Προς το περιεχόμενο

Phillips CDRW Problem


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το πρόβλημα έχει ως εξής: Το συγκεκριμένο CDRW (Phillips CDD 3610) ενώ στην αρχή έκανε την δουλειά του τέλεια τώρα αποτυγχαίνει να γράψει ένα CDR χωρίς όμως να το καίει. Όταν κάνω test (εικονεικό γράψιμο) μου λέει ότι η (εικονική) εγγραφή πέτυχε. Όταν όμως πάει να γράψει... shit in! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά... Όσο για το πρόγραμμα ελιναι το Easy CD Creator v 3.5<P>Thanx για τον χρόνο σας... <P>------------------<BR>.LuCiFeR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by Lucifer:<BR><B>Λοιπόν το πρόβλημα έχει ως εξής: Το συγκεκριμένο CDRW (Phillips CDD 3610) ενώ στην αρχή έκανε την δουλειά του τέλεια τώρα αποτυγχαίνει να γράψει ένα CDR χωρίς όμως να το καίει. Όταν κάνω test (εικονεικό γράψιμο) μου λέει ότι η (εικονική) εγγραφή πέτυχε. Όταν όμως πάει να γράψει... shit in! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά... Όσο για το πρόγραμμα ελιναι το Easy CD Creator v 3.5<P>Thanx για τον χρόνο σας... <P></B><HR></BLOCKQUOTE><P><BR>Dokimase na antigrapseis me to Nero.<P>------------------<BR>Filika,<BR>Giannis<P><B>ΠΡΟΣΟΧΗ!!!</FONT c></B><BR><B>Πρόσεξε τι θα απαντήσεις!</B><BR><B>Οι μ*λ*κ*ες <u>επιστρέφονται!</u></B>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μαλλον εχει πιασει σχονη ο φακος του λειζερ και σου δημιουργει προβληματα.<BR>Επειδη απ'οτι εχω δει τα καθαριστικα δισκακια δε δουλευουν στα CDR πρεπει να το ανοιξεις και να το καθαρισεις μονος σου, πολυ προσεκτικα με μπατονετα (στεγνη και με κυκλικες κινησεις - αποφυγε να κουνησεις πολυ το φακο)<BR>Ξαναεγκατεστησε επισης το προγραμμα εγγραφης και αν δε γινει τιποτε τοτε μαλλον χρειαζεται calibration η κεφαλη, πραμα που απ'ότι ξερω σχεδον κανεις δεν αναλαμβανει.<BR>Ελπιζω να εισαι τυχερος και να εισαι σε εγγυηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by Lucifer:<BR><B>Λοιπόν το πρόβλημα έχει ως εξής: Το συγκεκριμένο CDRW (Phillips CDD 3610) ενώ στην αρχή έκανε την δουλειά του τέλεια τώρα αποτυγχαίνει να γράψει ένα CDR χωρίς όμως να το καίει. Όταν κάνω test (εικονεικό γράψιμο) μου λέει ότι η (εικονική) εγγραφή πέτυχε. Όταν όμως πάει να γράψει... shit in! Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη παιδιά... Όσο για το πρόγραμμα ελιναι το Easy CD Creator v 3.5<P>Thanx για τον χρόνο σας... <P></B><HR></BLOCKQUOTE><P>Φίλε μου το είχα 2 χρόνια και μου έβγαλε την Παναγία. Το άλλαξα δε μία φορά γιατί μετά από 6 μήνες βγήκε off, και μάλιστα με κανονικό ρυθμό εγγραφών ανά μήνα (δεν είμαι δα και πειρατής να γράφω 100 cd το μήνα).<BR>Δυστυχώς, το συγκεκριμένο μοντέλο βγήκε πάρα πολύ ελλατωματικά. Η Philips παραδέχτηκε ανεπίσημα μετά από αρκετούς μήνες κυκλοφορίας του 3610 ότι έχει πρόβλημα με μερικούς τύπους άγραφων CD-ROMS, ιδίως αυτών που έχουν επίστρωση από αμφεκυανίνη. Όταν γράφεις με τέτοια, αποσυντονίζεται η κεφαλή και δεν γράφει πλέον. Τα χρυσά δε CD-ROM της Kodak είναι θάνατος γι' αυτό το μοντέλο.<BR>Το έβαλα λοιπόν στην άκρη και πήρα το Plextor 12X10X32 και ησύχασε το κεφαλάκι μου. Αν έχεις κάποια ευκαίρια, πέτα το Philips και πάρε αυτό... Θα δεις τι σημαίνει να γράφεις ένα πλήρες CD σε 7 λεπτά και να μην φοβάσαι (σχεδόν) να μην στο κάψει...<P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx θα δω τι θα κάνω... θα δοκιμάσω την λύση του Tasou και με το Nero και αν δεν γίνει τίποτα...με βλέπω στα μαγαζιά. Όσο για το nero που μπορώ να το βρώ? Cracked εννοείται? Και πόσο πάει το μαλλί για το Plextor Gotcha? thanx όλους<P>------------------<BR>.LuCiFeR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by Lucifer:<BR><B>Thanx θα δω τι θα κάνω... θα δοκιμάσω την λύση του Tasou και με το Nero και αν δεν γίνει τίποτα...με βλέπω στα μαγαζιά. Όσο για το nero που μπορώ να το βρώ? Cracked εννοείται? Και πόσο πάει το μαλλί για το Plextor Gotcha? thanx όλους<P></B><HR></BLOCKQUOTE><P>Εγώ το αγόρασα 117.200 με ΦΠΑ αλλά πίστεψέ με, ΑΞΙΖΕΙ κάθε δεκάρα που θα δώσεις! Πίστεψέ με! Δεν κερδίζω αρκετά κάθε μήνα αλλά δεν λυπήθηκα που τα έδωσα φίλε μου! Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα...<P>Ααα! Το πήρα από τα Oneway...<P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...