Προς το περιεχόμενο

- Τα Μυστηρια Της Γης part1 - Google Earth -


SCidER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιαυτο τι λετε?

googleearth07fp3.th.jpg

 

 

@KWSN_Men

Από την εμπειρία που είχα στο στρατό, να σου πω ότι θέσεις που σε περίοδο ειρήνης είναι ξέμπαρκες δε΄σημαίνει ότι και σε περίπτωση πολέμου είναι το ίδιο.

 

και εγω εχω παει και ξερω.. οταν λεω ξεμπαρκες πιστεψε με δεν ειχαν καμια σχεση με στρατιωτικο υλικο και εδειχναν σημεια της αθηνας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μπορώ να σου πω για χωράφια, που είνα απλά χωράφια.

 

Και για σκέψου να έχεις το χωράφι σου και να σου λέει ότι πρέπει να κόψεις 2 ελιές συγκεκριμένα. Περίεργα πράγματα που έχουν λογική όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να σου πω για χωράφια, που είνα απλά χωράφια.

 

Και για σκέψου να έχεις το χωράφι σου και να σου λέει ότι πρέπει να κόψεις 2 ελιές συγκεκριμένα. Περίεργα πράγματα που έχουν λογική όμως.

 

 

sorry φιλε δε καταλαβαινω τι εννοεις μαυτο :P ... αλλα οκ δε θελω να μετατρεψω το thread σε διαμαχες του στυλ ειναι αυτο/οχι δεν ειναι αυτο.. οποτε παω πασο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά υπάρχουν θέσεις ειρήνης και θέσεις μάχης. Που δε συμβαδίζουν...

 

Και εκεί που δε φαίνεται να υπάρχει κάτι σε περίοδο πολέμου να υπάρχουν επιχειρήσεις.

 

Στο στρατό είχα διαβάθμιση για ΄ΑΠΟΡΡΗΤΑ-ΑΚΡΩΣ ΑΠΟΡΡΗΤΑ΄ :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο τι λετε?

googleearth07fp3.th.jpg

 

Το είδα στο google earth (όποιος θέλει να του στείλω το kmz), ειναι 3 ευθείες απο άσφαλτο μέσα στα πουρνάρια, είναι κοντά στο Phoeinix της Αριχόνα και δίπλα σε ένα ρέμα.

 

Μπορεί να είναι πρόχειρο εροδρόμιο, μπορεί να είναι οτιδήποτε.

 

Δηλαδή ζούμε στο 2006 και μας εντυπωσιάζουν "κατασκευες" που κάποιος μπορεί να κάνει με μια μπουλντόζα σε ένα χωράφι σε 102 μέρες?

 

Νομίζω τελικά μας αξίζει ο Χαρδαβέλας.

 

ΥΓ. Τα παίρνω απο τη NASA.

 

YΓ2. Αυτό με τις μυνήσεις έχει κάποια στοιχειώδη αξιοπιστία? Μπορείτε να μου βρέιτε ενα λινκ που να λέει κάποιες λεπτομέρειες για κράτη που έκαναν μύνηση στην keyhole/Google?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι πρόχειρο εροδρόμιο, μπορεί να είναι οτιδήποτε.

 

Δηλαδή ζούμε στο 2006 και μας εντυπωσιάζουν "κατασκευες" που κάποιος μπορεί να κάνει με μια μπουλντόζα σε ένα χωράφι σε 102 μέρες?

 

Νομίζω τελικά μας αξίζει ο Χαρδαβέλας.

 

ΥΓ. Τα παίρνω απο τη NASA.

 

YΓ2. Αυτό με τις μυνήσεις έχει κάποια στοιχειώδη αξιοπιστία? Μπορείτε να μου βρέιτε ενα λινκ που να λέει κάποιες λεπτομέρειες για κράτη που έκαναν μύνηση στην keyhole/Google?

 

 

μπορει να ειναι τα θεμελια για εναν τεραστιο τριγωνο ουρανοξυστη

μπορει να ειναι μια τριγωνη αποξηραμενη λιμνη

μπορει να ειναι ενα τεραστιο τριγωνο πανοραματος!

 

επειδη εσεις δεν εντυπωσιαζεστε τοσο ευκολα αφηστε εμας τους απλους ανθρωπους να εντυπωσιαζομαστε..

το ειπα και στην αρχη της συζητησης οτι ειναι για να βαζουμε εικονες του google earth που αναφερονται σε περιεργες τοποθεσιες... οκ?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα "μυστήριο":

 

suncityazpk3.th.jpg

 

Η NASA και η CIA λένε πως είναι προκατασκευασμένα σπίτια της πόλης sun city AZ μήπως όμως είναι αγρογλυφικά στο χαμένο αλφάβητο των ΕΛ?

 

Εσύ αποφασίζεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ζορίζεστε αποφάσισα να σας ανοίξω τα μάτια:

 

suncityaz2os6.th.jpg

 

Εδώ βλέπετε πως η πόλη αυτή έχει χτιστεί στα θεμέλια του αρχαίου ναού των ΕΛ που τιμούσε την μάχη της θεότητας Αραχνους με την ενότητα Σκορπεύς.

 

Οι θεοί αυτοί στην πραγματικότητα ήταν εξωγήινοι και η NASA έχτισε αυτη την πόλη φάντασμα για να καλύψει τη συνεργασία της με τους εξωγήινους αυτούς.

 

Η περιοχή αυτή είναι κοσμοδρόμιο μεγάλης ενεργειακής συγκέντρωσης.

 

ΥΓ. θα περιμένω 6-12 μήνες για να μου έρθει το ποστ αυτό -εμπλουτισμένο- με email σαν 1000000% αληθινό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιοχή αυτή είναι κοσμοδρόμιο μεγάλης ενεργειακής συγκέντρωσης.

 

αχαχαχαχαχαχαχα

 

ontopic, εγώ είμαι υπέρ της αποίκησης, γιαούρτι και λοστό στο γραφείο του Mulder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια καινουργια

 

περιεργο κυκλοι σε βουνα της αριζονας

η μαυρη γραμμη ειναι γραμμη τραινου και στα δεξια υπαρχουν οικισματα σαν βαση..

googleearth09we1.th.jpg

Συντεταγμενες: W116°15'21" N37°43'57"

 

και η τοποθεσια απο μακρινη αποσταση, παρατηρηστε την τοποθεσια που βρισκονται σε σχεση με το υψομετρο και την κλιση του εδαφους..

googleearth10iq3.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...