Προς το περιεχόμενο

d_e_v mekraxe epidi exo ACER


PROFIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εχω acer εδω και ενα χρονο και δουλευει σε καθημερινη βαση χωρις να παρουσιασει το παραμικρο προβλημα.προσωπικα πιστευω οτι τα acer εχουν τον καλυτερο δεικτη value for money.το θεμα δεν ειναι οτι δεν ειναι αξιοπιστα μηχανηματα αλλα μη σου κατσει το προβλημα γιατι οτι laptop και να εχεις θα τρεχεις.εχω ακουσει κακα σχολια για το service της acer αλλα απο γνωστους που ειχαν προβλημα και τα πηγαν σε acer point σε 10-15 μερες ηταν πισω ετοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Astrea

Το θέμα με τα acer είναι ότι το service τους είναι για τα μπάζα γιατί η ίδια η αντιπροσωπεία ( 2 κοπέλες δηλ. καθώς acer hellas δεν υπάρχει ) είναι ανύπαρκτη. Αν δεν δώσεις στην Alman ανταλλακτικά πως να σου φτιάξει το φορητό? Πως δηλαδή η LG που καλύπτεται πάλι απο τν alman έχει άψογο service όπως και η Viewsonic?

Για τα acer point ισχύει ότι στέλνουν τα μηχανήματα Ιταλία απευθείας και έτσι γλυτώνεις την παραγγελία ανταλακτικών. Σε 10 μέρες το πολύ είναι πίσω. Απλά καμμιά αλυσίδα δεν είναι Acer Point ( Πλαίσιο,e-shop κ.α ) άρα το 80% της αγοράς δεν εξυπειρετείτε απο την διαδικασία αυτή.

Στην Κρήτη για παράδειγμα που βλέπω ότι μένεις έχει κανένα acer point?

Άν έχει άντε να είναι 1-2.

Τέσπα, το θέμα είναι ότι όντως τα acer είναι value αλλα μέχρι εκεί. Μην συγκρίνουμε ανόμια πράματα!! Αν θέτε ποιότητα ( Σημίτης ) πάρτε IBM, Toshiba, Asus...όχι acer!!

Αν έχετε περιορισμένο budget πάρτε Acer αλλά προς θεού μην λέμε ότι Acer και IBM είναι το ίδιο ( το είδα σε άλλο post και φρίκαρα!! )

Φιλικά

Laptopmaniac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχετε περιορισμένο budget πάρτε Acer αλλά προς θεού μην λέμε ότι Acer και IBM είναι το ίδιο ( το είδα σε άλλο post και φρίκαρα!! )

 

 

simfono!me to acer riskareis,an de sou vgalei provlima einai skyli!!antexei mia xara!an eisai apo tous atyxous asta.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Astrea

Το θέμα με τα acer είναι ότι το service τους είναι για τα μπάζα γιατί η ίδια η αντιπροσωπεία ( 2 κοπέλες δηλ. καθώς acer hellas δεν υπάρχει ) είναι ανύπαρκτη. Αν δεν δώσεις στην Alman ανταλλακτικά πως να σου φτιάξει το φορητό? Πως δηλαδή η LG που καλύπτεται πάλι απο τν alman έχει άψογο service όπως και η Viewsonic?

Για τα acer point ισχύει ότι στέλνουν τα μηχανήματα Ιταλία απευθείας και έτσι γλυτώνεις την παραγγελία ανταλακτικών. Σε 10 μέρες το πολύ είναι πίσω. Απλά καμμιά αλυσίδα δεν είναι Acer Point ( Πλαίσιο' date='e-shop κ.α ) άρα το 80% της αγοράς δεν εξυπειρετείτε απο την διαδικασία αυτή.

Στην Κρήτη για παράδειγμα που βλέπω ότι μένεις έχει κανένα acer point?

Άν έχει άντε να είναι 1-2.

Τέσπα, το θέμα είναι ότι όντως τα acer είναι value αλλα μέχρι εκεί. Μην συγκρίνουμε ανόμια πράματα!! Αν θέτε ποιότητα ( Σημίτης ) πάρτε IBM, Toshiba, Asus...όχι acer!!

Αν έχετε περιορισμένο budget πάρτε Acer αλλά προς θεού μην λέμε ότι Acer και IBM είναι το ίδιο ( το είδα σε άλλο post και φρίκαρα!! )

Φιλικά

Laptopmaniac[/quote']

 

δεν ανεφερα ποτε οτι τα acer ειναι στο ιδιο επιπεδο ποιοτητας με τα toshiba και τα asus.απλα θελω να πω οτι προτιμω να παρω 2 acer στην τιμη που θα κανει ενα toshiba-asus-ibm με τα ιδια τεχνικα χαρακτηριστικα.οπως ανεφερα εχω acer εδω και ενα χρονο χωρις προβλημα ο αδερφος μου ειχε vaio μετα πηρε acer και τωρα αγορασε παλι acer.αυτα ειναι γουστα δεν μπορεις να επιβαλεις στον αλλο τι θα αγορασει απλα προτεινεις και εγω θα τα προτεινα ανεπιφυλακτα.και ναι υπαρχει acer point στην περιοχη μου.openmind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΑ? κάνανε το Openmind Acer Point? Πως έγινε αυτό? Με τον τύπο που το έχει έχω μιλήσει αρκετές φορές στο τηλ. και όλο μου τα κράζει....

Μάλιστα.... Να τον ακούσω να λέει σε κανένα πάρε Acer και τίποτα στον κόσμο...Θα τον πάρω τηλ. και θα τον ζαλίζω ένα μήνα....LOL!!!

Μιλάμε όταν πήρα το τελευταίο μου λάπτοπ απο εκεί ήθελε μια φίλη λάπτοπ και κοιτούσε τότε το 3633...Το τι μου είπε δεν λέγετε....

Πάρτο αλλά μην με ξαναενοχλήσεις για την εγγύηση του και κάτι τέτοια...

Ρε πως αλλάζουν οι καιροί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ακούω να φαγώνεστε και να ανταλάσετε προσωπικές εμπειρίες και πραγματικά το διασκεδάζω πολύ. Μιας και το εν λόγω post ξεκίνησε εξ αιτίας μου όταν ο φίλος PROFIL εσπευσε να καταγγείλει πως "o d_e_v me ekraxe epidi exw ACER" μαμα! Καλό είναι να μαθαίνουμε απο τους αριθμούς μιας και όλοι εδώ δείχνουμε να είμαστε γνήσιοι τεχνοκράτες. Σε όποια στατιστική και αν απευθυνθεί κάποιος σε θέματα αξιοπιστίας θα προσέξει ότι οι ACER κατέχουν τα πρωτεία σε θέματα απαράδεκτου έως ανύπαρκτου service, σε θέματα πιθανότητας αγοράς ελλατωματικού μηχανήματος και σε θέματα ποιότητας κατασκευής και υποστήριξης μετά την πώληση. Η acer είναι μία εταιρία που έχει απλώσει τα πλοκάμια της σε όλο τον κόσμο, πωλώντας φθηνούς πλην φτωχούς υπολογιστές οι οποίοι απευθύνονται στο ενθουσιώδες κοινό το οποίο ψωφάει κυριολεκτικά για γεμάτα μηχανήματα με υψιλό δείκτη value for money. Ας ρωτήσω τώρα λοιόν πόσοι απο εσάς πιστεύουν ότι γινεται να κρατάνε την τιμή τους χαμηλότερα από άλους υπολογιστές με πολύ φτωχότερα χαρακτηριστικά. Απο κάπου πρέπει να κοψουν έτσι δεν είναι? Κάτι πρέπει να προμοτάρουν και αυτοί έτσι?? Λοιπόν, λόγο προσωπικής μου εμπειρίας με την εν λόγω εταιρία και επειδή την απαράδεκτη στάση τους έχω καταγγείλει και στο ΙΝΚΑ, επιτρέψτε μου να εκφράζω την άποψή μου ελεύθερα χωρίς να κατηγορούμαι απο κανέναν χρήστη χωρίς προφανώς να θέλω και εγώ να θήξω την αξιοπρέπεια κανενός.

Εν κατακλείδι θέλω να πω ότι σε αυτό το φόρουμ που δικαίως θεωρείται απ τα πιό έγκυρα της χώρας μας, εύκολα μπορεί κανείς να διακρίνει την αξιοπιστία της κάθε εταιρίας Η/Υ. Ανατρέξτε σε παλαιότερες αναφορές σε προβλήματα σε μηχανήματα και κακή εξυπηρέτηση πελατών και αν το 70% των posts δεν αναφέρουν προβλήματα και παράπονα για την acer εγω δεν ξαναμιλάω...

 

Καλή συνέχεια παιδιά και καλό είναι να μαθαίνουμε απο τα προβλήματα που διαβάζουμε σε αυτόν τον χώρο καθημερινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exw acer laptop edw kai 2 xronia. Tou exw piei to aima stin kirioleksia, se otidipote sinthikes mporeite na fantasteite.

 

To mono problima pou emfanise einai na ta ftisei o sklhros tou diskos.(mikro to kako ) .

 

Kata ta alla to laptop den katalabainei xristo.Ekane aposbesi ta xrimata tou.

 

Twra apo thema service den gnwrizw.Isws na eimouna apo tous tuxairous pou den pathane tipota to sovaro to opoio na xreiazetai tin upostiriksi tou service, alla pia etairia exei kalo after sales service? Prosopika den gnwrizw kanenan pou na tou xalase to laptop tou kai mesa se mia week na tou to eixane girisei pisw etoimo xwris kanena problima.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

# Επεξεργαστής: Intel Celeron M370 1.5GHZ.

# Οθόνη: 15.4" WXGA TFT CrystalBrite με ανάλυση 1280x800 pixels.

# Μνήμη: 512MB 333MHz.

# Σκληρός Δίσκος: 60GB HDD ATA100.

# Οπτικός Δίσκος: DVD-Dual Double Layer.

# Floppy Disk: Δεν περιλαμβάνεται.

# Κάρτα γραφικών: Ενσωματωμένη με chipset SiS M661MX με μνήμη εως 64MB (Shared).

# Modem: 56K ITU V.92.

# Κάρτα δικτύου: 10/100Mbps Fast Ethernet, Wake-on-LAN ready, ενσωματωμένη ασύρματη κάρτα δικτύου 802,11 g.

# Θύρες επικοινωνίας: 4x USB 2.0, 1x Modem (RJ-11) port,1x Ethernet (RJ-45) port,1x speaker/ headphone/ line-out jack,1x microphone / line-in jack,1x DC-in jack for AC adapter.

# Διαστάσεις: 364 (W) x 279 (D) x 33.9/38.9 (H) mm.

# Βάρος: 2.8 Kg.

# Μπαταρία: 29 W 2000 mAh Li-ion battery pack (4-cell), 1,5 περίπου ώρες αυτονομία (τιμή που ανακοινώνει ο κατασκευαστής και μπορεί να διαφοροποιηθεί ανάλογα με την χρήση).

# Προεγκατεστημένο λογισμικό: Microsoft Windows XP Home Edition GR.

KAI ola afta 499 euro apo plaisio otan ta pira i krisi ine diki sas acer 3633wlmi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw exw to aspire 2023 wlmi to opoio to eixa parei 1800 peripou, itan koryfaio mixanima k exei apodeixtei skyli! Alla egine to tragiko symvan k epese mia crt tileorasi 21" epanw toy... i othoni thrypsala alla to laptop den epathe tipota allo. Otan vevaia moy gyrise apo to service (to pira pisw mexri na erthoun ta antallaktika-MDI legetai i ypeythini etairia) kata magiko tropo itan xalasmeno k to dvd-rw moy... kathomouna k to eftiaxna monos moy mesa sta agria xaramata o kakomoiros ellinas katanalwtis...

Ayto poy me apasxolei omws perissotero einai oti se ligo feygw gia germania...tha prolavei na erthei i kainouria othoni?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...