Προς το περιεχόμενο

LINKSYS WAG354G 2.4GHZ Wireless modem Erwtisi


nathanas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paidia thelw na parw ena modem/router gia na sindew dio ipologistes taftoxrona sto internet...exw adsl

to thema einai oti thelw na exw kai wireless taftoxrona.

mia fili mou pire to asirmato modem LINKSYS WAG354G 2.4GHZ, 802.11g kai exei kai ethernet girw stis 4 thires an thimamai kala.

me afto to modem mporei na mou pei kapoios an mporoun na sindethoun taftoxrona enas ipologistis apo diktio kai enas apo wirelless?

kai an ginetai na sindeontai kai parapanw apo enas me wireless.....

elpizw na me voithisei kapoios re paidia giati to psaxnw kairo afto to pragma...

thanks in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γίνεται να συνδεθούν, 4 υπολογιστές με καλώδιο και αρκετοί με wireless ταυτόχρονα. Βέβαια έχε υπόψη σου οτι όσοι περισσότεροι wireless clients έχουν συνδεθεί τόσο η ταχύτητα (π.χ μέγιστη 54mbps) θα μοιράζεται ανάμεσά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ok...kai einai aksiopisto san modem?

epeidi exw to speedtouch 530...kai thelw na valw afto gia na exw wireless....

iparxei diakoptis pou na rithmizw an tha anoigei to wireless?gia na min to exw anoixtro dipla mou kai trww aktinovolia xwris logo otan den to xreiazomai....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα αξιοπιστο ειναι φιλε μου, το εχω και το εχω αναβαθμισει με το firmware update της Forthnet και πεταει κυριολεκτικα!

 

Το Wi-Fi μπορεις να το απενεργοποιεις μεσα απο το wev interface του ρουτερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρω στα 90-100€ υπολογιζε αν θες να το παρεις μονο του:

http://www.skroutz.gr/search.php?sp_keyword=WAG354G&sp_catcode=SKROUTZ

 

Μπορεις αν δεν εχεις καποια συνδεση να το παρεις απο καποιο πακετο οπως της Forthnet...Mε 189€ τωρα μπορεις να παρεις το ρουτερακι και 8 μηνες ASDL στα 768.

 

Tωρα ειδα πως το eshop δινει αυτο το πακετο μαζι με το πολυμηχανημα HP PSC 1510 ALL-IN-ONE εδω:

http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001502

 

Καλη προσφορα νομιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ok...kai einai aksiopisto san modem?

epeidi exw to speedtouch 530...kai thelw na valw afto gia na exw wireless....

iparxei diakoptis pou na rithmizw an tha anoigei to wireless?gia na min to exw anoixtro dipla mou kai trww aktinovolia xwris logo otan den to xreiazomai....

 

to exo me ena pc me kalodio kai 2 me wireless.min agxonesai gia tin aktinovolia .ine midamini mprosta sto kinito.to wireless to klineis otan thes opos kai to klidoneis na min mpei allos.oso gia ton filo me to speedtouch an exei idi speedtouch mporei na parei ena access point mono.an kai to linksys mporei na pexei kai san access point ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα αξιοπιστο ειναι φιλε μου, το εχω και το εχω αναβαθμισει με το firmware update της Forthnet και πεταει κυριολεκτικα!

 

Εγώ το πήρα απο την forthnet τον ιανουάριο .Το filmware που πρότεινε η forthnet λόγο των πολλών απο/επανασυνδέδεων κλειδώνη το ρουτερ με αποτέλεσμα να συνδέεται μόνο με την forthnet.Γι αυτό τον λόγο το αναβάθμισα ξανά απο την εξής διεύθηνση ftp://intersys.ourlinksys.com/intersys με το filmware WAG354G-E1_AnnexB_ETSI_v1.01.09_002_code (για isdn)

Ασύρματα συνδέωντε μέχρι 36 χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για πείτε γιατί το έχω απορία κ εγώ...

 

Γίνεται να βάλουμε το firmware της forthnet ενώ έχουμε πχ. otenet???

(Και να δουλεύει οκ εννοείται...)

 

Αν κάποιος ξέρει, ας ποστάρει λεπτομέρειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tis forthnet diorthonei ta provlimata me ta disconects logo polon connection.kanena allo den to kanei auto.tora an exeis grammi 10 mbit dento xriazesai to firmware oute to xriazesai an den to lioneis sta p2p.auta en oligois.auto ine to basiko pou allazei sto firmware kai nai ine gia olous tous isp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alexisgt μπορεις να βαλεις το firmware της forthnet και να βαλεις τα στοιχεια σου της Οtenet αρκει να μπεις σε αυτη την σελιδα και να δωσεις τα στοιχεια σου:

 

http://192.168.1.1/index_saveapply.asp

(εννοειται 192.168.1.1 η ΙΡ του ρουτερ σου, αν την εχεις αλλαξει βαζεις την αντιστοιχη)

 

Δε εχει χρειαστει να το δοκιμασω, αλλα εχω διαβασει πως δουλευει ετσι παρακαπτωντας το κλειδωμα για .forthnet.gr domain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά απο λίγο ψάξιμο σε κάποιο άλλο forum, βρήκα αυτό...

hacked firmware wag354g

 

Το .zip περιλαμβάνει firmware για annex a & b.

Είναι το firmware της forthnet αλλά δεν ελέγχει για domain...

 

Το έβαλα και μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na rwthsw ki egw kati..

Exw to WAG354G gia isdn kai to xrhsimopoiw arketo kairo xwris provlima...

Epeidh to programma ths TELLAS (Zisto) sou dinei aplh grammh pstn tha mporw na to xrhsimopoihsw h tha mou einai axrhsto?

 

Thanx anyway

 

 

Sorry yparxei hdh paromoio thema http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=165753

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...