Προς το περιεχόμενο

Πειρατεία, ναι η όχι?


Socratis_g

Τι απαντάμε στην πειρατεία σύντροφοι Insomniaxxx?  

1 μέλος έχει ψηφίσει

  1. 1. Τι απαντάμε στην πειρατεία σύντροφοι Insomniaxxx?

    • NAI!!!
      265
    • OXI!!!
      33


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα γιατί με κλέβει το ίκα?

Το κράτος?

Γιατί να δουλεύω υπερωρίες (που μερικοί δεν τις πληρώνοται κάν) και το 40% των χρημάτων, που γ@μιέμαι καθημερινά 14ΩΡΑ στη δουλειά, να μου τα πέρνει το μπουρδελο κράτος? ( είτε πασοκ είται ΝΔ)

Γιατί να δώσω εγώ το σωστό παράδειγμα και να μην κλέψω(μέσω της πειρατείας)?

 

Ας την κάνουν την αρχή οι αρχικλέφτες, και μετα τα ηθικά διδάγματα.

 

ήδη, στο Playstation 3, δεν θα είναι και τόσο εύκολο να παίζεις πειρατικά!

 

Για το πρωτο 4μηνο θα είναι δύσκολο....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν πάρω από τον μανάβη 100 μήλα χωρίς να τα πληρώσω και τα κεράσω είναι κλοπή.

Αν πάρω 1 και το πληρώσω, φυτέψω τα σπόρια, και από την μηλιά κεράσω τους φίλους μου, είναι κλεψιά;

(έχω ρέντα σήμερα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω από τον μανάβη 100 μήλα χωρίς να τα πληρώσω και τα κεράσω είναι κλοπή.

Αν πάρω 1 και το πληρώσω, φυτέψω τα σπόρια, και από την μηλιά κεράσω τους φίλους μου, είναι κλεψιά;

(έχω ρέντα σήμερα!)

 

Μεγάλη.

Να πας στο ευρωπαικο δικαστήριο για να αποκτήσεις τα δικαιώματα του μανάβη και μέτα να το παίζεις μάγκας.

:twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφίζω το "εξαρτάται από την ποιότητα, τη χρήση και την τιμή του προϊόντος".

 

Άλμπουμ με μπουζουκοτράγουδα για παρακμιακό πάρτυ = Πειρατικό

Photoshop για επαγγελματίες = Αυθεντικό

Photoshop για φοιτητές/ερασιτέχνες = Πειρατικό

Mac OS X 100 euro = Αυθεντικό

Windows Vista Ultimate 400 euro = Πειρατικό

To 2o post tou thread.

 

Sumfwnw apoluta...

Dusthxws exei mono NAI i OXI san epiloges (pragma la8os).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάζοντας όλες τις απόψεις συμπέρασμα σωστό και ηθικό δεν μπορώ να διακρίνω.Αν μιλήσω για μένα αν και χρόνια "χρήστης" Μ$ ειπα να την εγκαταλείψω για πάντα απο 4μήνου και να στραφώ στο Linux αν σε ευκολη διανομή (Suse). Οτι μπορώ μόνο απο κεί.Για την μαυρη κονσόλα του bill δυστυχώς και γνήσια και μουλάρι.Keybord & mouse M$.Τραγούδια δεν αγοράζω συχνά CD αλλά όταν θα αγοράσω μόνο γνήσια λόγω ηλικίας ακούω 80'ς που είναι τα πιό πολλά σε καλές τιμές.Ψηφίζω όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ζείς σε επαρχιακή πολή, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Ενα cd που Αθήνα κοστίζει πχ 12?, στην πόλη μου θα το βρείς απο 20? και πάνω.

Games γνήσια έχουν μόνο ο Γερμανός και το Multirama αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες, πχ ένα αντίτυπο του gears of war (αν θα το έχουν, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), και σε μεγαλύτερη τιμή μερικές φορές από τα αντίστοιχα καταστήματα της Αθήνας! (Άσχετο, μπορώ να τους καταγγείλω ή θα πάρω τον p0ulο?)

Μόνο στις ταινίες σώζεται κάπως η κατάσταση, μιας και τα video clubs φέρνουν όλες τις ταινίες (συνήθως μόνο εμπορικές, αλλά αυτό κάτι είναι).

Μετά σου λένε πείτε όχι στην πειρατεία, δεν έρχονται λίγο στην επαρχεία να δουν τι γίνεται?

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάποιος άλλος που να ζει επαρχεία και να έχει παρατηρήσει το ίδιο φαινόμενο με εμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντος άμα έχεις δικό σου συγκρότημα, η πειρατεία πονά!

 

Αν έχεις δικό σου συγκρότημα, κάνεις ότι και οι μεγάλοι καλλικέχνες.

 

Πηγαίνεις και αγοράζεις όσα μπορείς από τα δικά σου CD.

 

Μετά ζητάς από τον οργανισμό που μαζέυει τα χρήματα από πνευματικά δικαιώματα (πληρώνουν ένα ποσό καφετέριες,club, ραδιόφωνο, τηλεόραση,κτλ), και ζητάς το ποσοστό σου, που είναι ανάλογο των πωλήσεων των CD σου σε σχέση με τα συνολικά CD που έχουν πουληθεί.

 

Μετά πας σε μια πίστα, λες ότι πούλησες Χ κομμάτια, και παίρνεις σε ένα μήνα περισσότερα από τα CD σε δέκα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ζείς σε επαρχιακή πολή, τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

Ενα cd που Αθήνα κοστίζει πχ 12?, στην πόλη μου θα το βρείς απο 20? και πάνω.

Games γνήσια έχουν μόνο ο Γερμανός και το Multirama αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες, πχ ένα αντίτυπο του gears of war (αν θα το έχουν, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία), και σε μεγαλύτερη τιμή μερικές φορές από τα αντίστοιχα καταστήματα της Αθήνας! (Άσχετο, μπορώ να τους καταγγείλω ή θα πάρω τον p0ulο?)

Μόνο στις ταινίες σώζεται κάπως η κατάσταση, μιας και τα video clubs φέρνουν όλες τις ταινίες (συνήθως μόνο εμπορικές, αλλά αυτό κάτι είναι).

Μετά σου λένε πείτε όχι στην πειρατεία, δεν έρχονται λίγο στην επαρχεία να δουν τι γίνεται?

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάποιος άλλος που να ζει επαρχεία και να έχει παρατηρήσει το ίδιο φαινόμενο με εμένα?

 

Αμεεεεεεε.....και εγώ τα ίδια έλεγα παραπάνω αλλά μου βάλανε τις φωνές γιατί δεν χρησιμοποιώ το eshopping......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάποιος άλλος που να ζει επαρχεία και να έχει παρατηρήσει το ίδιο φαινόμενο με εμένα?

Kαι πολλές φορές ακόμα χειρότερα. Διαμαρτύρονται μεν για πειρατεία αλλά δεν έχουν και τίποτα να πουλήσουν.

Κάποτε εδώ και χρόνια ενδιαφέρθηκα να αγοράσω τα win98 τα οποία όμως δεν βρήκα πουθενά να πωλούνται. Μετά (πάλι εδώ και χρόνια) για το office το οποίο και πάλι δεν βρήκα.

Ετσι έψαξα ρώτησα και πλέον αν θέλουν μπορώ να τους χαρίσω εγώ ότι θέλουν όποια ώρα θέλουν :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...