Προς το περιεχόμενο

Tropos gia spasimo HASP


pkappa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πρόγραμμα που χρειάζεται υποχρεωτικά ένα HASP που μπαίνει στην παράλληλη. Θέλω να δώσω το πρόγραμμα σε κάποιο φιλό αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να "σπάσω" το HASP Γνωρίζει κανεία αν υπάρχει κάποιο S/W που να επεμβαίνει στην Παράλληλη και να μπορεί να σπάσει τον κώδικα ή κάτι άλλο σχετικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μαλλιστα ...<BR>Αν ηξερες μερικα πραγματα απο cracking θα γνωριζες οτι τα hasp ειναι οι ασφαλεστεροι μεθοδοι προστασιας και συνεπως οι δυσκολοτεροι στο σπασιμο. Ειδικα τα τελευταια οπου τα χρησιμοποιει το προγραμμα σε ολη τη διαρκεια της λειτουργιας του και οχι οπως παλαιοτερα μονο στην εκκινηση.<BR>Πες μας καλυτερα τι προγραμμα ειναι κι αν εισαι τυχερος ισως υπαρχει καποιο patch.<BR>(το τελευταιο παντως που πρεπει να σκεφτει καποιος ειναι να το αντιγραψει, καποτε επιχειρησα με word generator και logic analyzer να βγαλω ακρη απο ενα αλλα τιποτε. Η pal που ειχε ηταν κλειδωμενη αλλα ελπιζα να βρω τον αλγοριθμο και να προγραμματισω μια ομοια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σου είναι κόπος με ενδιαφέρει να μάθω λεπτομέρειες σχετικά με τους τύπους που λες. Μάλλον αξίζει να προσπαθήσω μπας και πετύχω καλύτερη τιμή. Έυχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by pkappa:<BR><B>Αν δε σου είναι κόπος με ενδιαφέρει να μάθω λεπτομέρειες σχετικά με τους τύπους που λες. Μάλλον αξίζει να προσπαθήσω μπας και πετύχω καλύτερη τιμή. Έυχαριστώ</B><HR></BLOCKQUOTE><P>file tous eixa vrei meso kapoion koino gnosto tote pou prospa8ousa na spaso ta programmata tis 4m.auto itan prin 2 xronia.prospa8isa na tous vro 3ana alla den vriskontai.to eixa afisei to 8ema giati itan asimforo.pantos itan kati ka8igites i sinergates tou politexneiou,kai oi times tous epaizan apo ekatomirio kai pano gia epaggelmatika programmata,se mena eixan pei 500000 logo tou koinou gnostou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by vooda:<BR><B>Me 250.000 tha ginei h douleia sas.... </B><HR></BLOCKQUOTE><P>vooda 8a xreiasteis kai to au8entiko hasp apo oti xero.den prepei omos se kamia periptosei na pa8ei kati to gnisio hasp (na min anoixtei diladi).mporeis na analaveis to copy enos hasp xoris to anigma tou?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει πολύ αυτό ειδικά για τα προγράμματα της 4Μ, τα οποία τα χρησιμοποιώ λόγω της δουλειάς μου. Όσο για τους τύπους που το κάνουν στο Πολυτεχνέιο αν κάποιος ξέρει σε ποιο lab είναι ή έστω ονόματα ας πει αρχικά ότι ξέρει και θα συννενοηθούμε Private-τέτοια πράγματα δεν νομίζω ότι είναι καλό να βγαίνουν φόρα παρτίδα. Παρεπιπτόντως ήμουν στο NTUA για 6 χρόνια, οπότε κάποιος από αυτούς που λέτε μπορεί να είναι και πρώην συμφοιτητής ή τελοσπάντων να μπορέσουμε να τον προσεγγίσουμε κατά κάποιο τρόπο. Περιμένω να μου πείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by sotiris:<BR><B> vooda 8a xreiasteis kai to au8entiko hasp apo oti xero.den prepei omos se kamia periptosei na pa8ei kati to gnisio hasp (na min anoixtei diladi).mporeis na analaveis to copy enos hasp xoris to anigma tou?</B><HR></BLOCKQUOTE><P>1) Nai ontws tha to xreiastw...<BR>2) Den prokeitai na pathei apolitos tipota!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by basmer:<BR><B>STIlte MOu AFtA Pou ThElETe ME e-MAiL...<P> cool.gif</B><HR></BLOCKQUOTE><P>afou exeis ta panta spasmena mipos exeis mia kalospasmeni kopia ton programmaton tis 4m?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re paidia mhn pisteuete stis vlakeies.... Einai dinaton na prepei na anoixei kapoios to Hasp gia na dei ti exei mesa?????? Kai otan to anoixei kai to dei ti egine? Tha htan toso malakes autoi pou ta kleidwnoun oste na exoun xekleidoto to CHIP ????<BR>Ta HASP den diavazontai me auton ton tropo....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...