Προς το περιεχόμενο

"Προβλημα" με Kodak C533


panosvlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την KODAK C533 εχω εγκατεστημενο το προγραμμα της το οποιο δουλευει κανονικα μεταφερωντας φωτογραφιες και τα συναφη.

 

Το θεμα ειναι οτι επειδη με εχει κουρασει το συγκεκριμενο προγραμμα θελω να ανοιγω το MyComputer και να υπαρχει εκει η μνημη της φωτογραφικης και να κανω copy paste οτι θελω.

Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει πουθενα η φωτογραφικη.

Μεσα απο το προγραμμα της KODAK ολα ειναι μια χαρα.

Στον υπολοιπο υπολογιστη πουθενα.Το μονο σημειο που υπαρχει αναφορα για την φωτογραφικη ειναι στο device manager->USB devices USB KODAK digital camera και αναφερει οτι η συσκευη λειτουργει κανονικα οπως και κανει αλλα μονο μεσω του δικου της προγραμματος.

Ενω μια sony παλιοτερη με το που την συνδεω και με μονο drivers περασμενους αναγνωριζεται κανονικα σαν memory stick.

 

Τι μπορω να κανω γιατι βαρεθηκα τρομερα το προγραμμα της KODAK και το καθε προγραμμα?

 

Και αλλο ενα κολλημα ειναι οτι η SD που εχω στο Card Reader του Laptop δεν ανοιγει.αν και εχει αρχεια μεσα ζηταει να την κανει φορματ και οταν επιλεγω να το κανει μου βγαζει ακυρο!!!!!!

Καμια αλλη συμβουλη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ με την kodak P880 δεν έβαλα ποτέ software της kodak ούε drivers και την αναγνωρίζει κανονικότατα και μεταφέρει αρχεία κλπ.

Τώρα αυτό που λες για την κάρτα ακούγεται σαν πρόβλημα της κάρτας,έλεγξέ την και αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα δεν μπορω να δεχτω οτι εχει προβλημα οταν το καλοκαιρι μεσα σε 20 μερες εβγαλε σχεδον 600 φωτογραφιες και γενικα μεσα σε 4 μηνες λειτουργειας εχει δουλεψει χωρις να πει κουβεντα.

Δεν ξερω και που μπορω να βρω σκέτο driver (χωρις εγκατασταση software) της μηχανης για να την προσθεσω χειροκινητα.Γιατι τα windows δεν εχουν μεσα και πολλους απο KODAK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...