Προς το περιεχόμενο

fcpga ->>slot 1 adapters


Mudrider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lipon.. idoy i aporia:exo ena abit be6-II slot 1<BR>thelo na balo cpu pIII 800+ ,aftoi omos einai fc-pga.<BR>1:xerete an ta slockets dimioyrgoyn tipota problhmata?<BR>2:mhpos tha briskei to cooller sth ram?<BR>3:me to overclocking mhpos zestainetai poly to slocket?<BR>4:ta melomakarona einai kalytera h oi koyrampiedes?<BR>5:????e?<BR>6:den yparxei 6<BR>afta<BR>thanks ek ton proteron <BR>plz help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως συννιστώ μελομακάρονα.<BR>----------------------------------<BR>Πάντως εγώ ξέρω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.<BR>Όποιος ξέρει κάτι άλλο ας το πει.<P><BR> smile.gif Sakis smile.gif<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,<BR>1)τα μελομακάρονα είναι καλύτερα, αλλά πετυχαίνονται δυσκολότερα!<P>2)Πράγματι κάποια Slocket εχουν προβλήματα. Δεν κουμπώνουν καλά, κολλάει το PC και άλλα χαριτωμένα. Πάρε ένα ABIT ή Gigabyte που είναι πιο δοκιμασμένα και ποιοτικά...έχουν και extra ρυθμίσεις...χχμ...ober τι;<P>3)Η ψήκτρα θα βρίσκει στην RAM μόνο αν είναι κανένα τέρας με τέρας fan 60mm σαν κάτι Alpha 6035. Μάλλον θα σου φάει 1 Dimm Slot (όχι όλα) σε τέτοια περίπτωση...πόσα θέλεις πια ?!?; Αν σε καίει τόσο πάρε την Alpha PEP66 που είναι ειδικά για FCPGA με Slocket (Μάλλον συμφέρει να αλλάξεις RAM και να βάλεις ένα 128 ή 256 δηλαδή wink.gif ).<P>Imagine tongue.gif<P>Πάλι έξοδα; Τι CPU έχεις τώρα; Τα hardware sites προτίνουν αγορά κάρτας γραφικών (Τζι κάτι όπως GTI wink.gif ) για όσους έχουν ήδη Pentium III, Athlon (rulez tongue.gif) και γενικά bus 100MHz+ ~ 500MHz+. Αν σε ενδιαφέρουν τα games άκου το...σύντομα μπορεί να σταματήσουν τα P3 και θα πέσουν πολύ οι τιμές...το AGP θα το έχουμε και αργότερα. Μάλλον καλύτερο σαν επένδυση! Και μην μου πεις για κεφαλαιοποίηση, βραχυπρόθεσμα και τέτοια! Κάρτα θα πάρεις! smile.gif<P>***Think, read, do something BEFORE you buy***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

filtate imagine, idoy pos exei h katastash:<BR>yparxei 1 pc sthn oikogenia.<BR>oi goneis moy xreiazontan enan gia to magazi<BR>Ego omos eixa hhhdh kanei ena psiloupgrade sto pc dhl:<BR>otan to eixa parei forage mobo me to intel 810<BR>(xese mesa koinos) ti ekana ego lipon :toy kotsara ena metaxirismeno abit be6II mia live (eixe on board)kai mia creative tnt2(kai grafika on board eixe,oyte KAN agp slot).<BR>Lipon poy les to palio mobo periseye...<BR>ego tora lipon poy oi parents theloyn pc ,krato thn abit,thn tnt2,thn live kai.. psaxno gia cpu... kai ola ta alla ,slot 1 diskolo na bro... ara... slocket h lysh...<BR>brika ena slocket microstar h kapos etsi apo to microland.. moy eipan oti einai kalo.<P>Oi goneis pou les kratane to palio pc opos htan mama (piii 450)<BR>kai ego xairomai..<BR>apo othonitsa kamia protash se mexri 120~130 xil? <p>[This message has been edited by mudrider (edited 15-12-2000).]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Έχω την soyo 6bb v1.0 μητρική με slot 1 και λέει ότι υποτηρίζει μέχρι 466 celeron μέχρι 600 p3..<BR>Εντωμεταξύ μπορείς να διαλέξεις multipliers για την cpu μέχρι 9x.<BR>Απο ότι έμαθα το πρόβλημα είναι στην τροφοδοσία του επεξεργαστή , αφού οι νέοι p3 kai celeron έχουν πιο χαμηλή τροφοδοσία (1,65 νομίζω).<BR>Υπάρχουν κάποια slockets που σου επιτρέπουν να ρυθμίσεις το voltage του επεξεργαστή με jumpers αλλά απο ότι έχω διαβάσει πρέπει η μητρική σου να τα υποστηρίζει..<P>Τέλος πάντων, έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει σε μητρική παρόμοια κάποιον νέο επεξεργαστή??<BR>Δουλεύει? Γιατί σκέφτομαι την αναβάθμιση.<BR>Επίσης δεν θέλω να αλλάξω την μητρική μου γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τις επιδόσεις της και δεν έχω σκοπό να χαλάσω χρήματα για μητρική!<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mudrider,<BR>Η motherboard σου, σύμφωνα και με το site της Abit, υποστηρίζει PIII μέχρι και τα 800MHz, άρα και τους νέους Coppermine, οι οποίοι μέχρι τα 800MHz υπάρχουν και σε Slot 1. Οπότε καλύτερα από πλευράς σταθερότητας να πάρεις έναν Stot 1 800άρη ή όσο θες...<BR>Τώρα αν στο μέλλον θέλεις να διατηρήσεις, έστω και για λίγο, το CPU αυτό σε μια νεότερη MoBo, θα έχεις πρόβλημα γιατί οι καινούριες έρχονται μόνο socket, από τις περισσότερες εταιρίες τουλάχιστον, και όπως σου είπαν socket to slot adaptor γιοκ!<BR>Τώρα αν αποφασίσεις να πάρεις slocket adaptor συνεχίζω να προτίνς ένα ABIT ή Gigabyte χωρίς να αποκλείω κάποιο άλλο. Απλά γνωστά μου πρόσωπα είχαν πρόβλημα με noname adaptors που λύθηκαν μόλις πήραν ένα από αυτά...και άλλες εταιρίες ίσως έχουν αξιόλογα προϊόντα, το ο΄ποία δεν έχω όμως δει σε λειτουργία...<P>Imagine wink.gif<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exo hdh parageilei ton piii 800 me 100 fsb <P>se fcpga morfh omos....<P><BR>slocket ta kalytera ,apo site poy eida reviews, einai ta iwill slocket ta opoia ta eferne h checkmate..alla dysthxos oxi pia..<P>thanks pantos gia tis gnomes, tha dokimaso to slocket apo to microland kai tha sas po!<P> smile.gif smile.gif smile.gif<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...