Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με fritz Box fon


Cromb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα: Το προηγούμενο βράδυ όλα ήταν μια χαρά. Κλείνω το pc και το πρωί που το ανοίγω, το fritz μου τα παιξε. Ήταν αναμμένο το πρώτο λαμπάκι (power) και όλα τα αλλα αναβόσβηναν. Και η σύνδεση δε γινόταν με τίποτα.

- Η γραμμή ήταν οκ. Μου το πε και ένας φίλος στον οτε, δοκίμασα και άλλο modem και λειτουργούσε κανονικά η adsl μου.

- Έκανα reset με όλους τους τρόπους αλλά πάλι τίποτα.

- Από οτι είδα στο router, όλα φαίνονται οκ, απλά δε συνδέεται...Μου φαίνεται κάτι σαν απορρύθμιση.:???:

Αύριο θα πάρω και τη hol, αν προλάβω... μέχρι τότε και επειδή δεν έχω καλές εμπειρίες με "τηλεφωνικές λύσεις"...

Καμιά ιδέα????

 

Ευχαριστώ εκ των πρoτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες reset στα factory defaults και μετα ολες τις ρυθμισεις απο την αρχη ή απλο reset; Διοτι αν το εκανες και αυτο δεν επανηλθε , πολυ πιθανον οντως να τα επαιξε. Ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kanto xana reset sta default kai prospathise na xanampeis sto interface na to setareis.an kai prepei na sigxronisei akoma kai tipota na min exeis kanei.alios eggiisi kai piso.

 

Θα το κάνω αύριο και θα δώ... θα μιλήσω και με τη hol. Αντε να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια ακόμη φορά τα πάντα.Μίλησα και με τη hol. έκανα και firmware update. Τα ίδια. Παραμένει ασυντόνιστο...

Πάει για αλλαγή, δε βλέπω κάτι άλλο.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alo to na min sigxronizei alla to na min litourgei.to oti den sigxronizei isos ine thema grammis to na min pezei san router fteei o router.oti allo ine pes mas.eggiisi logika exeis.kanto test se alli grammi an mporeis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και σε άλλη γραμμή και δε λειτουργεί. Όπως και η γραμμή μου είναι μια χαρα, καθώς σύνδεσα άλλο μόντεμ και όλα οκ.

Λειτουργεί σα ρούτερ, απλά κάτι άλλο φταίει. Μπορώ και το βλέπω κανονικά από το pc μου.Όλα οκ, απλά τα λαμπάκια αναβοσβήνουν και δε συνδέεται.

Σήμερα που μίλησα με HOL, μου είπε ένας τεχνικός μια λύση: Να συνδέσω ένα τηλέφωνο στη μια θύρα του fritz και να πληκτρολογήσω #991*1590... για να κάνει reset από κει. Μόλις σύνδεσα το τηλέφωνο και πληκτρολογούσα, το τηλ έκανε συνεχόμενο ήχο(όπως όταν είναι κατελημένο) και δε γινόταν τίποτα. Εννοείται οτι το τηλ δε μπορούσε να πάρει και κανένα άλλο τηλ. Δεν είχε κανονικό σήμα. (στη πρίζα απευθείας λειτουργούσε κανονικά και έπαιρνε τηλ.)

Μου φαίνεται οτι δε συγχρονίζεται αλλα είναι θέμα ρούτερ και όχι γραμμής.Δε γίνεται αυτό;

Εγγύηση έχω ακόμη οπότε θα ξαναμιλήσω με HOL να δούμε τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και σε άλλη γραμμή και δε λειτουργεί. Όπως και η γραμμή μου είναι μια χαρα, καθώς σύνδεσα άλλο μόντεμ και όλα οκ.

Λειτουργεί σα ρούτερ, απλά κάτι άλλο φταίει. Μπορώ και το βλέπω κανονικά από το pc μου.Όλα οκ, απλά τα λαμπάκια αναβοσβήνουν και δε συνδέεται.

Σήμερα που μίλησα με HOL, μου είπε ένας τεχνικός μια λύση: Να συνδέσω ένα τηλέφωνο στη μια θύρα του fritz και να πληκτρολογήσω #991*1590... για να κάνει reset από κει. Μόλις σύνδεσα το τηλέφωνο και πληκτρολογούσα, το τηλ έκανε συνεχόμενο ήχο(όπως όταν είναι κατελημένο) και δε γινόταν τίποτα. Εννοείται οτι το τηλ δε μπορούσε να πάρει και κανένα άλλο τηλ. Δεν είχε κανονικό σήμα. (στη πρίζα απευθείας λειτουργούσε κανονικά και έπαιρνε τηλ.)

Μου φαίνεται οτι δε συγχρονίζεται αλλα είναι θέμα ρούτερ και όχι γραμμής.Δε γίνεται αυτό;

Εγγύηση έχω ακόμη οπότε θα ξαναμιλήσω με HOL να δούμε τι θα γίνει.

an thimame exei kai reset apo piso me koumpaki kai reset mesa apo to interface.opote an den epiasan auta tote exei xalasei o router opote vour piso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα άλλο δικό μου δε θα με ένοιαζε. Μίλησα πριν λίγο με HOL και ξεκίνησε η διαδικασία αλλαγής.Θα μου στείλουν καινούριο.Ελπίζω μόνο να μην αργήσει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα άλλο δικό μου δε θα με ένοιαζε. Μίλησα πριν λίγο με HOL και ξεκίνησε η διαδικασία αλλαγής.Θα μου στείλουν καινούριο.Ελπίζω μόνο να μην αργήσει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :-)

 

an mporouses na pas apo ekei tha itan kalitera gia pio grigora.den nomizo na sou poun oxi para courrier ktl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...