Προς το περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΛΗΜΜΑ!!!!!!


subsky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΙΟ ROUTER ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ Ν'ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ??

ΤΟ:Zyxel Prestige 660HW Η'

ΤΟ:Linksys Wireless-G ADSL Gateway w/ Speedbooster

ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΑΛΛΑ...ΑΠΟ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ???

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!:wink: :smile:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες. Αν θες wifi σύνδεση τότε Linksys. Σαν εταιρίες είναι κ οι 2 πολύ καλές αλλά εμένα η ψήφος μου πάει στο Zyxel. Με την ευκαιρία, πόσο τα έχεις βρεί γιατί θέλω να πάρω και γώ αυτές τις μέρες ένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες. Αν θες wifi σύνδεση τότε Linksys. Σαν εταιρίες είναι κ οι 2 πολύ καλές αλλά εμένα η ψήφος μου πάει στο Zyxel. Με την ευκαιρία, πόσο τα έχεις βρεί γιατί θέλω να πάρω και γώ αυτές τις μέρες ένα...

 

Απλά διάβασα κάπου οτι το Linksys με τη βοήθεια της τεχνολογίας SpeedBooster μπορεί να προσφέρει ως και 35% αύξηση στην ταχύτητα!Αληθεύει αυτό???

Το Zyxel κάνει 114 ? και το Linksys 110 ?

Eυχαριστώ πάντως8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

subsky οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι... Εαν οντως το εκανε αυτο το Linksys θα ειχε βουηξει το ιντερνετ και η εταιρια αυτη θα ηταν μεγαλυτερος κολοσσος απο την Microsoft αυτη την στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yparxei router poy na pairnei revma apo usb(h' na einai eswteriko modem pcimci poy exoyn ola ta laptop)?? alla mono revma se periptwsi poy pesei to revma diladi na pernei revma apo ti usb toy laptop. diladi na to exeis sindedemeno kanonika sto revma kai sti usb kai apla otan pesei to revma na pairnei revma apo ti usb. h' na doylevei me revma mono apo ti usb??? an nai poio einai afto? kai na einai kai router gia na sindethoyn 2 ypologistes mazi(desktop - laptop) wste na exoyn kai oi dio kai diktio metaxi toys kai internet adsl. einai diskoles oi rithmiseis poy prepei na kaneis sto router kai sta windows xp pro sp2 greek wste na doylevoyn kai oi 2 ypologistes kai san diktio metaxi toys alla kai san internet o kathenas aftonoma(moirazontas mia sindesi adsl 1024 forthnet poy exw). sas eyxaristw poly gia tis apantiseis sas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fits13 κανενα enter που και που δε κανει κακο, βοηθαει να ειναι πιο ευαναγνωστο... ;-)

 

Ρουτερ που να συνδεεται στην USB για ρευμα δεν υπαρχει, περιττο κοστος και πιστευω ο οποιοσδηποτε θα σου πει συνδεσε το σε ενα ups, αν ανησυχεις τοσο αν πεσει το ρευμα.

 

Τα ρουτερ ειναι σχεδιασμενα να λειτουργουν ανεξαρτητα απο τους υπολογιστες, για αυτο εχουν και δικη τους ΙΡ. Μια συνδεση σε USB, απλα και μονο για ρευμα, θα ηταν εξαρτηση σε καποιο μηχανημα και δε εχει νοημα...

 

Επι του θεματος,subsky, εγω εχω Linksys και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος, μετα το update της forthnet, αλλα και για τα zyxel εχω ακουσει μονο τα καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το κυριότερο που μ'ενδιαφέρει είναι ν'ανταποκρίνεται καλά στα peer 2 peer

Soulseek,Azureus κτλ.γιατί το modem που έχω αυτή τη στιγμή σέρνεται.... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

subsky poio montelo tis linksys anaferesai akrivws. exo tin entiposi oti anaferesai sto wrt54gs to opoio den einai k modem alla mono wireless router. i texnologia speedbooster den exei na kanei tipota apolitws me to internet. einai mia methodos pou xrisimopoiitai sto wireless oste na epitigxanontai megaliteres taxitites diasindesis asirmata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντέλο είναι το: WAG54GS-EU PSTN

23400_b.jpg

Απλά για τα linksys δεν υπάρχει firmware ακόμα που να διορθώνει τα προβλήματα με τα disconection:sad:

Δε Ξέρω ποια απο τα 2 τελικά να διαλέξω....

HELP ME!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i seira wag einai poli kali. anti na pareis to wag54gs pou einai k palio montelo, pare kalitera to wag354g pou einai pio kainourgio montelo k exei bgei k firmware pou na linei to provlima me ta disconnections. to mono syn tou wag54gs se sxesi me to wag354g, einai oti exei speedbooster pou xrisimopoieitai mono sto wireless k prepei k i alli siskeui pou tha sindethei pano tou na ipostirizei to speedbooster alliws den exei noima. pigaine me kleista matia gia wag354g. makran poio dokimasmeni lisi kai pano ap ola aksiopisti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εμπιστευόμαι απόλυτα pouline!! κάτι παραπάνω ξέρεις απ'όλους εδώ;)

Θα καταλήξω στο Zyxel Zyxel_Prestige_660hw_200.jpgμάλλον!

Ευχαριστώ πάντως όλους σας για τις συμβουλές και την βοήθεια που μου δώσατε!Ήταν πολύτιμη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...