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρακάτω μήνυμα είναι αντιγραφή από άλλο forum, στο οποίο έχω ανοίξει το ίδιο θέμα.

 

Έχω το φορητό Acer Aspire 5032WXMi. Προσπάθησα να συνδέσω την κάμερα μέσω usb και κατευθείαν πάγωσε το σύστημα. Την αποσύνδεσα και έμεινε κολλημένο. Την ξανασύνδεσα, την αποσύνδεσα και τότε ξεπάγωσε. Δοκίμασα μετά να συνδέσω το κινητό μέσω usb και συνέβη το ίδιο ακριβώς. έκανα δοκιμές και στις 3 θύρες usb που έχει το φορητό και γίνεται το ίδιο. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα ήταν όλα εντάξει. Δεν έχω πειράξει τίποτα στο φορητό από τότε που δούλευαν οι usb. Επίσης κατάργησα όλες τις συσκευές στην κατηγορία Universal Serial Bus controllers, έκανα restart αλλά συνεχίζει το ίδιο. Εννοείται ότι έγινε και έλεγχος του δίσκου για σφάλματα. Τι συμβαίνει;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Έχω κάνει format και συνεχίζεται το ίδιο πρόβλημα. Στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146763 υπάρχουν όλες μου οι απαντήσεις. Επειδή είναι αρκετές, είναι αδύνατο να τις κάνω copy-paste εδώ. Στέλνω και εδώ μήνυμα γιατί ελπίζω να με βοηθήσει περισσότερο κάποιος μπας και γλιτώσω το τρέξιμο στον Ταύρο ή το Μενίδι για service...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...