Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκατονταδες errors σε tornado 56k modem


ch71kp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Κάθε φορά που συνδέομαι στο ιντερνετ, και παρακολουθώντας το status της συνδεσης, βλέπω εκατοντάδες errors. Ύστερα από κανένα τεταρτάκι, δεν ανταλλάσονται πια δεδομένα. Τι γίνεται?

Εψαξα για πιθανούς ιους, malware, adware κλπ, δεν βρήκα τιποτα.

 

Εχω xp pro sp2, και το μοδεμ ειναι συνδεδεμενο στη COM2

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an kai den anikei stin katigoria adsl modems ta provlimata isos einai

a.provlima sto modem

b.provlima me tous drivers.

c.to modem sindeetai theoritika se megali taxitita kai stin praxi den mporei na pexei kai gia auto tosa errors.ekei dokimazeis na to rixeis taxitita me at entoli .apo v90 i v92 na pexei se v34 diladi megisti taxitita 33600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dokimase to kai pes mas.kaneis den asxolite me pstn akoma.sin oti an i grammi ine xalia san xalkos tote den mpenei oute me 38000 bps.pstn and isdn sucks pleon otan to adsl einai ftino.ektos an meneis kapou pou den exei katholou adsl opote ekei ego den tha mpena kan net.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όλα αυτά που λές, και εγώ δεν ασχολούμαι με pstn καθώς είμαι σε γρήγορη γραμμή στη δουλεία μου, απλά για να κοιτάς κανένα email και να πληρώνεις κανένα λογαριασμό από το σπίτι είναι μια χαρά. Και απλά η όλη φάση είναι λίγο σπαστική, thats all. Θα ενημερώσω το συντομότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα την σύνδεση στη θύρα com1 από την com2 που ήταν συνδεδεμένο, τα λάθη μειώθηκαν αλλά παραμένουν. Έχω δύο λειτουργικά xp στο pc μου, τα λάθη εμφανίζονται όταν συνδέομαι στο net και στα δύο. Επίσης, έριξα και τα bps αλλά δεν είδα προκοπή. Τι γίνεται? Μήπως είναι ελαττωματικό το modem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε poulinos, έβαλα την εντολή at+ms=v34,0 αλλά τα λάθη επιμένουν... στην θύρα δεν είχα πειράξει τίποτα ούτως ή άλλως... το περίεργο είναι ότι όταν κάνω updates antivirus κλπ, δεν βλέπω λάθη. Τα πολλά ξεκινάν όταν πχ ανοίγω σελίδες στον firefox....τι να πω.... έπεσα στην περίπτωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me internet explorer exeis lathi?pigene eikonidio sindesis kane properties anti gia connect pigene stin kartela general kai meta dipla sto modem pou grafei configure gia arxi bgale to enable modem compression kai meta en sinexeia bgale to deutero kai meta to proto kai des ti ginetai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me allo isp dokimases?me allous drivers gia to modem?to exeis perasei san tipiko modem 56600 i me tous drivers tou.dokimase px an to exeis san tipiko na to peraseis me drivers kai ama to exeis me drivers na dokimaseis me pio new drivers m na to peraseis san tipiko.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους φως στον ορίζοντα! έβαλα τους drivers για typical 56 modem των xp και voila!! τα λαθάκια εξαφανίστηκαν! οπότε οι drivers του tornado μάλλον είναι για τα πανηγύρια! poulinos, thanx a lot man!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...