Προς το περιεχόμενο

Αγορα ψηφιακης βιντεοκαμερας


Erunildo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,εκανα ενα μικρο search για βιντεοκαμερες,και επεσα σε ενα thread οπου γινονταν συζητηση για το αν το miniDV ειναι καλυτερο απο το miniDVD. Επειδη η συζητηση αυτη εγινε 1 χρονο πριν, μπορειτε να μου πειτε τι παιζει τωρα; Η καμερα ειναι για μια φιλη, ξερει καποια πραματα απο υπολογιστες και θελει να ασχοληθει με επεξεργασια βιντεο και τετοια. Τι της συμφερει να παρει καλυτερα;

Επισης θελει (αν γινεται) να τραβαει και φωτογραφιες, εστω και σε μικρη αναλυση. Ολα αυτα με ενα κοστος να μην υπερβαινει τα 450-500 ευρω, χωρις να αποκλειει και μια καλη προταση με τα μισα πχ λεφτα.

 

Τhanks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι και ο πιο ειδικός, νομίζω ότι αν θες να δουλέψεις αρκετά με video editing, τότε πρέπει να πάρεις miniDV.

 

Προσωπικά εγώ προτιμώ τις SONY (κυρίως λόγω μπαταρίας). Ένα καλό μοντέλο γι' αυτό που θες είναι η DCR-HC44. To CCD της είναι στο 1,07 Μpixel και παίρνει και memory stick για φώτο (προσοχή, foto 1 Mp είναι αρκετά μάπα). Τώρα αν θελει να ασχοληθεί ψιλοεπαγγελματικά και μιλάμε για άνω των 2 Μp CCD ή ακόμα και για 3πλά CCD (smynolo 3,1 Μp) και παραπάνω, τότε μιλάμε για άλλα νούμερα (euro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...