Προς το περιεχόμενο

Να πάρω LG S1-M ή Toshiba A100-192 ;


seiracides

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαλάμ Αλέκουμ (σαλάμ κι κασέρ να πάρς, ειντάξ Αλέκουμ; ) :mrgreen:

Ή καλύτερα γειά και χαρά σας ρε insomniac boys.

Το λοιπόν, σε προηγούμενο θέμα μου ρώτησα για επεξεργαστή σε φορητό από το οποίο έχω απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ... (να κάνει προσομειώσεις με matlab, ... και γενικά intense scientific computations πράγματα :? ) Κατέληξα σε intel core duo T2500. Tωρα το θέμα είναι τι υλοποίηση διαλέγω. Για την ώρα είμαι ανάμεσα στα δύο μηχανήματα του τίτλου, δηλαδή, να πάρω LG S1-M ή Toshiba A100-192 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαλάμ Αλέκουμ (σαλάμ κι κασέρ να πάρς' date=' ειντάξ Αλέκουμ; ) :mrgreen:

Ή καλύτερα γειά και χαρά σας ρε insomniac boys.

Το λοιπόν, σε προηγούμενο θέμα μου ρώτησα για επεξεργαστή σε φορητό από το οποίο έχω απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ... (να κάνει προσομειώσεις με matlab, ... και γενικά intense scientific computations πράγματα :? ) Κατέληξα σε intel core duo T2500. Tωρα το θέμα είναι τι υλοποίηση διαλέγω. Για την ώρα είμαι ανάμεσα στα δύο μηχανήματα του τίτλου, δηλαδή, να πάρω LG S1-M ή Toshiba A100-192 ;[/quote']

Να πάρεις το LG P1 με Τ2400 και 2 GB RAM στα 1400 ευρά και είσαι άρχοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βρεις με 1 gb RAM πάρ'το.

Επίσης δώσε και σε μένα το Link να το αγοράσω κι εγώ..!

Toshiba A100-192 configurable

Παλιότερα τα είχε έτοιμα τώρα μπορεί ο κάθε χρήστης να αλλάξει μνήμη και δίσκο κατα βούληση όπως γίνεται στο toshiba com καλή κίνηση...

Άρα πας εκεί και βάζεις μνήμη και δίσκο που θες και είσαι έτοιμος

Καλός είναι ο έλεγχος για pixel τον έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές και ήμουν ήρεμος για το τι θα παραλάβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βρεις με 1 gb RAM πάρ'το.

Επίσης δώσε και σε μένα το Link να το αγοράσω κι εγώ..!

Δεν έχει ιστοσελίδα lalanis! Το διαθέτει ο Κοτσόβολος, 1399 ΕΥΡΑ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι τα ιδια ρε παιδια δεν τα εχουμε πει χιλιες φορες...

Εεε ρε talikra εντάξει... τα λεφταδάκια μας δίνουμε που δε μας περισσεύουν... γιαυτό ξαναρωτάμε :) ok? (Coolio, get up get down)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω πάντως να προτείνω το LG με 2GB RAM στα 1400 euro!!! Απίστευτη προσφορά και το φορητό φυσάει το έχω δει σε πλαίσιο και μου άρεσε πολύ!

Σύμφωνοι! Για 1 ΕΥΡΩ λιγότερο παίρνεις T2500 2GHz, 1GB μνήμη και TOSHIBA.

Καλό μηχάνημα. Το πήρα. Ρίχνει 17% σε ταχύτητα τον σταθερό 2.4GHz, 1,5GB :-? . Τώρα το LG το είδα και γώ σε μαγαζί... δε ξέρω την ποιότητα... στην αφή είναι πολύ ... πλαστικούρα. Έχω TFST EIZO στον σταθερό και η οθόνη του φορητού δεν μου λέει και πολλά. Δεν κουράζει, αλλά... καμιά σχέση με την EIZO!

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις , εύχομαι όλα τα καλά, τα όμορφα, τα ειρηνικά και τα έξυπνα για σας. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βοηθάει να χεις Laptop! αποδεσμεύεσαι από το χώρο... είσαι λίγο πιό ανεξάρτητος ! Τα λέμε παίδες.

(δε θα έστελνα στο καπάκι αφού χαιρέτησα πρίν , αλλά κατα λάθος έστειλα ξανά το προηγούμενο και αυτό εδώ είναι edit ... Blue Rondo a la Turk από Dave Brubek :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βοηθάει να χεις Laptop! αποδεσμεύεσαι από το χώρο... είσαι λίγο πιό ανεξάρτητος ! Τα λέμε παίδες.

(δε θα έστελνα στο καπάκι αφού χαιρέτησα πρίν ' date=' αλλά κατα λάθος έστειλα ξανά το προηγούμενο και αυτό εδώ είναι edit ... Blue Rondo a la Turk από Dave Brubek :) )[/quote']

Αλλάζουν τα δεδομένα....

Το Openmind έβγαλε προσφορά το Α100-192 στα 1349 ευρώ με 1 GB RAm!!!

Ιδού και το λίνκ...Πολύ καλή προσφορά...Μάλλον πάμε στο Toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...