Προς το περιεχόμενο

ti kanoume me mia othoni pou den xrisimopoioume?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ, μια επιβεβαίωση χρειαζόμουν... :) Ευχαριστώ matrixxx ... :-P

 

Και για πείτε μου τι είναι απαραίτητο για να μπορώ να τις τοποθετήσω έτσι...; :confused:

 

Είναι κάποιο πρόγραμμα που περνάς [ :shock: ] , αφού βέβαια υπάρχουν και τα κατάλληλα βύσματα και υποδοχές στην κάρτα γραφικών... [ πείτε μου λίγα πράγματα και γι' αυτό... :oops: ]

 

Και το τελευταίο... Χρειάζονται κάποιοι ειδικοί drivers...; :confused:

Τι παίζει με την ανάλυση...:?:

 

ps. δεν το 'πιασα αυτό με τα spaces... :???: [ :mrgreen: ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η καρτα γραφικων σου εχει "twinview"? Αν ναι δεν χρειαζεσαι τπτ αλλο. Μεσα απο το ati catalyst control πχ που εχω εγω η απλα απο τις ιδιοτητες της επιφανειας εργασιας δηλωνεις την θεση των μονιτορ τραβοντας οπου θες το 1 και το 2. Τοοόσο απλο! ;)

 

Οσο για την καρτα γραφικων θα πρεπει (ετσι ειναι ολες οι twinview) να εχει 2 βυσματα Dvi η ενα dvi και ενα vga. Αν θες τωρα να συνδεσεις αναλογικο μονιτορ (vga) στο dvi τοτε θες μετατροπεα (adaptor βυσμα).

Κανενας ειδικος driver. Μονο αυτος της καρτας σου.

 

Οσο αφορα την αναλυση βαζεις οτι αναλυση θες στο ενα, οτι αναλυση θες στο αλλο και οτι refresh θες επεισης και στα 2 (και διαφορετικες) οπως εχω εγω γιατι το ενα ειναι crt στα 90ΗΖ και η TFT θελει 60.

 

Αυτο με τα spaces ηταν γιατι για να κανω αυτο το σχεδιακι με τα [] και τα _ και να βγει οπως επρεπε εκανα 15 φορες edit το μηνυμα γιατι τα κενα τα εξαφανιζει στο μηνυμα μας το φορουμ (οχι μονο αυτο, ολα τα φορουμ).

:)

καλη επιτυχια φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις 2 οθονες στον υπολογιστη σου και σου περισσευει και μια τριτη που δεν εχεις τι να την κανεις, ειναι απλο. Ενωνεις και την τριτη στον υπολογιστη κι ετσι εχεις τεραστιο desktop. Με 5 ευρω ειναι ευκολο να βρεις μια παλια pci καρτα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε αυτη την περιπτωση τι θα βλεπει στην οθονη που θα ειναι στο pci? Πως θα λειτουργει επιλεκτικα στο τι θα διχνει? Ποιο ντεσκτοπ θα διχνει? Πως θα "συνεργαστει" με το twinview?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις 2 οθονες στον υπολογιστη σου και σου περισσευει και μια τριτη που δεν εχεις τι να την κανεις, ειναι απλο. Ενωνεις και την τριτη στον υπολογιστη κι ετσι εχεις τεραστιο desktop. Με 5 ευρω ειναι ευκολο να βρεις μια παλια pci καρτα γραφικων.

afto DEN ginete apli logiki... apotelesma: conflict>h mia karta tha akironei thn allh... Symperasma? i den tha anavei kamia apo tis othones i tha anavei mono i mia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω 2 υποδοχές... Στη μια την μπλε έχω την οθόνη και η άλλη είναι μια άσπρη με ''τετράγωνες'' υποδοχές...

 

Δεν έχω ιδέα από hardware μην με φάτε...

 

Να ! Αυτήν έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
afto DEN ginete apli logiki... apotelesma: conflict>h mia karta tha akironei thn allh... Symperasma? i den tha anavei kamia apo tis othones i tha anavei mono i mia...

 

Εχω ακουσει οτι γινεται. Αυτο που στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν γινεται ειναι να βαλεις σε ΜΒ που εχει ενσωματωμενη καρτα γραφικων, αλλη μια στο AGP. Τοτε εχεις conflict γιατι η ενσωματωμενη ειναι στην ουσια σε AGP bus. Αν ομως μπει μια σε pci και μια σε agp λειτουργει.

 

Ευχαριστώ, άρα φτάνει η οθόνη η δεύτερη να έχει επέκταση DVI...

 

αυτο που χρειαζεσαι ειναι αυτο που ειπα παραπανω:

"Οσο για την καρτα γραφικων θα πρεπει (ετσι ειναι ολες οι twinview) να εχει 2 βυσματα Dvi η ενα dvi και ενα vga. Αν θες τωρα να συνδεσεις αναλογικο μονιτορ (vga) στο dvi τοτε θες μετατροπεα (adaptor βυσμα)."

 

Και η δικη μου καρτα εχει τις ιδιες υποδοχες με την δικη σου και εχω επανω 2 αναλογικα μονιτορ με VGA και τα δυο.

 

Αυτο ειναι:

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.751404

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, άρα φτάνει η οθόνη η δεύτερη να έχει επέκταση DVI...

 

 

ή να χρησιμοποιήσεις αντάπτορα από DVI σε VGA

 

ωπ!! δεν ειδα την απαντηση του matrixxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...