Προς το περιεχόμενο

ΤΙ Lcd Τv ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ Pc ?


geo9419

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρομαι να αγορασω μια LCD TV 32 ιντσών για να την συνδέσω με τον υπολογιστή για DVD ταινιες και PC games εκτος βεβαια απο κανονική TV αν και οπως παρατηρησα η συγκεκριμενες τηλεοράσεις δεν ειναι τοσο εντυπωσιακες με τα αναλογικά κανάλια.

Θα ηθελα να μου προτεινεται καποια μοντελα μεχρι 1500 ευρώ και μια αναλογη κάρτα γραφικών μεχρι 200 ευρώ ώστε να μην έχω κανενα προβλημα στην σύνδεση. Εαν εχετε προσωπικες εμπειριες ακομα καλυτερα γιατι παρατηρησα μεσα στο forum προβληματα με τις αναλύσεις με το HDMI ή το DVI.

 

Ακομα εχω δει σαν καλή ευκαιρία την συγκεκριμενη LCD

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=1201&Nav_Section_Id=1201&Catalog_Id=15&Product_Id=326925&Merchant_Id=1&sts_cid=3

διοτι το e-shop tην εχει με 1369ευρώ και όλα τα μεγαλα πολυκαταστήματα τηλεοράσεων την είχαν μεσα στις εκπτώσεις 1449 ευρώ.

Θα ήθελα την γνωμη σας εαν η συγκεκριμένη ειναι αρκετα καλή για αυτό που θέλω και εαν το υψηλο contrast 5000:1 ειναι σημαντικό ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File geo9419 ayti tha sou proteina ki ego!Ego skopeyo na paro tin 26ara apo tin idia seira,einai poly kales,sta paixnidia de tha sou emfanizei problimata me ta 8ms kai exei to kalytero contrast, 5000:1 mou fainetai!

Ostoso giati pas sto plaisio kai den ti pairneis apo pixmania.com na glitoseis peri ta 200 eyropoulakia?Ena dvd pairneis m'ayta...

Follow the link kai ta xanaleme...

http://www.pixmania.com/gr/gr/263552/art/samsung/oceaunaoc-lcd-16-9-32-81.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεκτησα προσφατα την 27αρα samsung LE27S71B προς 889ευρω και εχω μεινει απολυτα ευχαριστημενος.μη κοιταξεις για κατι αλλο.πηγα σε διαφορα καταστηματα και εκανα επιτοπου δοκιμες με pc ολων σχεδον των μοντελων και ηταν η καλυτερη με τεραστια διαφορα.πολυ καλη ευκρινεια.αριστη φωτεινοτητα.πολυ καλα χρωματα.αριστη αποκριση.δεν κουραζει καθολου τα ματια.επισης απολυτα ''συνεργασιμη'' με οτι την συνδεεις.

 

συμβουλη:αν εχεις οποιαδηποτε αμφιβολια κανε οτι και εγω.αν δεν εχεις λαπτοπ βρες ενα φιλο σου που να εχει.αν δεν βρεις παρε το desktop και τραβα στα καταστηματα.συνδεσε το με οποια οθονη θες και κρινε μονος σου. εγω ετσι εκανα.σε μερικα καταστηματα εχουν ηδη καποιο pc δειγμα να λειτουργει οποτε κανεις πανω σαυτο τη δοκιμη και δεν κουβαλας.εγω τους καημενους στο mediamarkt τους εβαλα να κουβαλησουν πολλλλες οθονες:mrgreen: :mrgreen: (τους χιλιοευχαριστω γιατι ηταν ευγενικοτατοι) αλλα το αποτελεσμα ηταν σε δυο απογεματα να βρω την οθονη που θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως το PIXMANIA εχει καλυτερη τιμή αλλά το κόστος μεταφορας αλλα και το γεγονος οτι δεν αναφερει πουθενα για 12 ατοκες δόσεις αντισταθμίζει την διαφορά αυτή. Δεν έχω καμια προτίμηση στο ΠΛΑΙΣΙΟ απλά εκει βρηκα αυτην την τιμη σε σχεση με τα υπόλοιπα καταστήματα γιατι εχω βάλει αυτην την οθόνη στο μάτι εδώ και δύο μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia na rotiso kai kati allo teleytaio?Se periptosi pou theliso telika na syndeso tin LCD mou me to PC meso VGA (ta kalodia dvi2hdmi arseniko-arseniko einai fotia kai layra!), to kalodio tou VGA pou mporo na to bro?Yparxei kalodia VGA me enan arseniko kai enan thyliko polo?Mporei na sas fainetai xazo,alla den exo xanadei tetoio kalodio,oute kai sta diafora e-shops brisko tpt,gi'ayto rotao!An xerete kan link psagmeno,boitheiste me ki emena ton gkayouliaka!

Na'ste kala folks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nomizo oti to kalodio einai to idio me auta pou exoume gia karta grafikon-se sindesi me othoni pc.toulaxiston emena tetoia bismata exei i tv(thiliko).btw den ta xreisimopoio omos giati tin exo sindesi me DVI to DVI (i eikona einai super) to opoio ekane kai 17 euro logo oti to ithela kai ligo megalo giati den eftane.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thema einai file mou eric oti i dikia mou LCD den exei eisodo DVI,exei mono HDMI, opote i tha balo kalodio VGA i HDMI2DVI-D.

Pantos eytyxos brika apo mia etairia sto Seattle ena kalodiaki poly kalo,me $30,opote an dexontai paraggelies overseas, tha to paraggeilo apo kei kai na pan na koureyontai oi dikoi mas oi kleftes edo pera!

Kai gia na mi nomizete oti leo kai mufes,idou i apodeixis!

http://www.datapro.net/products/1163.html

Have fun!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...