Προς το περιεχόμενο

problima me linksys!!!


epo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

re paidia exw to parapanw router kai antimetwpizw to gnwsto se oloys problima twn aposyndesewn!!! to kserw oti to thema exei ksana ypothei alla den brika ayto pou thelw!!! to erwtima mou einai pws akribws kanw to firmware update giati den exw idea!!! kai terlos epidi exw acn mipws an to kanw den tha leitourgei giati apo oso kserw einai gia katoxous forthnet!!! please help me!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katevazeis to update apo tin linksys ( pskase sto google na vreis to gtp site) pas meta sto menu tou linksys sto administration exei epilogi update firmware. Na thimasai prota na to aposimpieseis prin to epilekseis apo to menu tou linksys. Ego den exo katholou diakopes..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν στο λέει για αυτο ρε ! Στο λέει για να μας πεις ποιο μοντέλο συγκεκριμένα έχεις για να κάνουμε και εμείς τη βοήθειά μας πιο συγκριμένη !

 

(όσον αφορά στο δεύτερη ερώτηση του spirosta)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epo, απ' ότι καταλαβαίνω έχεις το wag354g (αυτό κάνει τις αποσυνδέσεις ,και

για αυτό έχει βγάλει firmware η forthnet).

 

Τη διαδικασία στην περιέγραψε ο gbras , τα firmwares θα τα βρεις εδώ :

 

Αυτά που έβγαλε η forthnet :

 

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

 

 

Και τα ίδια πειραγμένα από τον johnathana για οποινδήποτε isp :

 

http://rapidshare.de/files/21335258/WAG354g_hack.zip.html

 

Να θυμάσε ότι : pstn <--> annexA και isdn<-->annexB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isp = internet service provider = παροχος ,δηλαδή forthnet , otenet ,acn ,altec κλπ.

 

Κατέβασε το αρχείο από το δευτερο link που σου δίνω , αποσυμπίεσετο (με το winzip ή το winrar) και κάνε την αναβάθμιση χρησιμοποιώντας το κατάλληλο

αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή έχω φορτωμένο το χακεμένο για annexA .

Πρόβλημα δεν έχω κανένα.

Σίγουρα δεν υπάρχει περιορισμός στον provider γιατί έχω αλτεκ.

Τώρα για τις αποσυνδέσεις ,έτσι κι αλλιώς δεν είχα σοβαρό πρόβλημα (4-5 τη μέρα),τώρα δεν έχω καθόλου ή τουλάχιστον δεν είναι αισθητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια θα το δοκιμασω σε γνωστους μου kyrnikos που εχουν αυτο το ρουτερ και ψαχνουν αναβαθμιση...Ο johnathana ειναι στην forthnet και ηξερε ή απλα το επιασε απο μονος του και αφαιρεσε την προστασια της forthnet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλευει για την Forthnet ,μόνος του το έκανε,και περιγράφει το πως αναλυτικά εδώ :

 

http://johnathana.googlepages.com/firmhack.html

 

Δεν έχω τις γνώσεις για να καταλάβω το τι και πως αλλά μπράβο του.

 

Πάντως η linksys πρέπει να έχει βγάλει και νεότερα firmware στα οποία βέβαια

δεν λύνεται το πρόβλημα αποσυνδέσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den iparxei kan logos na baleis tou jonatha tade giati iparxoun kai aploi tropoi prin to firmware update na min kaneis reset to router kai na soseis to arxeio gia future use.episis i linksys den tha bgalei firmware pou na to linei gia ena logo.to provlima auto ifistate stin elladakai oxi pantou opote giati na asxolithoun me mas tous tritokosmikous.sin oti den mporoun an exomoiosoun to provlima.episis an exei to wag354g version 2 grafei ena v2 apo kato antitheta me to version 1 pou den grafei tipota tote poli apla dne mporei na to perasei kai thaperimenei na bgalei i forthnet kati.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...