Προς το περιεχόμενο

εχασα το πτυχιο του lower


groove54

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως τωρα που το κοιταω δεν βλεπω ουτε μια σφραγιδα ουτε αναγλυφο. Τιποτα. Ουτε καν καποιο συμβολο με τα ιριδιζων χρωματα.

Καλα τετοιο φτιαχνω και μονος μου.

Μηπως οταν πας για δουλεια πιστοποιουν το πτυχιο σου με τον αριθμο που εχει πανω το πτυχιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου ειπα να εισαι προσεκτικος με τετοια εγγραφα και εσυ δεν με ακουσες!

τι να σου πω!?Κανε παιδι να δεις καλο σου λενε μετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ την έκανα την μ@λ@κία και έχω χάσει το Proficiency, διαπίστωσα τις εξής εναλλακτικές:

 

Το Βρετανικό συμβούλιο μπορεί να εκδόσει βεβαίωση, είτε στα Αγγλικά είτε στα Ελληνικά, ότι είσαι κάτοχος του τίτλου και η οποία γίνεται δεκτή παντού.

 

Αν πάλι κάποιος θέλει ένα αντίγραφο του διπλώματος, μπορεί μέσω του βρετανικού συμβουλίου να κάνει αίτηση στο Cambridge για να του εκδόσουν ένα καινούριο.

 

Όλα αυτά με το αζημείωτο.

 

ΥΓ. Για τους Photoshopάδες της παρέας, αν θυμάμαι καλά το δικό μου δίπλωμα είχε υδατογράφημα, οπότε δεν είναι και το πλέον εύκολο να κάνεις ένα πειστικό πλαστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ την έκανα την μ@λ@κία και έχω χάσει το Proficiency, διαπίστωσα τις εξής εναλλακτικές:

 

Το Βρετανικό συμβούλιο μπορεί να εκδόσει βεβαίωση, είτε στα Αγγλικά είτε στα Ελληνικά, ότι είσαι κάτοχος του τίτλου και η οποία γίνεται δεκτή παντού.

 

Αν πάλι κάποιος θέλει ένα αντίγραφο του διπλώματος, μπορεί μέσω του βρετανικού συμβουλίου να κάνει αίτηση στο Cambridge για να του εκδόσουν ένα καινούριο.

 

Όλα αυτά με το αζημείωτο.

 

ΥΓ. Για τους Photoshopάδες της παρέας, αν θυμάμαι καλά το δικό μου δίπλωμα είχε υδατογράφημα, οπότε δεν είναι και το πλέον εύκολο να κάνεις ένα πειστικό πλαστό.

 

συμφωνω με τα παραπανω δεν ειχα παει να παρω πτυχιο κ μετα απο 3 χρονια π το θελα μ ζηταγαν για το official εκεινο το καφετι καμποσα λεφτα κ διαστημα μηνων...τελικα επελεξα βεβαιωση με κανα 20ε αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τωρα που το κοιταω δεν βλεπω ουτε μια σφραγιδα ουτε αναγλυφο. Τιποτα. Ουτε καν καποιο συμβολο με τα ιριδιζων χρωματα.

Καλα τετοιο φτιαχνω και μονος μου.

Μηπως οταν πας για δουλεια πιστοποιουν το πτυχιο σου με τον αριθμο που εχει πανω το πτυχιο?

 

Το δικό μου πάντως που το είχα πάρει παλιά (1990) έχει υδατογράφημα μέσα στο χαρτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείδη εδω μέσα βλέπω υπάρχουνε πολλοί επίδοξοι πλαστογράφοι σας λέω το εξής..αν ήτανε τόσο έυκολο να πλαστογραφήσεις τίτλο απο το Βρετανικό Συμβούλιο και κανένας να μη σε πάρε χαμπάρι δε θα κοπίαζε κανένας τόσο!Αυτά για τις φωτοτυπίες δε περνάνε πουθενα και σε καμία εταιρεία,πρέπει να έχεις και το πρωτότυπο ή αντιγραφο επικυρωμένο απο ΚΕΠ η αστυνομία.Στην περίπτωση τώρα που έχεις γνωστό σε κέπ ή στην αστυνομία έχεις ότι τίτλο θέλεις,πλαστό,μέχρι να σε καρφώσει κάποιος απο τους συνυποψηφίους σου για μια θέση και να πάς μέσα για πλαστογραφία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη... Και ποιός ο λόγος να πλαστογραφήσεις ένα τέτοιο πτυχίο?? Και όταν χρειατεί να αποδείξεις τις γνώσεις σου στην εργασία τι θα γίνει δηλαδή... Οι εργοδότες είναι ιλίθιοι νομίζετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξενόγλωσσα πτυχεία ΔΕΝ μπορούν να επικυρωθούν (αντίγραφα) από ΚΕΠ και αστυνομία γιατί πολύ απλά δεν αποτελούν έγγραφα του δημοσίου.

Αντίγραφα και μεταφρασμένα αντίγραφα βγάζει μόνο το Βρετανικό συμβούλιο έναντι αδράς αμοιβής. Εξακριβωμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξενόγλωσσα πτυχεία ΔΕΝ μπορούν να επικυρωθούν (αντίγραφα) από ΚΕΠ και αστυνομία γιατί πολύ απλά δεν αποτελούν έγγραφα του δημοσίου.

Αντίγραφα και μεταφρασμένα αντίγραφα βγάζει μόνο το Βρετανικό συμβούλιο έναντι αδράς αμοιβής. Εξακριβωμένο

 

Ένα καλό κόλπο είναι να προσκομίσεις το πτυχίο ή την ξενόγλωσση βεβαίωση στην μεταφραστική υπηρεσία του Υπουργείου Εσωτερικών(?),που είναι στην Ερμού στο Μοναστηράκι, για να σου το μεταφράσουνε στα ελληνικά. Υστερα μπορείς να κάνεις επικυρωμένο αντίγραφο και στα ΚΕΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πλαστογραφησεις πτυχιο κ το ας πχ στο βρετανικο για επικυρωση η μεταφραση θα το βρουν, γιατι καθε υποψηφιος κ κατοχος εχει εναν δικο του αριθμο

 

ειχα δουλεψει καποιο διαστημα στο βρετανικο στην εξυπηρετηση κ ειχαν βρει τετοιες περιπτωσεις

 

το πτυχιο δεν επικυρωνεται στο ΚΕΠ, δεν ειναι εγγραφο του δημοσιου

μονο η μεταφραση απο το υπουργειο

 

τωρα εμενα εχει τυχει αστυνομικος να το σφραγισει

ουτε που το κοιταξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...