Προς το περιεχόμενο

Aγορά Server


killer7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας...

 

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας...

Είμαι ιδιοκτήτης ενος μουσικού forum και θα ήθελα εναν server έτσι ώστε να γίνονται εκεί τα upload σε direct κτλ κτλ,αλλα να το χρησιμοπιήσω και για 2ρο site.Έχω βρεί αυτο -> http://www.servage.net

 

Τις γνώμες σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρώτη ματιά, είναι τρομαχτικά φθηνό. Δεν ξέρω τι γίνεται... δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη είναι. Θα ήθελα να ακούσω απόψεις από κάποιον που έχει δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H servage έχει φήμη για τα suspension των accounts άπαξ και ξεπεράσεις κάποιο -παράλογο σύμφωνα με τα νούμερα που δίνουν- cpu usage. Αν το site σου πρόκειται να έχει μεγάλο load, τότε καλύτερα μην πας... Διάβασε κι εδώ γενικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει αν θέλεις server (dedicated) ή απλά ένα αξιόπιστο hosting account. Μάλλον όμως το δεύτερο γιατί η Servage δεν βλέπω να έχει στα services της dedicated servers.

 

Θα σου πρότεινα να βρεις, ελληνική εταιρεία. Όχι αναγκαστικά να έχουν τους servers τους σε ελληνικό datacenter, ας τους έχουν και στις ΗΠΑ. Απλά αν κάτι θελήσεις, να μπορείς να σηκώσεις ένα τηλέφωνο και να έχεις την δυνατότητα να συνεννοηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για hosting μιλάμε,λάθος δικό μου.Απλά όλα τα ελληνικά μιλάνε για μερικά μόνο GB και όχι 75 όπως η servage.Και έτσι για τις ανάγκες μ δν με κάνουν τα ελληνικά,άσχετα π μπορεί να με κάνουν κ suspend λόγω του υλικού μιας κ π θα καταλαβαίνουν περί τίνος πρόκειται το Site...τα φώτα σας λοιπόν...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για hosting μιλάμε,λάθος δικό μου.Απλά όλα τα ελληνικά μιλάνε για μερικά μόνο GB και όχι 75 όπως η servage.Και έτσι για τις ανάγκες μ δν με κάνουν τα ελληνικά,άσχετα π μπορεί να με κάνουν κ suspend λόγω του υλικού μιας κ π θα καταλαβαίνουν περί τίνος πρόκειται το Site...τα φώτα σας λοιπόν...!

 

Noμίζω, ότι το suspend του account δεν θα το γλυτώσεις ούτε στην Servage. Αρκεί να ρίξεις μια ματία στο Acceptance Use Policy που έχουν στο site τους.

 

Γενικά, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα βρεις σοβαρό hosting provider, με αυτό το υλικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...