Προς το περιεχόμενο

Συνδεσιμότητα μεικτη με cd


NOSAK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια,λόγω του ότι έχω μεγάλη τρέλα με την μουδική,να φτιάχνω σετακια,μπορει κανεις να μου πει αν παρω εναν μεικτη μαζί με 2 cds ,τι αλλο θέλω για να μπορω να ακουσω μουσική.θα μπορέσω να το συνδέσω με ενα hi-fi technics που έχω ή χρειάζομαι κάποιο ενισχυτή? όποιος ξέρει παραπάνω πληροφορίες σχετικά με την συνδεσιμότητα ας αναφέρει κάποιες λεπτομέρειες,θα με βοηθούσε πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το hi-fi που έχεις πέρνει είσοδο π.χ. aux θα μπορείς να συνδέσεις τον μίκτη.

Αρκεί βέβαια ο μίκτης που θα πάρεις να έχει τις 2 εισόδους για τα cd και μια έξοδο για ενισχυτή.

θα χρειαστείς και ακουστικά για να κάνεις μίξεις με τον μίκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κ δεν ξερω την τιμη του πακετου π λες θα σ προτεινα το παρακατω

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=165786&highlight=stanton

 

arxika θα σ προτεινα ενα dj software με ακουστικα ωστε να μαθεις τι παιζει κ μετα σε decks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hi-fi που έχω έχει εισόδους aux, o μείκτης είναι πακετο με τα cd.Οι έξοδοι που έχει ο μείκτης έιναι 2 phono/line.Οπότε είμαστε οκ?

 

 

Για να συνδεθεί ο μείκτης οπουδήποτε είτε σε καθαρό ενισχυτή είτε σε κάποιο ηχοσύστημα, Θα χρησιμοποιήσεις καλώδια RSA, κοίτα ο μείκτης έχει τέτοιες εξόδους,???δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει..εκείνο που με προβληματίζει είναι αν το σύστημα που θέλεις να συνδέσεις τον μείκτη έχει εισόδους RSA. Η υποδοχή aux δηλ είναι RSA είσοδος ...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...