Προς το περιεχόμενο

mia kali karta grafikon 32mb ..protaseis


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ego tha sou proteina na pareis mia Geforce 2mx. Kanei peripou 55000 drs kai einai poli grhgorh. Den einai vevaia Geforce 2 alla kanei poly kala thn douleia ths. Ayth einai h kalyterh se apodosh/timh karta pou kykloforei kata thn apopsh mou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File egw exw tin Diamond Viper II<BR>H opoia den kserw ton logo alla exei eksafanistei apo proswpoy ghs.<BR>Parolayta se synduasmo me ton 900arh ATHLON<BR>H karta douleyei perifima kai pianei polu kala frames se oti paixnidi kai na dokimasa.<BR>For example quake3 high quality h karta pianei 80 frames.<BR>kai einai kai ftini<BR>konta stis 40kati. Exei epishs Tv-out,ypostirizei hardware dVD, ypostirizei T&L(oxi pantws oso tis nvidia) s3tc kai alla polla.<BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by panagiotis:<BR><B>guys thelo na agoraso mia karatoula grafikon 32mb exete na mou proteinete mia kali se sxesi me ton deikti timis-apodosis??<BR>efxaristi</B><HR></BLOCKQUOTE><P>Παιδιά!!!<BR>Ξεκολλάτε! Σήμερα, πράγματι οι κάρτες γραφικών έχουν περάσει στην τάξη των 32ΜΒ RAM...αλλά η μόδα περισσότερο = καλύτερο στα specs είναι μεγάλη απάτη και κρατά καλά χρόνια τώρα! Γιατί τόσο η Savage,GeForce, GF2 MX, GF2 GTS και τόσα άλλα παραδείγματα υπάρχουν σε εκδόσεις 32ΜΒ που όμως απέχουν μέρα με την νύχτα σε επιδόσεις. Γιατί όπως στα αυτοκίνητα υπάρχουν 1400cc δυνατότερα από 1600/1800cc, έτσι και 16ΜΒ κάρτα μπορεί να φτύνει πολλές 32ΜΒ...<BR>Χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα πωλητών που πουλάν το γνωστό και καθόλου απίθανο παραμύθι..."τα 16ΜΒ είναι αρκετά για windows αλλά για να τρέχετε το Word και να απολαμβάνετε internet χρειάζονται τα 32ΜΒ"...<P>Τέλος πάντων...<BR>Αυτήν την στιγμή, για καινούρια κάρτα γραφικών την καλύτερη σχέση τιμής προς απόδοση έχει μάλλον η GF2 MX...η τιμή της είναι γύρω στις 55000 για τα φθηνότερα μοντέλα και οι επιδόσεις συγκρίνονται με αυτές της GF DDR. Τυχαίνει να έχει και 32ΜΒ RAM που τόσο θέλεις! tongue.gif<BR>Πολύ θα ήθελα να αναφερθούν εμπειρίες για την Creative GF2 MX που έχει DDR RAM με 64bit εύρος διαύλου αντί για την SDRAM-128bit του ανταγωνισμού...είναι ίση, γρηγορότερη ή χειρότερη;<P>Imagine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Creative GeForce 2 MX 32mb DDR που δοκίμασα στο pc μου (celeron 300a-->374mhz)<BR>κοστίζει 58.000 απο το Πλαίσιο. Οι εντυπώσεις μου είναι οι εξής: Quake 3 640χ480 βγάζει 65 καρέ με όλα φουλ και 32 bit χρώμα.<BR>Unreal tournament και Deus X (χωρίς να έχω βάλει patches) πήγαινε ίσως λίγο χειρότερα απο την banshee μου. Επίσης πιστεύω ότι σε 16 bit χρώμα τα γραφικά ήταν χειρότερα στα unreal based παιχνίδια απο ότι στο Glide.<BR>Στο 3d mark 2000 και στο Xlr8toR του Madonion η κάρτα επίσης ήταν πολύ γρήγορη.<P>Στο DVD playback χωρίς επιτάχυνση στον φίλο μου που είχε μητρική με via chpset apolo pro 133 του έκανε σπασίματα παρόλο που είχε 500αρη celeron και αναγκάστηκε να αλλάξει μητρική (πήρε 815), ενώ σε εμένα με 374αρη και bx chipset κανένα πρόβλημα.<P>Γενικώς παρόλο που στα unreal based games είναι λίγο προβληματική γενικώς με εντυπωσίασε..<P>Επίσης η creative αυτη δεν έχει tv-out ενώ οι άλλες MX της ελληνικής αγοράς έχουν αλλά αυτές είναι SDR.<P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τί λέτε, αλλα εγώ έχω μια μικρή ΑΤΙ Rage Fury Pro 32 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έσκασα μόλις 25 καφετιά, και κάνω τη δουλειά μου (η οποία δέ πολυσυμπεριλαμβάνει και παιχνίδια). Μιά φορά, βέβαια, το FIFA 200 το τρέχει τάχιστα. Και απο DVD playback, με το ATI DVD player, είναι ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΗ, ακόμα και απο GeForce2 Ultra (GTS Turbo με διπλό διαφορικό, αμα λάχει, να 'ούμ')... <BR>Live long and prosper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ELSA ERAZOR III PRO <BR>TNT2 είναι 128 bit <BR>166 MHz και εξόδου video in+ out TV out <P>Κοίτα και τις Asus οπος <BR>AGP-V6600 H V6800 KAI V7700 <BR>υπάρχουν οι απλές εκδόσεις και oi Deluxe <BR>me oles tis exodoys <BR>V6600 + V6800 = Ge Force 256 <BR>V7700 = Ge Force 2 GRS <P>ΔΙΑΛΕΞΕ και παρε <BR>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...