Προς το περιεχόμενο

Windows 2000 problems!!!


Nikolaidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο το προβλημα με το modem το εχω και εγω,αλλα μου φαινεται φυσιολογικο. Καθε φορα που ξεκιναν τα win κανουν check for hardware changes.Αφου δεν μπορουν να επικοινωνησουν με το modem (αν δεν ειναι ανοιχτο) δεν το βρισκουν και θεωρουν τοι το εχεις βγαλει.Αν ειναι USB βεβαια δεν θα'πρεπε να εχεις αυτο το προβλημα,αλλα αν ειναι πιο παλιο external ειναι λογικο (σαν το δικο μου). Εγω κανω restart αλλα λογικα μπορεις να το ανοιξεις και να κανεις add new hardware και θα το βρει μονο του smile.gif Τωρα για το αλλο προβλημα δεν ξερω δυστυχως... smile.gif<P>------------------<BR> <B> <A HREF="http://www.edu.physics.uoc.gr/~ph2376" TARGET=_blank>~~{m@gma}~~</A> </B>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oso afora tis siskeues pou einai kleistes tin ora tou boot,ta win2000 anebazoun mono tous drivers ton siskeuon pou briskoun 'on-line',kane dexi klik sto my computer,sto manage,device manager kai kane refresh,ennoeite oti exeis anoixei to modem,opote 8a to dei kanonika.tora oti afora to rebooting isos exei na kanei me to ti cpu,ram,karta grafikon exeis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κάνεις installation τα windows πρέπει να έχεις ανοιχτό το modem. Εαν δεν το είχες ανοιχτό ίσως αυτο να φταίει, στο λέω γιατι ήμουν παθών και ξέρω. Εκανες σωστά το installation των windows? Γιατι το restart μόνο του δεν είναι λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα κάνει κάτι πού πιο περίεργο: Αναγνωρίζει το modem κανονικά (SupraMax USB) αλλά δεν ανοίγει τη γραμμή. Το "query modem" δουλεύει σωστά, αλλά όταν πατάς dial δεν ανοίγει τη γραμμή για να πάρει. Έχω τους τελευταίους drivers από τη Diamond στην εγκατάσταση πήγαν όλα καλά και τελικά το έβγαλα και το ξαναέβαλα (και τους drivers) και τώρα δουλεύει. Πολλές φορές δουλέυει αν κάνεις dial από την connection στο dial-up networking και κολλάει αν κάνεις dial από τον Explorer (5.5)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...