Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Millenium trilogy εχω δει, αρκετα καλες!

let the right one in ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ! τετοια ηθελα να μou πειτε :))

 

το insomnia ειναι το ιδιο που μετα εγινε και αμερικανοπαραγωγη με hilary swank? ειναι το ιδιο στορυ?

το βλεπω ανετα παντως αυτο!

και το αλλο με τον καλογερο, αν κ μου φαινεται λιγο βαρυ!

 

το Efter brylluppet μου κανει λιγο ρομαντζο, αλλα το Ondskan θα το τσεκαρω.

 

Ευχαριστω πολυ guys ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να γράψω για την "Επιστροφή" θα είναι λίγο.

 

Το έργο διαπραγματεύεται τη σχέση πατέρα-γιού. Έχει σαφής θρησκευτικές αναφορές (κάποιες σκηνές είναι αντιγραφές από εικόνες, πχ ο πατέρας που κοιμάται είναι μια εικόνα με το Χριστό νεκρό που τον κλαίνε). Προσωπικά πολιτικά μηνύματα δε θεωρώ ότι έχει άμεσα (έμμεσα εννοώ με την έννοια "όλα είναι πολιτική" κατά κάποιον τρόπο). Απλά οι Αμερικάνοι (και κατ' επέκταση όσοι έχουν μάθει να σκέφτονται όπως αυτοί), όποτε ακούνε για ταινία από Ρώσο σκηνοθέτη ψάχνουν να βρούνε που κατακρίνει τη Σοβιετική Ένωση.

 

Η ωρίμανση δύο παιδιών μέσα από ένα ταξίδι και έναν πατέρα από τα... παλιά, τότε που μεγάλωναν τα παιδιά περισσότερο με το ένστικτο και όχι με συνταγές.

 

Δεν υπάρχουν πολλά να γράψεις για ένα έργο-ποίημα. Ότι και να γράψω μου φαίνεται σαχλό.

 

ευχαριστώ Manuel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ''Ποια Ταινία Μόλις Είδατε'' με το ''Cinema Lounge'' έγινα πλεον έναν τοπικ διότι:

 

α) και τα δύο έχουν το ίδιο θέμα

β) πήρα διαταγές απο πολύ ψηλά (καλύτερα να μην το σκαλίσετε) και κινδύνευε μέχρι και η ζωή μου αν τα άφηνα ως είχαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο και αναλαφρο

Beastly

http://www.imdb.com/title/tt1152398/

 

το ειδα κ γω.Αναλαφρο για ενα απογευματακι με παρεα.Οχι κατι ιδιαιτερο ομως.Σαν να φανηκε μια απειροελαχιστη ηλιαχτιδα οτι το μωρο ο Πετιφερ (η οπως αλλιως τον λενε) μπορει να παιξει καπως.Οχι πολλα πραγματα.Παντως απο αποψης ερμηνειας του καπως καλυτερος απο τις αλλες μουφες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ''Ποια Ταινία Μόλις Είδατε'' με το ''Cinema Lounge'' έγινα πλεον έναν τοπικ διότι:

β) πήρα διαταγές απο πολύ ψηλά (καλύτερα να μην το σκαλίσετε) και κινδύνευε μέχρι και η ζωή μου αν τα άφηνα ως είχαν.

Ξερω, απλα απαγορευεται να υπαρχουν sticky δικα μου θεματα! :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Expendables για τεστοστερόνη

Remember me γιατί είναι πραγματικά μια πολύ υποτιμημένη ταινία

Shaolin 2011 για τον Jackie Chan μάγειρα

Mother γιατί ήταν και γαμώ τις ταινίες

και ανυπομονώ για Tucker and Dale vs. Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω, απλα απαγορευεται να υπαρχουν sticky δικα μου θεματα! :D

 

:-)

 

Όταν ενώνεις 2 θέματα όλα μπαίνουν με χρονολογική σειρά και επειδή το θέμα της mademoiselle ήταν πιο παλιό απο το δικό σου βρέθηκε πρώτο και έτσι φαίνεται ότι το άνοιξε αυτήν.

 

Στο Ποια Ταινία Μόλις Είδατε 2: Η Επιστροφή, θα είσαι εσύ ο πρωτοπόστερ, έχεις τον λόγο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Super 8 τις προάλλες. Οκ δε λέω πέρασε ευχάριστα η ώρα, ειδικά τα πιτσιρίκια ήταν τρομερά και είχανε και χημεία μεταξύ τους. Μου θύμισαν καλές εποχές goonies και stand by me. Αλλά, δε νομίζω να ξαναπάω σε ταινία του JJ. Πάντα το ίδιο μοτίβο. Εντυπωσιακή εισαγωγή, larger than life last act και στο ενδιάμεσο λίγο οικογενειακό δράμα. Αλλά ρε φούστη μου τρελαίνομαι όταν

κάνεις ταινία για εξωγήινους και δεν τους βλέπεις παρα μόνο στο τέλος και αυτό για μερικά λεπτά. Κλασικά background info =0. πως έφτασε εδώ, γιατί έγινε κυβάκια το σκάφος, τι πειράματα κάνανε στον εξωγήινο, κλπ κλπ. Ε κάπου λες, οκ τύπος με έχει για μαλάκα περιμένω 2 ώρες να δω τι θα γίνει και όταν γίνει λες, ε? The fuck was that? <_<

 

 

θα μου πεις δεν ήξερες που πήγαινες; έτσι είναι σχεδόν όλες οι "blockbuster" ταινίες.

 

7/10 μόνο και μόνο για τα πιτσιρίκια. Ειδικά στους τίτλους τέλους, όλα τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Season of the Witch 5/10.αυτός ο Cage τώρα τελευταία το έχει σκίσει το θέμα.Δεν έχει αφήσει ******* που να έχει παίξει.

 

true legend 5/10 και είναι και πολύ.Μετά από τόσες κινέζικες που ήταν τρομερές πέτυχα και αυτή την μπούρδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

 

Όταν ενώνεις 2 θέματα όλα μπαίνουν με χρονολογική σειρά και επειδή το θέμα της mademoiselle ήταν πιο παλιό απο το δικό σου βρέθηκε πρώτο και έτσι φαίνεται ότι το άνοιξε αυτήν.

 

Στο Ποια Ταινία Μόλις Είδατε 2: Η Επιστροφή, θα είσαι εσύ ο πρωτοπόστερ, έχεις τον λόγο μου.

 

Ωχ και αλλο sequel? :devil:

Λοιπον:

- Barney's Version. Εξαιρετικος και παλι ο Giamatti και πολυ καλος επισης ο Speedman. 8.2/10

- Even The Rain. Βαρια ταινια, σχετικα δυσκολη στην παρακολουθηση κυριως λογω της "ταινιας μεσα στην ταινια" και της πολυπλοκης προσεγγισης πολλων θεματων ταυτοχρονα : Νερο,κρατικος ελεγχος και καταστολη,επεκτατισμος και βια και πολλες αλλες εμμεσες και αμεσες πολιτικες αναφορες.Must see ειδικα απο τους Ελληνες για να δουμε που βαδιζουμε. 8.4/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...