Προς το περιεχόμενο

VIEWSONIC VG2021M 20'' και απαραδεκτη αυξηση τιμης απο e-shop.


flamenco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προκειται για τη VIEWSONIC VG2021M 20''.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.150516

Εδω και καμποσο καιρο παρακολουθω την αγορα στις LCD οθονες.Αρχικα εψαχνα για 19",προσανατοσμενη σε ιντερνετ-βιντεο κυριως χρηση,αλλα μετα βλεπω να εμφανιζεται η παραπανω με μονο 275 ευρω.Η τιμη της δικαιολογειται απο το γεγονος οτι εχει 1400χ1050 αναλυση,αντι για 1600χ1200 που συνηθιζεται στις 20".Ουσιαστικα,σε σχεση με 19", κερδιζει οχι στην αναλυση αλλα σε μεγεθος πιξελ (φαινονται πιο μεγαλα τα γραμματα).Αναλυτικα χαρακτηριστικα:

Ανάλυση: 1400x1050.

Μέγεθος Ορατής Επιφάνειας: 40.89cm x 30.73cm (οριζόντια x κατακόρυφη).

Γωνίες θέασης: Οριζόντια: 170, Κατακόρυφα: 155 μοίρες.

Χρόνος Απόκρισης: 8 ms.

Κοντράστ: 500:1.

Φωτεινότητα: 300 cd/m2.

TCO'03.

VGA+DVI.

Και λεω,εδω ειμαστε...ταιριαζει γαντι γι'αυτα που θελω,θα ειναι ο,τι πρεπει..

Αλλα δυστυχως το καλο μας e-shop,μας την εκανε αυτη τη φορα:

2 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΑΥΞΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΤΑ 300 ΕΥΡΩ!!!!

Οχι,δεν εγινε καποιο τυπογραφικο και το διορθωσαν,γιατι τα υπολοιπα καταστηματα (το επιβεβαιωνει ο Σκρουτζ) την εχουν γυρο στα 280...,χωρις να λειπουν και οι γνωστες εξαιρεσεις....

Απλα θελουν να βαλουν λιγο παραπανω στην τσεπη τους,αλλωστε και 300 ευρω δεν ειναι πολλα για 20" οθονη,εστω και με 1400χ1050,και επειδη ο κοσμος εχει συνηθει να βλεπει τις χαμηλοτερες (οχι παντα) τιμες στο e-shop,ισως και να μην το ψαξει παραπερα..( Προσοχη λοιπον!!!)

Κατσε,λενε,παιδι μου,πολυ φτηνη ειναι για 20αρα,ας αυξησουμε λιγο την τιμη....

Απαραδεκτο το e-shop!!!Για 25 ευρω???Δεν ντρεπονται???

Δυστυχως δεν ειμαι στην Αθηνα αυτη την περιοδο,και οι επιλογες μου ειναι περιορισμενες.Βασιζομουν στο e-shop,τωρα φαινεται και αυτο αρχιζει να χαλαει.

Ελπιζω παντως να την επαναφερουν στα 275 που την ειχαν μολις εφτασε.

Αν καποιος ακουσει τιποτα για συγκεκριμενο ζητημα,καθως και οποιδηποτε σχολιο πανω στο θεμα,παρακαλω ας γραψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...