Προς το περιεχόμενο

Ποιά η γνώμη σας για τα λάπτοπ LG


d_e_v

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα λάπτοπ LG. Έχω ένα Acer aspire 9113 το οποίο το αγόρασα πριν 1 μήνα χαλασμένο!!! Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με το επηεικώς απαράδεκτο service της acer το οποίο μάλλον είναι ανίκανο να φτιάξει το χαλασμένο μηχάνημα που μου πούλησαν. Τώρα διαπραγματεύομαι να πάρω πίσω τα χρήματά μου αν δεν μου στείλουν ένα καινούριο που να δουλεύει. Ψάχνω κάτι αξιόπιστο που να είναι ανταγωνήσιμο σε επιδώσεις με το 9113 που έχω. Μονο την LG έχω βρει να έχει πλούσια μηχανήματα και σε αρκέτα προσιτές τιμές. Έχω βρεί το LG P1-J002HS, αν έχετε κάτι καλύτερο υπόψιν παρακαλώ πείτε μου μοντέλο και κάποιο σχετικό link.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και.... Μακριά απο Acer....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Lg σε γενικες γραμμες ειναι μια πολλυ καινουργια αγορα για την ελλαδα και φανταζωμαι οτι ειναι πολλυ νωρις για να πουμε οτι ειναι καλα η οχι,το μονο που εχω να τονισω ειναι οτι δεν εχουν σχεση με barebones και διαφορα αλλα stock ετοιματζιδικα φορητα που απλα βαζεις τον δισκο την μνημη και τον επεξεργαστη που θελεις,η LG τα φορητα που διαθετει τα φτιαχνει εξολοκληρου μονη της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους' date='

 

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για τα λάπτοπ LG. Έχω ένα Acer aspire 9113 το οποίο το αγόρασα πριν 1 μήνα χαλασμένο!!! Έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με το επηεικώς απαράδεκτο service της acer το οποίο μάλλον είναι ανίκανο να φτιάξει το χαλασμένο μηχάνημα που μου πούλησαν. Τώρα διαπραγματεύομαι να πάρω πίσω τα χρήματά μου αν δεν μου στείλουν ένα [b']καινούριο[/b] που να δουλεύει. Ψάχνω κάτι αξιόπιστο που να είναι ανταγωνήσιμο σε επιδώσεις με το 9113 που έχω. Μονο την LG έχω βρει να έχει πλούσια μηχανήματα και σε αρκέτα προσιτές τιμές. Έχω βρεί το LG P1-J002HS, αν έχετε κάτι καλύτερο υπόψιν παρακαλώ πείτε μου μοντέλο και κάποιο σχετικό link.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και.... Μακριά απο Acer....

 

Δυστηχως φιλε μου θεωρω πως δεν υπαρχει καμια περιπτωση να παρεις χρηματα πισω...Στην καλυτερη περιπτωση θα σου στειλουν ενα καινουργιο(το οποιο με λιγη τυχη θα δουλευει κιολας)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε @topos μετα απο όσα τους έσουρα για ότι έχει συμβεί όπως διάβασες και ο αρχικό κειμενάκι μου δεν μπορούσαν να κάνουν διαφορετικά. Τώρα περιμένω να γυρίσει απο την άδεια του ο προιστάμενος πωλήσεων της acer για να κινήσει τις διαδικασίες... Άλλωστε τσέκαρα την πιστωτική που το αγόρασα και δεν έχουν τραβήξει ακόμα τα χρήματα, τέλος αυγούστου είναι η εντολή αυτόματης εξόφλησης οπότε με την παραμικρή απατεωνιά που θα θελήσουν να μου κάνουν μπλοκάρω την εξόφληση και την αναβάλω για άλλη ημερομηνία έως ώτου συμορφωθούν. Δεν φταίω εγώ για όλα αυτά άλλωστε, ας πρόσεχαν...

 

Κάτι ακόμα, έχω δεί στο Openmind κάτι πολύ ωραία μηχανηματάκια ονόματι MINDBOOK τα οποία λέει έιναι asus... Πιό συγκεκριμένα μου γιάλυσε το MIndbook Extreme Gamers, έχει καταπληκτικά χαρακτηριστικα και απίστευτη τιμούλα. Αν γωρίζει κάποιος ας μου πεί περι αυτών...

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε το πήρα εγώ το Mindbook XTREME Gamers και το μηχάνημα φυσάει. Όντως σασί και μητρικό είναι Asus όπως και όλα τα συνοδευτικά. Οι επιδόσεις του είναι απλά εξωγήινες....Περισσότερα μόλις βρω χρόνο για review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File mou i LG san etairia genika einai para poli kali se oli tin gkama ton proionton pou diathetei !!!

Oso gia Notebook pou thes na agoraseis.. ego prosopika tha sou protino TOSHIBA, einai ligo tsouxtera se timi alla einai para poli aksiopista kai exoun foveri texniki upostiriksi !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλς prive_pt βρίκα την τέλεια προσφορά για τα όντως πολύ αξιόπιστα toshiba. Είναι απο το Openmind το μοντέλο Toshiba Satellite A100-192 σε δύο εκδόσεις, κοιτάχτε τα σχετικα link :

 

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=309_222&products_id=2782&osCsid=f8bb1b71bf2af30f2a23f1ecdffba6db

 

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=309_222&products_id=2781&osCsid=f8bb1b71bf2af30f2a23f1ecdffba6db

 

θέλω οπωσδήποτε 2 GB ram, μου προτείνεται να πάρω το φθηνό και να του βάλω εγώ 2 dimmakia ή να πάρω κατευθείαν το έτοιμο με δύο GB??

Μπορώ μόνος να αλλάξω και τα δύο dimmakiα ή πρέπει να το κάνει τεχνικός και να μου γυρεύει άλλα μετά??

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλς prive_pt βρίκα την τέλεια προσφορά για τα όντως πολύ αξιόπιστα toshiba. Είναι απο το Openmind το μοντέλο Toshiba Satellite A100-192 σε δύο εκδόσεις' date=' κοιτάχτε τα σχετικα link :

 

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=309_222&products_id=2782&osCsid=f8bb1b71bf2af30f2a23f1ecdffba6db

 

http://openmind.gr/product_info.php?cPath=309_222&products_id=2781&osCsid=f8bb1b71bf2af30f2a23f1ecdffba6db

 

θέλω οπωσδήποτε 2 GB ram, μου προτείνεται να πάρω το φθηνό και να του βάλω εγώ 2 dimmakia ή να πάρω κατευθείαν το έτοιμο με δύο GB??

Μπορώ μόνος να αλλάξω και τα δύο dimmakiα ή πρέπει να το κάνει τεχνικός και να μου γυρεύει άλλα μετά??

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση παιδιά![/quote']

Μπορείς να τους το ζητήσεις απο το κατάστημα να σου κάνουν αυτοί την αλλαγή. Απο ότι γνωρίζω δεν χρεώνουν έξτρα την τοποθέτηση των μνημών. Δεν είναι κάτι δύσκολο αλλά για να αποφύγεις τυχών ασυμβατότητες. Το Α100-192 είναι όντως πολύ καλό μηχάνημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ρώτησα αυτό και μου είπε ότι μου το κάνει δωρεάν για 230 ευρώ τα 2 giga και μου αγοράζει την 512 που θα βγάλει για 40 ευρω οπότε μου βγαίνει στα 1660 ευρώ. Πολύ καλή η τιμή του απλά αν πάρω κατευθείαν το γεμάτο έχω και την εγγύηση της toshiba για τις μνήμες ενώ με τις ξεχωριστές θα έχω μόνο την εγγύηση της κατασκευάστριας της ram (lifetime...) απλά κα΄θε φορά που θα χρειαστεί να πάει σε σέρβις θα πρέπει να του το πηγαίνω αυτηνού να μου τις βγάζει...

 

Κάτι ακόμα, λέει στο site ότι έχει διάρκεια η μπαταρία 1.40' . Αυτό είναι με full performance?? ΓΙατί διαφορετικά είναι πολύ λίγο... ΕΠίσης στο επίσημο site της toshiba δεν υπάρχει το Α100-192...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ρώτησα αυτό και μου είπε ότι μου το κάνει δωρεάν για 230 ευρώ τα 2 giga και μου αγοράζει την 512 που θα βγάλει για 40 ευρω οπότε μου βγαίνει στα 1660 ευρώ. Πολύ καλή η τιμή του απλά αν πάρω κατευθείαν το γεμάτο έχω και την εγγύηση της toshiba για τις μνήμες ενώ με τις ξεχωριστές θα έχω μόνο την εγγύηση της κατασκευάστριας της ram (lifetime...) απλά κα΄θε φορά που θα χρειαστεί να πάει σε σέρβις θα πρέπει να του το πηγαίνω αυτηνού να μου τις βγάζει...

 

Κάτι ακόμα' date=' λέει στο site ότι έχει διάρκεια η μπαταρία 1.40' . Αυτό είναι με full performance?? ΓΙατί διαφορετικά είναι πολύ λίγο... ΕΠίσης στο επίσημο site της toshiba δεν υπάρχει το Α100-192...[/quote']

d_e_v έχεις διπλό acount? Σε ποιον απαντάω?

Πάντως αυτό που σου είπαν είναι λογικότατο δεν μπορεί η toshiba να σου καλύψει με εγγύηση μνήμες τρίτου κατασκευαστή...

Μπορείς να τις αφαιρέσεις και μόνος σου αλλά δεν είναι απαραίτητο. Η εγγύηση για το φορητό δεν χάνεται απλά δεν καλύπτει τις μνήμες.

Η μπαταρία με τα specs του φορητού αυτού λογικό είναι να κρατάει τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laptopmaniac συγγνώμη για την σύγχηση, απάντησα απο τον υπολογιστή ενός φίλου και ξέχασα να κάνω login. Όπως τα λες είναι με την εγγύηση, πήρα την ideal και ρώτησα. Σχετικά με την μπαταρία σε full performance είναι λογικό να είναι έτσι, όμως γενικά σε ένα dual core T2400 που έχω τώρα με κατάλληλο performance profile αρκετά γρήγορο (πάνω απ το μισό της ισχύος) κρατάει κάτι παραπάνω απο 2,5 ώρες...

 

Τέλος πάντων, τελικά το μηχάνημα υπάρχει στο http://www.toshiba.gr απλά δεν έχω βρεί καποιο link για drivers download, ελπίζω να μου τα δίνει η toshiba...

 

Ευχαριστώ παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...