Προς το περιεχόμενο

τελειως ασχετος!!


fidelakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδια πριν περιπου 5 μερες πηρα το zyxel 660w για να μπορω να συνδεσω δυο υπολογιστες στο internet (ο ενας laptop).Kaι οπως λεει ο τιτλος ειμαι τελειως ασχετος και ετσι οταν το κανω install προς το τελος του installation μου λεει να βαλω το username και password οπως ακριβως μου το εδωσε το isp.Eγω ομως δν ξερω τι ειναι το isp:oops: :cry:

εκανα μια υποθεση πως ειναι to password και username που μου εδωσε η οτενετ αλλα δν τους παιρνει τους κωδικους μπορειτε να με βοηθεισετε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ISP φιλε fidelakos σημαινει Internet Service Provider, στα ελληνικα ο παροχος της συνδεσης στον Ιντερνετ. Στην δικια σου περιπτωση ειναι η Otenet.

 

Αν θυμαμαι καλα στην Οtenet πρεπει να δηλωσεις μετα το username σου ενα @otenet.gr, δηλαδη αν εχεις username fidelakos να βαλεις [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na to po apo tin arxi.pas ston browser 192.168.1.1 meta username admin password 1234 meta ignore oti den thes na allaxeis password..meta pas setup wizard.dialegeis routed pppoa vcmux vpi 8 vci 35 username px [email protected] password 123456.. nailed up connection obtain an ip address automatically kai sua only.auto ine to tipiko config gia zyxel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα προσπαθησα να κανω το ιnstall και οταν φτανει η σειρα του isp βαζω το username και password που μου τα εδωσε η otenet αλλα μου λεει unable to connect to internet και να ξανα τσεκαρω τα username and pasword. εδω ειναι το κουφο οταν πηγα να μπω το internet να κανω το web configurator oπως λεει και το βιβλιο οδηγιων και με βαζει στο internet:shock: :confused: :grin:

ειναι λογικο αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανα προσπαθησα να κανω το ιnstall και οταν φτανει η σειρα του isp βαζω το username και password που μου τα εδωσε η otenet αλλα μου λεει unable to connect to internet και να ξανα τσεκαρω τα username and pasword. εδω ειναι το κουφο οταν πηγα να μπω το internet να κανω το web configurator oπως λεει και το βιβλιο οδηγιων και με βαζει στο internet:shock: :confused: :grin:

ειναι λογικο αυτο??

 

nai einai dinaton kai tha sou po to giati.alla prin apo auto tha sou po na matheis na kaneis configure to router apo to web configure kai oxi apo cd den xero ti dinei.deuteron otan kaneis config to modem sto telos sou exei kapia testakia.ama ta trexeis apeutheias poles fores den exei prolavei na sindethei opote ekei blepeis oti den perase kapoio test eno stin praxi exei mpei sto net.gia auto opos leo kalo einai to test na to trexeis dio fores.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...