Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τροφοδοτικό!


chripapa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλώδιο που φεύγει από τον μετασχηματιστη του τροφοδοτικού και πάει προς το laptop δεν κάνει καθόλου καλή επαφή ακριβώς στο σημείο που εννώνεται με τον μετασχηματιστή.Ρώτησα στο πλαίσιο πόσο κάνουν τα καινούρια τροφοδοτικά και ένας τύπος μου είπε ότι ξεκινούν από 50 ευρώ αλά ανάλογα με τομοντέλο του laptop μπορεί να πρέπει να πάρω αυθεντικό με 200 περίπου ευρώ!Μπορεί κανείς να μου πει αν μπορώ να το ανοίξω στο σημείο αυτό και να το κάνω μόνος μου ή θα το κάνω ζημιά;Ρωτάω γιατι το πρόβλημα δεν είναι σε ένα οποιδήποτε σημείο του καλωδίου οπότε θα μπορούσα να το κόψβ αλλά είναι ακριβώς στη ρίζα του!Επιπλέον, όταν καταφέρνει να κανει επαφη, παρατηρώ ότι πολλές φορές η μπαταρία δεν φορτίζει!απλά το μηχανημα δουλευει από τη πρίζα. Έχω την εντύπωση ότι από τις συνεχείς απώλειες επαφής το laptop δεν αναγνωρίζει πόσο γεμάτη είναι η μπαταρία και δεν τη φορτίζει. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό ή θα πρέπει να το πάρω απόφαση ότι η μπαταρία τα έχει παίξει;To laptop είναι HP 4162. Ευχαριστώ πολύ!

 

Υ.Γ. Το όλο μήνυμα το γράφω με το αριστερο χέρι να κρατά το καλώδιο στο σημείο που γινεται επαφη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia tin mpataria isos ta exei pexei .gia ton metasximatisti an pianoun ta xeria sou to ftiaxneis eukola.to paraxeno tha itan na ipirxe provlima ekei pou enonetai me to laptop.apla poles fores o metasximatistis einai kolimenos opote kata kapoio tropo to xeskizeis to kapaki gia na to anixeis alla ligo se niazei.tora an tha kaneis zimia i oxi einai analogos posa xereis.an den xereis ti simenei px kalodio e den mporeis na to ftiaxeis.ama xereis na gimnoseis ligo to kalodio i na baleis kalai ktl tote to exeis ftiaxei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...