Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τα μελάνια του HP 930C


LL_NEO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το πρόβλημα είχε ως εξής: Το μαύρο μου μελάνι είχε αρχίσει να τελειώνει ενώ το έγχρωμο ήταν OK. Ε λοιπόν απότομα σήμερα μου βγάζει ο εκτυπωτής πρόβλημα στα μελάνια, αλλά o indicator του printer μου λέει οτι το πρόβλημα είναι στο έγχρωμο. Μπορεί να παίζει κάποιο λάθος ή ξαφνικά χάλασε το έγχρωμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις εκτυπώσεις σε grayscale ρύθμιση προσπαθώντας να εξοικονομήσεις το έγχρωμο απλά την πάτησες, γιατί τυπώνει ασπρόμαυρα ξοδεύοντας όμως το έγχρωμο μελάνι!!

Να τυπώνεις με ρύθμιση "black and white" για αποχρώσεις του γκρι ξοδεύοντας μόνο το μαύρο.

(*) Ειδικά αν κάνεις και refill στο μαύρο μπορείς να μειώσεις τα έξοδα μέχρι και 90% για το μελάνι! wink.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έγχρωμο το έχεις για πολύ καιρό (πάνω απο 1,5 χρόνο) τότε μπορεί και να στέγνωσε.<p>Αν όχι, τότε βγάλτο και ξαναβάλτο μήπως και δεν κάνει καλή επαφή με τους ακροδέκτες της κεφαλής.<p>Μήπως το refil ειναι επικίνδυνο; confused.gif" border="0

Και το λέω επειδή στους ΗΡ μαζί με το μελάνι αλλάζουν και τα ακροφύσια τα οποία, υποθέτω, είναι κατασκευασμένα να αντέχουν όσο και το μελάνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απομίμιση cartrige ξέρει κανείς τίποτα; Ξέρω ότι υπάρχουν μελάνια άλλων εταιριών για αρκετά μοντέλα εκτυπωτών. Τι παίζει για HP 930; Από τιμές, πώς πάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους τους HP απλά κάνεις μόνο σου το refill. (εύκολα και χωρίς πρόβλημα)

Σε άλλες μάρκες (πχ Epson) υπάρχνουν μόνο έτοιμα refills αλλά δε συμφέρουν τόσο.<p>Yosi εγώ είχα πάρει τον Οκτ. με 6800drx 200ml bulk μελάνι μαύρο της inktec!! wink.gif" border="0

Η αποθέωση της οικονομίας σε επώνυμο bulk μελάνι! grin.gif" border="0

1/10 της κανονικής τιμής δηλ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File doc1000 pira arxika ta alla set tis Inktec giati exoun tous adaptores gia na ginei to refill aploustata kai grigora xwris lekedes kai ntavantouria... Opote apo edw kai pera pou exw ola ta sinerga.. tha sinexisw me ta mpoukalakia twn 200ml wink.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά στην περίπτωση μου υποθέτω οτι εφόσον δεν είχα χρησιμοποιήσει καθόλου το έγχρωμο και άρα μάλλον ξεράθηκε οτι θα πρέπει να αγοράσω όλη την κεφαλή. Σωστός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File mou ama kserathike kai les oti einai gia petama... dokimase na valeis tin kefali mesa se mia lekanitsa me ligo zesto nero na malakwsei (oxi para poli zesto nero!!!)....

Kanto mono ama tin exeis gia petama giati mporei kai na xalasei (se allous pantws petixe!)

Antiproswpos tis Inktec einai :

Computer Net Club, Vrachati - Korinthos, til: 074156291. email: [email protected] Rwta tous pou tha vreis ta proionta tous Athina.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει η κεφαλή μέσα ηλεκτρονικά μέρη τα όποια θα χαλάσουν. Και καλά η κεφαλή. Αν όταν στεγνώσει την ξαναβάλω στον εκτυπωτή δεν παίζει να γίνει καμιά ζημιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλοίμονο το κατάλαβα οτι δε θα τη βάλω βρεγμένη. Όμως σκέφτηκα και έκανα κάτι καλύτερο και τελικά τα έγχρωμα δούλεψαν. Τα ριξα σε καθαρό οινόπνευμα για κανα μισάωρο και ύστερα τα πέρασα με ένα μηχάνημα υπερήχων που έχει ένας γείτονας και φίλος οδοντίατρος(σκεφτόμενος ότι έτσι καθαρίζουν και τα μπεκ πετρελαίου στα αυτοκίνητα). Ε λοιπόν παίδες το κόλπο έπιασε και τώρα δουλεύουν τζιτζι τα μελάνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...