Προς το περιεχόμενο

Φωτιστικο για καμερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια ψηφιακη καμερα Sony και θελω αν υπαρχει στην αγορα να παρω ενα φωτιστικο που αν γινεται να προσαρμοζετε πανω της για νυχτερινες ληψεις.Εχει δει κανεις κατι τετοιο ???? Ευχαριστω.:-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παιρνει απο την καμερα ακομα καλυτερα αλλα φοβαμαι οτι θα εξαντλει την μπαταρια οποτε εστω απο πριζα να παιρνει κατι θα ειναι κι αυτο.:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gianni giafto se rotisa.

Lipon an thes na pernei revma apo ali pigi mporeis na kaneis afto pou ekana ego sti dikia mou.

Agorasa enan provolea pou doulevei kai me revma kai me mpataries kai tin vasi tou tin exo kanei etsi oste na vidonei kai na xevidonei me mia petalouda(Vida) epano stin kamera.

Pragmatika se nuxterines lipseis eimai tzami.

Exo diladi kai oikonomia mpatarias apo tin Cam.

Psaxto ligo einai poli praktiko afto kai sou kanei poli kali doulia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχεις ξανακάνει την ίδια ερώτηση πολύ παλιά?

Είχα αγοράσει για την hi8 ένα το οποίο είχε δική του μπαταρία,η οποία κράταγε λιγότερο από μισή ώρα.

Με τέτοια κατανάλωση δεν ήταν δυνατόν να τροφοδοτηθεί από την μπαταρία της κάμερας!Αλλά και από που να έπαιρνε ρεύμα,αφού δεν είχε έξοδο η sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έχεις ξανακάνει την ίδια ερώτηση πολύ παλιά?

Είχα αγοράσει για την hi8 ένα το οποίο είχε δική του μπαταρία,η οποία κράταγε λιγότερο από μισή ώρα.

Με τέτοια κατανάλωση δεν ήταν δυνατόν να τροφοδοτηθεί από την μπαταρία της κάμερας!Αλλά και από που να έπαιρνε ρεύμα,αφού δεν είχε έξοδο η sony.

 

 

Την ειχα ξανακανει αλλα δεν εβρισκα τωρα το αναλογο ποστ και απαντηση οριστικη δεν ειχα παρει.Εχεις μνημη ελεφαντα !!!!:-D :-D :-D

 

Agorasa enan provolea pou doulevei kai me revma kai me mpataries kai tin vasi tou tin exo kanei etsi oste na vidonei kai na xevidonei me mia petalouda(Vida) epano stin kamera.

.

 

 

Προφανως εννοεις στην βιδα για τριποδα. Πως τα ειχες καταφερει ???? Πατεντα ???? Ευχαριστω.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως εννοεις στην βιδα για τριποδα. Πως τα ειχες καταφερει ???? Πατεντα ???? Ευχαριστω.:-D

 

Akrivos afti ti vida pou einai gia ton Tripoda.

Den xriazete patenta.

Ego ekana to ekseis:

Ekana mia vash(plastikh) kai tin vidosa me mikres vidoules sto plastiko tou provolea(evala 5 poli mikres vidoules) kai etsi den yparxei periptosh na ksekolisi i na figi apo tin thesi tis.

Epita ekana akoma mia vasi San proektasi tis arxikis(Gia to logo oti prepi na yparxei kapia apostasi provolea me cam oste na min kaneis zimia apo tis ypsiles thermokraseies pou anevazei o provoleas)

Se sxima Π kai h apostasi cam-prov einai peripou 10 cm.

Gianni einai poli efkolo na to kaneis apla na vris ton katalilo Provolea.

Vidoma ksevidoma me mia mono petalouditsa kai eise tzami.

 

 

P.S epidi den exo Digi-fotografiki afti ti stigmi(Tin danisa se filaraki pou einai diakopes) thimise mou se kana 10 meres na sou travixo merikes fotos na deis pos to ekana oste na paris mia idea.

Alla kai xoris fotos pistevo na egina katanoitos kai na katalaves pos egine oli i fasi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akrivos afti ti vida pou einai gia ton Tripoda.

Den xriazete patenta.

Ego ekana to ekseis:

Ekana mia vash(plastikh) kai tin vidosa me mikres vidoules sto plastiko tou provolea(evala 5 poli mikres vidoules) kai etsi den yparxei periptosh na ksekolisi i na figi apo tin thesi tis.

Epita ekana akoma mia vasi San proektasi tis arxikis(Gia to logo oti prepi na yparxei kapia apostasi provolea me cam oste na min kaneis zimia apo tis ypsiles thermokraseies pou anevazei o provoleas)

Se sxima Π kai h apostasi cam-prov einai peripou 10 cm.

Gianni einai poli efkolo na to kaneis apla na vris ton katalilo Provolea.

Vidoma ksevidoma me mia mono petalouditsa kai eise tzami.

 

 

P.S epidi den exo Digi-fotografiki afti ti stigmi(Tin danisa se filaraki pou einai diakopes) thimise mou se kana 10 meres na sou travixo merikes fotos na deis pos to ekana oste na paris mia idea.

Alla kai xoris fotos pistevo na egina katanoitos kai na katalaves pos egine oli i fasi.

 

 

Μαλλον καταλαβα....Αλλα και μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις.Σε ευχαριστω.:-D :-DΠροβολεα απο που πηρες ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον καταλαβα....Αλλα και μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις.Σε ευχαριστω.:-D :-DΠροβολεα απο που πηρες ?????

 

Exeis dikio kalitera me fotos.

Ton provolea ton efera apo eksoteriko(Germania)

Marka me ekapses me 25€ alla kanei tin doulia tou poli kala.

Exei kai edo an pas se katalilo magazi min kolas!!!!!

 

Για παρε ματι εδο λιγο.

http://www.djshop.gr/ProductList.asp?ITMID=10409

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εδω σε εχω. Η λυση ειναι Unomat και βγαζει καλα πραγματα. Εγω εχω το μοντελο DC 2000

http://www.unomat.de/en/img.asp?crop=0&P=images\produkte\gruppen00_DC2000.1.jpg.jpg&W=400&H=400

το οποιο ειναι αυτονομο και εχει δικο του φορτιστη και κραταει περιπου 25 λεπτα και δινει πολυ δυνατο και "καλο" φως. Ολα περιπου τα μικρα μοντελα αυτη την αυτονομια εχουν μην τρελαθεις και ψαχνεις πιο πολυ γιατι πας σε ογκωδεις πραγματα

Βιδωνει πανω στο λεγομενο hot shoe και εχει δικο του διακοπτη on/off

Θα το βρεις στα σιγουρα σε ενα καταστημα στην οδο Ακαδημιας. Δεν θυμαμαι αριθμο αλλα οπως ανεβαινεις την Ακαδημιας, λιγο πριν φτασεις εκει στην πλατεια που ειναι οι αφετηριες λεωφωρειων, στα δεξια ειναι το επισημο καταστημα Olympus. Εκει διπλα εχει μια στοα, μπες στην στοα και στα 20 μετρα δεξια εχει καταστημα με φωτογραφικα και αξεσουαρ

Ριξε μια ματια και στα προιοντα εδω

http://www.unomat.de/en/sub-produkte.asp?cat=83&PAGE=3

 

Προσεξε μην μπερδευτεις στην φωτογραφιες. Τα δειχνουν με το display stand τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εδω σε εχω. Η λυση ειναι Unomat και βγαζει καλα πραγματα. Εγω εχω το μοντελο DC 2000

http://www.unomat.de/en/img.asp?crop=0&P=images\produkte\gruppen00_DC2000.1.jpg.jpg&W=400&H=400

το οποιο ειναι αυτονομο και εχει δικο του φορτιστη και κραταει περιπου 25 λεπτα και δινει πολυ δυνατο και "καλο" φως. Ολα περιπου τα μικρα μοντελα αυτη την αυτονομια εχουν μην τρελαθεις και ψαχνεις πιο πολυ γιατι πας σε ογκωδεις πραγματα

Βιδωνει πανω στο λεγομενο hot shoe και εχει δικο του διακοπτη on/off

Θα το βρεις στα σιγουρα σε ενα καταστημα στην οδο Ακαδημιας. Δεν θυμαμαι αριθμο αλλα οπως ανεβαινεις την Ακαδημιας, λιγο πριν φτασεις εκει στην πλατεια που ειναι οι αφετηριες λεωφωρειων, στα δεξια ειναι το επισημο καταστημα Olympus. Εκει διπλα εχει μια στοα, μπες στην στοα και στα 20 μετρα δεξια εχει καταστημα με φωτογραφικα και αξεσουαρ

Ριξε μια ματια και στα προιοντα εδω

http://www.unomat.de/en/sub-produkte.asp?cat=83&PAGE=3

 

Προσεξε μην μπερδευτεις στην φωτογραφιες. Τα δειχνουν με το display stand τους

 

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.Καποια μερα μεσα στη βδομαδα θα προσπαθησω να περασω γιατι το χρειαζομμαι την Κυριακη.:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηγα στην Σταδιου 39 (στοα) και πηρα ενα UNOMAT LX 800 LP 150W

http://www.unomat.de/en/sub-produkte.asp?cat=84&PAGE=1

 

που μπαινει σε πριζα για να δινει φως και προσαρμοζεται στην υποδοχη που ειναι σαν αυτη του φλας στην καμερα ή σε τριποδα .

Το προτιμησα απο τα μικρα που παιρνουν μπαταριες κυριως λογω του πολυ πιο δυνατου φωτος αλλα και τιμης.Το πηρα 85 ευρω μαζι με την λαμπα ενω τα αλλα ειχαν 110 ευρω.

 

:-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...