Προς το περιεχόμενο

Κοστουμι.


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με λίγα λόγια ένας ράφτης (άγνωστος εκ των πραγμάτων όσον αφορά τη δουλειά του) είναι καλύτερη λύση απο ένα d&G?

Δέν είναι κάπως η ερώτηση.. αλλα ειλικρινής... θεωρώ οτι παίζεις αρκετα αμε την τύχη σου αν πας στον "χ" ράφτη... αλλα το θέμα είναι πως μπορεί κάποιος να διαχωρίσει αν αυτός ο "χ" είναι πολύ καλός η όχι.. και εδώ μάλλον δεν υπάρχουν πολλές επιλογές...

Συμπερασματικά.. καλύτερα ένα σίγουρο iso μέτριο προς καλό αποτέλεσμα απο κάποια γνωστή εταιρεία; Η κορώνα γράμματα++ με τα κέφια και τις γνώσεις του εκάστοτε ράφτη; (άψογο/μέτριο/κακό αποτέλεσμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια ένας ράφτης (άγνωστος εκ των πραγμάτων όσον αφορά τη δουλειά του) είναι καλύτερη λύση απο ένα d&G?

Δέν είναι κάπως η ερώτηση.. αλλα ειλικρινής... θεωρώ οτι παίζεις αρκετα αμε την τύχη σου αν πας στον "χ" ράφτη... αλλα το θέμα είναι πως μπορεί κάποιος να διαχωρίσει αν αυτός ο "χ" είναι πολύ καλός η όχι.. και εδώ μάλλον δεν υπάρχουν πολλές επιλογές...

Συμπερασματικά.. καλύτερα ένα σίγουρο iso μέτριο προς καλό αποτέλεσμα απο κάποια γνωστή εταιρεία; Η κορώνα γράμματα++ με τα κέφια και τις γνώσεις του εκάστοτε ράφτη; (άψογο/μέτριο/κακό αποτέλεσμα)

 

Ειναι 10000% καλυτερο απο ενα D&G για τους λογους που εξηγησα αναλυτικα.

Δευτερον, ο Ραφτης σου κανει 2 προβες πριν σου δωσει το σακακι, κατι που σημαινει οτι ενω ειναι ακομα στα σκαρια, εχεις τη δυνατοτητα 2 φορες να του πεις τι θελεις να αλλαξεις ;).

Βεβαια αν πας σε αυτον με τα 170? μπορει να εχεις προβλημα :P.

 

A!Να αναφερω οτι αυτα τα ξερω λογω του οτι ο πατερας ειναι εμπορος/εισαγωγεας υφασματων για ρουχα πολυτελειας οπότε συνεργαζεται με παρα πολλους ραφτες σε ολη την Ελλαδα....

 

Όσο για αυτους που ραβουν με 150?, για να ειμαι ειλικρινης δεν σημαινει οτι θα σου κανουν κακη δουλεια. Απλα ειναι Ραπτοβιοτεχνες, δηλαδη βιοτεχνες που κανουν και καστομιες, που εχουν ετοιμα τα πατρον και βαζουν αυτοκολλητα στην επενδυση (βασικα που να εξηγω τωρα :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ρε παιδες ο πατερας μου ειναι χρονια ραφτης κλπ αλλα γνωριζω οτι το καλο το πληρωνεις, σιγουρα η δουλεια ειναι καλυτερη απο ενα ετοιματζιδικο. και σιγουρα τα ετοιμα ειναι ψευτικα, χωρια οτι δεν φαρδαινουν. επισης αν εισαι καπως χοντρουλης ή ψηλος για τα μανικια κλπ. γενικα το ραψιμο με τα μετρα και τις προβες καθεται μακραν καλυτερα. αλλα παντα εξαρταται τι θελεις. αν θες να κρατησει για πολλα χρονια τοτε ασυζητητη σε ραφτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ας επαναφέρω κι εγώ το θεματάκι μετά από άλλα δύο χρόνια.

Έχω να πάω σε τρεις γάμους το καλοκαίρι που έρχεται και αναγκαστικά πρέπει να αγοράσω κοστούμι (όλο το πακέτο: παπούτσια, σακάκι, πουκάμισο, παντελόνι κτλ), μήπως ξέρετε πόσο περίπου θα μου κοστίσει;

Καταλαβαίνω ότι οι τιμές διακυμαίνονται αναλόγως την ποιότητα, τη μάρκα κτλ αλλά τουλάχιστον να έχω πάνω-κάτω μια ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω ότι οι τιμές διακυμαίνονται αναλόγως την ποιότητα, τη μάρκα κτλ αλλά τουλάχιστον να έχω πάνω-κάτω μια ιδέα.

 

Όπως το είπες :-) Προσιτές τιμές θα βρεις στα bertolucci, με καμιά 150-200άρα ευρώ θα είσαι καλυμμένος πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις δοκιμασει να αγορασεις Boss απο την Ελλαδα ετσι? Τις προαλλες ειχα δει ζωνη με 530 ευρω..

 

Απο κει κ περα, οντως ειναι ακριβη η boss, αλλα θεωρειται πολυ ποιοτικη μαρκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω ένα κοστούμι που θα το φορέσω 3 φορές μέσα στο καλοκαίρι. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να είναι κάπως οικονομικό (αν και ξέρω πως αυτό το ντύσιμο και οικονομικό είναι δύσκολο). Πάντως την bοss την αποκλείω :) και μόνο ότι μου είπες ζώνη με 530... μπρρρρ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxa εννοειται ουτε εγω δινω αυτα τα λεφτα, απλα σ εδωσα το λινκ γιατι μπορει να δεις κατι π σ αρεσει, ενα συνδιασμο πουκαμισου/γραβατας π.χ., οποτε να ξερεις στο περιπου τι ζητας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...