Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα!


asxetoula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Θέλω να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα όχι τόσο για να το χρησιμοποιώ καθημερινά, όσο για να διακοσμήσω το γραφείο μου! Η αλήθεια είναι πως εκτυπώνω σπάνια, αλλά θέλω που και που να scanάρω κάνα κειμενάκι να το περάσω στον υπολογιστή.

 

Ερώτηση: Μπορώ να επεξεργαστώ το κείμενο? Να αλλάξω π.χ. γραμματοσειρά;

 

Σκεφτόμουν κάτι σε Canon, τα αναλώσιμα είναι σε συμπαθητικές τιμές (ειδικά συγκριτικά με αυτά της ΗΡ) και επιπλέον η ποιότητα εκτύπωσης είναι πολύ καλή.

 

Τι μου προτείνετε? Λόγω περιορισμένου χώρου θα ήθελα να αποφύγω να πάρω ξεχωριστά scanner + printer.

 

Ki epishs, me dedomeno oti de tha to poluxrhsimopoihsw, pisteuw oti 200-250 eurw einai arketa.

 

 

Euxaristw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις όποιο πολυμηχάνημα και να πάρεις με αυτά τα λεφτά και για ην δουλειά που το θες θα είναι μια χαρά. Η ΗΡ είναι όντως λίγο πιο ακριβή.

Το κείμενο μπορείς να το επεξεργαστείς με οποιοδήποτε πρόγραμμα ocr. Μπορεί να περιελεμβάνεται κάποιο τέτοιο πρόγραμμα στην συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις όποιο πολυμηχάνημα και να πάρεις με αυτά τα λεφτά και για ην δουλειά που το θες θα είναι μια χαρά. Η ΗΡ είναι όντως λίγο πιο ακριβή.

Το κείμενο μπορείς να το επεξεργαστείς με οποιοδήποτε πρόγραμμα ocr. Μπορεί να περιελεμβάνεται κάποιο τέτοιο πρόγραμμα στην συσκευασία.

 

Απλά θέλω στην περίπτωση που χρειαστεί να κάνω κάτι, να έχει δυνατότητες. Να μη scanάρω π.χ. φωτογραφία και να μου τη βγάζει με τετραγωνάκια!!! (έτσι ήταν το πρώτο μου scanner πριν από 10 χρόνια!!)

 

Να μπορώ να βγάλω μια αξιοπρεπή φωτοτυπία της ταυτότητας να μην τρέχω σε φωτοτυπείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση με το σκάνερ που λες. Ακόμα και το πιο φτηνό της αγοράς θα κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από σκάνερ δεκαετίας. Μην το πολυσκέφτεσε. Με 250 θα πάρεις καλό πολυμηχάνημα. Για τις δουλειές που το θες εσύ, φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση με το σκάνερ που λες. Ακόμα και το πιο φτηνό της αγοράς θα κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από σκάνερ δεκαετίας. Μην το πολυσκέφτεσε. Με 250 θα πάρεις καλό πολυμηχάνημα. Για τις δουλειές που το θες εσύ, φυσικά.

 

Καλά σίγουρα, ήταν υπερβολικό το παράδειγμά μου, απλά τότε απογοητεύτηκα τελείως κι έκτοτε δεν ξαναέβαλα scanner στο σπίτι. Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω. Είχα πάρει και εγώ ένα φτηνό σκάνερ (το πρώτο μου) το 95. Ανάλυση χάλια όντως. Τώρα πάντως ακόμα και σε πολυμηχανήματα των 100 ευρώ βλέπω μαι χαρά σκαναρίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα hp 1315 και με τα 90 ευρώ που έκανε είμαι πολύ ικανοποιημένος. Επίσης ανοίγει από πάνω σαν scanner και έτσι μπορείς να βγάλεις φωτοτυπίες από βιβλία κλπ. Δεν έχει και την τέλεια ανάλυση αλλά είναι αρκετά καλή σε σχέση με τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panw apo 10 xronia exei pou to eixa parei, thumamai 40.000drx kai edine dwro kai ena paixnidi mazi!!

 

Για το παιχνίδι το πήρες, έτσι; :)

Άρα το δικό μου ήταν πιο χάλια. 20.000 δραχμές περίπου κόστιζε. Primax Colorado. Δεν υπήρχε πιο φτηνό στην αγορά.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παιχνίδι το πήρες, έτσι; :)

Άρα το δικό μου ήταν πιο χάλια. 20.000 δραχμές περίπου κόστιζε. Primax Colorado. Δεν υπήρχε πιο φτηνό στην αγορά.:)

 

 

 

Kati mou thumizei to onoma!!

Nai apo multirama, kalouli htan to paixnidi! Ta alla htan polu pio akriva, alla o upallhlos mou eixe pei pws auto exei polu kalh poiothta sarwshs ki egw to zwo to xapsa, eida kai to paixnidi kai to phra!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...