Προς το περιεχόμενο

Αγορά φορητού DVD Player


actorius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά!

 

Θέλω να αγοράσω φορητό DVD Player και θα ήθελα μερικές γνώμες/προτάσεις. Θέλω απαραίτητα να έχει tv tuner καθώς στο σπίτι που θα βρίσκεται δεν υπάρχει τηλεόραση. Απο ταινίες μόνο dvd (δηλαδή δε με ενδιαφέρει καθόλου να υποστηρίζει divx κλπ) και να παίζει και κανένα cdακι με mp3.

 

Με ελάχιστο ψάξιμο σε makro και carrefour βρήκα άσχετες μάρκες. Η πιο γνωστή σε μένα ήταν η S. Lorenz! Όποιος έχει προσωπική επμειρία με κάποιο μοντέλο θα ήθελα την άποψη του, τιμή, παρελκόμενα κλπ

 

Και μια τελευταία ερώτηση, όλα έχουν οθόνη 7" ? Δεν υπάρχει κάποιο με κάπως μεγαλύτερη, γύρω στις 9 ίντσες ας πούμε;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε runner1 ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δεν το ήξερα αυτό για την Grundig. Έτσι αλλάζουν μάλλον λίγο τα πράγματα και μπορώ να δω με πιο συμπαθητική ματιά τη μάρκα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η S. Lorenz είναι καλή αφού για να καταλάβεις για τι προιόντα μιλάμε σκέψου ότι είναι η πρώην Grundig.

 

Φιλε runner1 ποσο σιγουρος εισαι για αυτο? Στα site τους

 

http://www.grundig.com/

http://www.schaub-lorenz.com/

 

δεν αναφερεται κατι τετοιο και εψαξα στο Google και δε βρηκα καποια σχεση της μιας εταιριας με την αλλη :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο παιδί είχε αναφέρει την συγκεκριμένη είδηση(νομίζω σε αυτό το forum ή μπορεί και σε άλλο) και είχε παραθέσει αν θυμάμαι καλά διάφορα στοιχεία.Μπορεί να μην έχει εξαγοραστεί όλη ή να παίζει κάτι άλλο πάντως για να πω την αλήθεια έχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ να δω προϊόντα με την ονομασία Grundig!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ένα παιδί στο thread για το dvd player που έδινε το carrefour το είπε, πριν λίγο διάβαζα απο την αρχή το thread για να πάρω καμμιά ιδέα.

 

Πάντως ο runner1 έχει δίκιο τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα... Πόσο καιρό έχουμε να δούμε προϊόν, διαφήμιση ή κάτι τέλοσπάντων που να λέει Grundig?....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δε ξερω τι να σας πω. Το απλ παντως που δοκιμασα εγω, δηλαδη στο Google να βαλω ως ορους αναζητησης τις λεξεις Grundig Schaub Lorenz, δεν εβγαλε καμια συσχετιση, περα φυσικα απο καποια e-shop που ειχαν σε λιστα και τις 2 μαρκες...

 

Μαλλον για ραδιο αρβυλα μου φαινεται εμενα. Κατι τετοιο δεν ειναι κατι ασημαντο ωστε να μην υπαρχει αναφορα στο ιντερνετ και στα site των εταιριων :-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H S. Lorenz είναι γνωστή γερμανική μάρκα. Υπάρχει από το 1880 και είναι από τις πρώτες εταιρείες που κατασκέυασαν tvs. Επίσης υπάρχει ελληνική αντιπρ. και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω.Δεν ξέρω.Μήπως αυτό που έχουμε ακούσει κάποιοι έχει κάποια βάση;Μήπως η S.Lorenz αγόρασε κάνα τμήμα της Grundig; Ή κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...