Προς το περιεχόμενο

Samsung LE40R71


Fireball

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα μικρό πρόβλημα και δέν μπορώ να βρώ λύση.

 

Σήμερα πήρα το Samsung LE40R71, 40" LCD, http://www.samsung.com/gr/products/television/tftlcd/le40r71bx.asp

 

To πρόβλημα που έχω έιναι στην σύνδεση του PC.

 

Ενώ η οθόνη παίζει άψογα (TV, DVD) όταν την γυρίζω σε PC και δοκιμάζω να παίξω video ή DVD μου βγάζει ξεθωριασμένα τα χρώματα, μόνο στο θέμα που παίζει.

 

Δοκίμασα όλες τις ρυθμίσεις που έχει αλλα διαπίστωσα ότι δέν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις της οθόνης αλλα κάτι δέν πάει καλά με το PC ή τις ρυθμίσεις της κάρτας.

 

To σύνδεσα με κανονικό καλώδιο VGA η κάρτα που φοράει είναι μιά Nvidia 4000, Tο PCaki είναι ένα Cube και το έχω μόνο για multimedia.

 

Καμιά ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σύνδεσα με κανονικό καλώδιο VGA η κάρτα που φοράει είναι μιά Nvidia 4000, Tο PCaki είναι ένα Cube και το έχω μόνο για multimedia.

 

Καμιά ιδέα ?

 

το μονο που δεν καταλαβα τι ενοεις ειναι το παραπανω.

Το εχεις συνδεσει vga μεσω DMI υποθετω, οκ?

Τι ενοεις ομως το pc ειναι cube?Εταιρια ειναι?

υπο κανονικες συνθηκες δεν θα πρεπει να εχεις προβληματα με συνδεσεις περιφεριακων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα τελικά

 

Απλό Update στους Drivers της κάρτας γραφικών.

 

Cube είναι τα μικρά σε μέγεθος PC και χρησιμοποιούνται κυρίως για Home Cinema, ή Multimedia εφαρμογές. Λόγω μεγέθους μπορείς να τα βάλεις στο σαλόνι δηλαδή, κάτι τέτοιο:

 

http://linuxdevices.com/files/misc/aopen_xc_cube.jpg

 

Αυτό το μικρό PC μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ώς κανονικό με την διαφορά ότι άν το βάλεις στο σαλόνι σου έχεις ένα πλήρες σύστημα για εικόνα και ήχο, internet, games και ότι άλλο δέν μπορεί να κάνει ένα Home Cinema.

 

Εάν το θέλεις καί για gaming μπορείς να του βάλεις μιά μεγάλη κάρτα γραφικών και να παίξεις κανονικά σε μιά Plasma ή μια LCD ή ακόμα σε Projector, στην άλλη περίπτωση του βάζεις μιά καλή κάρτα ήχου και μιά απλή κάρτα γραφικών και το χρησιμοποιείς για multimedia εφαρμογές, (Video, ήχο, Δορυφορικά κανάλια κ.τ.λ)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...