Προς το περιεχόμενο

Ασυρματη μεταφορα εικονας και ηχου.


AGGANIS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το nova στην επανω τηλεοραση και για να βλεπω στην κατω εχω παρει ενα μηχανηματακι που μεταφερει ασυρματα την εικονα και τον ηχο. Βλεπω μια χαρα και στην κατω τηλεοραση. Αυτο το μηχανημα εχει την δυνατοτητα να μεταφερει τις εντολες του κοντρολ του νοβα απο κατω επανω. Ετσι μπορω οταν ειμαι κατω να αλλαζω καναλια , φωνη κτλ... Για να γινει αυτο, στο δεκτη του νοβα (επανω) εχω κολησει 3 "ματακια" οπου αναλαμβανουν να κανουν αυτη την δουλεια. Οταν το ειχα στησει ηταν ολα καλα.... Εβλεπα τηλεοραση και χρησιμοποιουσα το κοντρολ του νοβα και πανω και κατω. Καποια στιγμη ξεκολησε το ενα "ματακι" και μετα , ενω ειχα κανονικα εικονα κια ηχο , δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω το κοντρολ απο κατω. Καποια στιγμη δουλευε για λιγο , μεχρι που δεν δουλευε καθολου.

Σκεφτηκα οτι μπορει να χαλασε. Το παω πισω στο μαγαζι και επειδη ειναι γνωστος μου το αλλαξε. Το βαζω κανονικα παλι και ολα μια χαρα. Μετα απο 1 μηνα περιπου μου ξεκολαει το "ματακι" παλι και μετα δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω το κοντρολ παλι.

Δεν μπορει να χαλασε παλι.....

Εχει κανεις κατι τετοιο?

Κανω κατι λαθος εγω?

Ελπιζω να εγινα κατανοητος.

Συγνωμη για το μεγαλο Post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...