Προς το περιεχόμενο

Αγορα Apple Μηχανηματος απο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ


Thresher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει παρει κανεις απο Εξωτερικο μηχανιμα?

Βλεπω στο επισημο site

Apple Store

 

Εχει πολυ χαμηλοτερες τιμες και μαλιστα

"Ships: Within 24 hours"

"Free Shipping"

 

Ξερει κανεις τι παιζει με τελωνια, φορους και τα σχετικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο εχει τοσο μεγαλη διαφορα ?

 

Οι τιμες εχουν τοση διαφορα γιατι δεν περιλαμβανονται οι φοροι που η καθε πολιτεια επιβαλει στην Αμερικη.

 

Ομως μεσω καποιου π.χ. Multirama Αμερικης?

Πιστευω οτι θα γινετε.

Σωστα?

 

Ναι σε αυτην την περιπτωση γινεται, αλλα πρεπει να υπολογισεις τα τελωνεια, το service, οτι οι τιμες δε θα ειναι ιδιες οπως αυτες του Apple store για το λογο που σου εξηγησα παραπανω, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοίπον, επειδη και εγώ ψαχνω να αγοράσω laptop απο εξωτερικό,θα σου πρότεινα 2.Το ένα ειναι το http://www.mactrade.de και το αλλο το http://www.cyberport.de. και τα δυο ειναι γερμανικα site αλλα με την βοηθεια του babel θα βγάλεις ακρη πιστεύω.Στο cyberport μπορείς να μπείς στο site να δεις τιμές και έπειτα να τους στείλεις μηνυμα και να τους πείς γιατι ενδιαφέρεσαι(στέλνει και αγγλικά laptop αρκει να το πείς).Αυτοί θα σου στείλουν τον λογαριασμό που πρεπει να καταθέσεις τα χρήματα και το συνολικο ποσο.Για το mactrade δεν ξέρω αν μπορεις να κανεις παραγγελεια μεσο email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

8a'xeis omws psiloprovlhmata. Eixa parei gia ton patera mou ena mac mini apo e3wteriko. Kat'arxas de sou vazoune thn ellhnikh ekdosh tou systhmatos. Anagkasthkame na valoume ton texniko mas na kanei hackeria gia na kataferei kan na grapsei ellhnika- pragma pou fysika de 8a sou kanei kanenas epishmos antiproswpos. Eutyxws mexri twra den exei xreiastei na paei gia sovaro service, alla an pote paei sth rainbow 8a'xoume provlhma.

Opote skepsou to kala.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anagkasthkame na valoume ton texniko mas na kanei hackeria gia na kataferei kan na grapsei ellhnika

 

Μπορεις να μου εξηγησεις τι κανατε; Εχω 2 μηχανηματα apple απο ιταλια και δεν αντιμετωπισα το παραμικρο προβλημα με τα ελληνικα (μονο με κατι fonts και τον firefox, το οποια και ελυσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mac OS X υποστηρίζει ΕΓΓΕΝΩΣ ελληνικά χωρίς να έχει ανάγκη καμίας παρέμβασης από το χρήστη, απ' όπου κι αν το έχεις αγοράσει.

 

Αν εννοείς να σου δείχνει ελληνικά μενού, τότε οι λύσεις είναι 2:

 

- αγοράζεις την "ελληνική" έκδοση του Mac από τη Rainbow ή από κάποιο συνεργαζόμενο κατάστημα. Θα το πληρώσεις παραπάνω και θα σου δώσουν μαζί ένα CD με την "ελληνική υποστήριξη" που προσθέτει ελληνικά σε μερικά από τα μενού του.

 

- κατεβάζεις το δωρεάν και ελεύθερο Hello-MacOS! από εδώ: hello-macox.org και έχεις πλήρη εξελληνισμό του συστήματος και κάμποσες επιπλέον ελληνικές γραμματοσειρές (τα παιδιά στο site αναφέρουν πως το download θα είναι διαθέσιμο σε λίγες μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anagkasthkame na valoume ton texniko mas na kanei hackeria gia na kataferei kan na grapsei ellhnika

η χακεριά είναι, ας πούμε, να μπεί στα preferences και να προσθέσει την ελληνική γλώσσα?

 

Vasika nomizo oti 8a exeis provlima kai sto service an xreiasti alla kai sto software

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο να σου αρνείται την τεχνική υποστήριξη η επίσημη αντιπροσωπεία, επειδή ουσιαστικά δεν αγόρασες το μηχάνημα από αυτούς... Καλό θα ήταν ο επίσημος σύλλογος να το έψαχνε λιγάκι το θέμα. Δε νομίζω να γίνονται τέτοια και στο εξωτερικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia gia th "hackeria" mporei na 8ymamai la8os, ta ma8aina mesw thlefwnou ap'ton patera mou kai oxi prwto xeri. Alla sigoura yphrxe kapoia epiplokh kai eimai sigouros oti eixe na kanei me to oti ton phrame ap'to e3wteriko kai yphrxe kapoio 8ema symvatothtas pou htan pio dysepilyto apo to na mpei kaneis sta preferences.

Oson afora to 8ema tou service ekei eimai arketa sigouros oti h rainbow dhmiourgei provlhma se tetoies periptwseis. Ki emena aparadekto mou fainetai, alla de 3erw kata poson einai paranomo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SMALL CHANGE: Αυτη την στιγμη σου γραφω απο εναν MacPro αγορασμενο απο μια ψηλη μπιρμπιλοματα Σουιδεζα και οπως βλεπεις γραφω και βλεπω κανονικα Ελληνικα . Κατι αλλο παιζει. Μπορει ο Χειριστης να ηταν "κικιρικου" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...